Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2023, 23:59   #31
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Tak jak pisałem, zapewne coś z wysterowaniem termostatu i albo ecu jest walnięte albo wiązki. Bardzo możliwe że stary termostat był dobry. Nie było jakiejś kuny lub innych przygód pod maską?

klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2023, 11:14   #32
Crispo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2023
Model: Mondeo mk 5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Jeden z tych cienkich przewodów z termostatu do zbiorniczka był nieszczelny jakby przecięty / przegryziony i parę włosów pod maską przyczepionych od jakiegoś zwierzaka.

Tylko teraz jakby przewód od termostatu do Ecu był nie sprawny to po jego odłączeniu i przyłączeniu termostat by nie działał. Chyba , że się myle.

Byłem dzisiaj jeszcze w innym warsztacie forda i dla nich bez zaglądania pod maskę to uszkodzone ecu i trzeba naprawić.

Stary termostat zamontowałem z powrotem i jest taki sam błąd jak na nowym.

Dzisiaj sprawdziłem jak zachowuję się chłodzenie na jeżdzie z odłączonym kablem i zachowuje się tak samo jak z podłączonym czyli te same objawy.

Może zamontuję sobie w aucie przełącznik do tego kabla i będe go poprostu wyłączał przy rozruchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 30-08-2023 o 12:09
Crispo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2023, 18:28   #33
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Cytat:
Napisał Crispo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko teraz jakby przewód od termostatu do Ecu był nie sprawny to po jego odłączeniu i przyłączeniu termostat by nie działał. Chyba , że się myle.
Jeśli całkowicie uszkodzony to by nie działał. Ale jak wisi gdzieś na ostatnich włoskach i jest za duży spadek napięcia, gdzieś jest delikatne przywarcie z innym przewodem albo brak masy to może tak być, że w momencie rozruchu jest duży spadek napięcia i wtedy ecu odcina w ramach zabezpieczenia.

Cytat:
Napisał Crispo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem dzisiaj jeszcze w innym warsztacie forda i dla nich bez zaglądania pod maskę to uszkodzone ecu i trzeba naprawić.
Jest taka opcja ale najpierw zajrzał bym do wtyczek od ECU potrafią piny korodować widziałem taki przypadek

Cytat:
Napisał Crispo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może zamontuję sobie w aucie przełącznik do tego kabla i będe go poprostu wyłączał przy rozruchu
Gorzej jak w końcu przestanie działać
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2023, 08:31   #34
pablitos
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-07-2019
Skąd: Ligota
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Bardzo jestem ciekaw finału jego wątku, ponieważ mam identyczne objawy w tym samym silniku.
Dodatkowo zaobserwowałem, że ogrzewanie działa tylko w momencie kiedy temperatura płynu osiągnie i przekroczy graniczny poziom 120'C. Wtedy zaczyna w kabinie grzać ostro, a temperatura płynu szybko spada. Kiedy wraca do normalnego poziomu to ogrzewanie przestaje działać.
pablitos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2023, 12:20   #35
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Cytat:
Napisał pablitos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiedy temperatura płynu osiągnie i przekroczy graniczny poziom 120'C. Wtedy zaczyna w kabinie grzać ostro, a temperatura płynu szybko spada. Kiedy wraca do normalnego poziomu to ogrzewanie przestaje działać.
W sensie samo się ogrzewanie uruchamia powyżej 120 stopni? Czy poniżej 120 stopni nie działa na żądanie kierowcy?

Swoją drogą macie dobre pidy i mierzycie na pewno temperaturę silnika NIE OLEJU? 120 stopni to grubo za dużo. Wskaźnik na zegarach pokazuje przegrzanie? Jeśli chodzi o temperaturę oleju to można tyle zrobić przy jeździe WOT 200-230km/h ale woda trzyma się koło 90 stopni.

Jeszcze upgrade softu w ECU może pomóc, może coś się wkradło. Nikt nic nie programował przed tą usterką? Zero błędów z dobrego interfejsu np. forscan?

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 30-08-2023 o 12:23
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2023, 12:49   #36
pablitos
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-07-2019
Skąd: Ligota
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Pisałem o temp. cieczy chłodzącej. Wskazówka idzie na czerwone pole, a komputer sygnalizuje przekroczenie granicznej temperatury przez ciecz chłodzącą. Wtedy zaczyna dopiero w kabinie dobrze grzać i temp. na wskaźniku wraca do średniego poziomy. Wtedy ogrzewanie w kabinie zanika, pomimo max ustawienia.
For scan - zero błędów
pablitos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2023, 13:20   #37
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Cytat:
Napisał pablitos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtedy zaczyna dopiero w kabinie dobrze grzać i temp. na wskaźniku wraca do średniego poziomy. Wtedy ogrzewanie w kabinie zanika, pomimo max ustawienia.
Mega dziwne. Trzeba by prześledzić jak komputer steruje klapą termostatu, tam jest czujnik jej pozycji i porównać wskazania z niego z prawidłowymi. Może być tak, że komputer steruje źle bo dostaje złe informacje z czujnika (np. wiązku, wtyczki, zwarcie, masy itp.) albo tak jak ktos wspominał uwalone ecu niestety, być może do naprawy a być może tylko wymiana wchodzi w gre.

Nikt nic nie programował ani niczego nie zmieniał dokładnie przed tą usterką? Może być że jakimś cudem ładowarka do telefonu czy jakaś nawet głupia żarówka ledowa wprowadza zakłócenia takie że system głupieje.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 19:58   #38
Crispo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2023
Model: Mondeo mk 5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Dzisiaj auto wróciło od kolejnego elektryka i ustalił, że wszystko działa jak należy.
Termostat sprawdzony, kable i sygnały ze sterownika.
Mogę jeszcze oddać do sprawdzenia sterownik, ale elektryk powiedział że go wykluczył.
Niby jakaś część mechaniczna. Tylko co ? Pompa wody, głowica ...

Chyba się poddaje ... Nie chce ktoś mondeo za 6000e ?

Bump:
Cytat:
Napisał pablitos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałem o temp. cieczy chłodzącej. Wskazówka idzie na czerwone pole, a komputer sygnalizuje przekroczenie granicznej temperatury przez ciecz chłodzącą. Wtedy zaczyna dopiero w kabinie dobrze grzać i temp. na wskaźniku wraca do średniego poziomy. Wtedy ogrzewanie w kabinie zanika, pomimo max ustawienia.
For scan - zero błędów
Sprawdź czy jak odłączysz wtyczkę dolną od termostatu, włączysz silnik i ją podłączysz to czy wszystko wróci do normy.

Jak tak to mamy ten sam problem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Crispo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2023, 20:44   #39
pablitos
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-07-2019
Skąd: Ligota
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Przeprowadziłem tę próbę odłączania wtyczki. Nie powoduje to żadnej zmiany. Po ponownym podłączeniu usterka objawia się tak samo.
U mnie elektryka działa sprawnie. Żaluzje wachlują. Stawiam na pompę, ponieważ w zbiorniczku nie ma cyrkulacji płynu podczas pracy silnika. Uszczelkę wykluczam, bo przy wprowadzania silnika na duże obroty węże są miękkie. Gdyby spaliny się przedostawały do kołnierza wodnego, to byłyby twarde. Zaczynam od pompy i od razu zmienię rozrząd. Zobaczymy co pokaże demontaż.

Ostatnio edytowane przez pablitos ; 06-09-2023 o 20:47
pablitos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2023, 21:45   #40
pablitos
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-07-2019
Skąd: Ligota
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: przegrzewanie silnika DW10F

Problem rozwiązany. Pompa nie działała. Obracała się na osi. Rozrząd przy okazji wymieniony.
pablitos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.