Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2017, 08:26   #11
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Zawieszenie do wymiany?

no nie przesadzajcie... trw albo lem to są części na pierwszy montaż

Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 12:27   #12
jadek_24
ford::beginner
 
Avatar jadek_24
 
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Wieliczka
Model: Focus III 1.0 EB i Fiesta MK6 1.25/75KM
Silnik: 1.0 125 KM/1.25 75KM
Rocznik: 2013/2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Zawieszenie do wymiany?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za chinskie można tyle dać, oryginał to ok 2500.
dokładnie 4 lata temu kupiłem kompletne tylne zawieszenie firmy lemforder w pewnym sklepie internetowym ford.xxx.pl za niecały 1 tys zł (mam nadzieję że nie posądzą mnie o reklamę) kupuję w tym sklepie już od 8 lat i jeszcze się nie zawiodłem na jakości części tam oferowanych. Możesz też kupić meyle febi. Zresztą ASO jako zamiennik do oryginału poleca także meyle tylko w wyższej cenieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jadek_24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 13:19   #13
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: Zawieszenie do wymiany?

Cytat:
Napisał jadek_24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupuję w tym sklepie już od 8 lat i jeszcze się nie zawiodłem na jakości części tam oferowanych
A ja kupuję od 4,5 roku i już 2 razy się zwiodłem:
1. dostałem płyn do wspomagania (do focusa mk1) - leżak magazynowy (3-4 miesiące do końca daty ważności) - co najgorsze nie opublikowali na stronie sklepu opinii zawierającej tę informację (o dacie ważności) - nie publikują negatywnych opinii!!!
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Przy następnych zakupach rozważę innego dostawcę.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 13:57   #14
jadek_24
ford::beginner
 
Avatar jadek_24
 
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Wieliczka
Model: Focus III 1.0 EB i Fiesta MK6 1.25/75KM
Silnik: 1.0 125 KM/1.25 75KM
Rocznik: 2013/2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Zawieszenie do wymiany?

Cytat:
Napisał ignas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja kupuję od 4,5 roku i już 2 razy się zwiodłem:
1. dostałem płyn do wspomagania (do focusa mk1) - leżak magazynowy (3-4 miesiące do końca daty ważności) - co najgorsze nie opublikowali na stronie sklepu opinii zawierającej tę informację (o dacie ważności) - nie publikują negatywnych opinii!!!
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Przy następnych zakupach rozważę innego dostawcę.
Nikt nikogo nie namawia do zakupów w danym sklepie są jeszcze inne. Poza tym jest jeszcze instytucja zwrotu zakupionego towaru. Ciekaw jestem czy w ASO lub u innego mechanika też jesteś w stanie skontrolować co ci wkładają do samochodu jeżeli części zapewnia ASO lub mechanik
jadek_24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 14:15   #15
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: Zawieszenie do wymiany?

Cytat:
Napisał jadek_24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt nikogo nie namawia do zakupów w danym sklepie są jeszcze inne.
Nikt nie namawia do zakupów w tym sklepie, a ja nie odradzam. Zwróciłem tylko uwagę na swoje doświadczenia (być może incydentalne, ale nieopublikowanie krótkiej, rzeczowej, kulturalnej recenzji z informacją o dacie ważności sprzedanego płynu zapaliła u mnie czerwoną*lampkę).
Oczywiście jest możliwość zwrotu w ciągu 14 dni, ale z pewnych względów przy tym konkretnym zakupie nie mogłem z niej skorzystać (z mojej "winy") - nie będę tego opisywać, bo nie ma to w tej chwili znaczenia.

Cytat:
Napisał jadek_24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekaw jestem czy w ASO lub u innego mechanika też jesteś w stanie skontrolować co ci wkładają do samochodu jeżeli części zapewnia ASO lub mechanik
Sam dostarczam części. Tak, nie jestem obecny przy montażu i nie mogę sprawdzić, czy włożyli coś innego. Kontroluję tylko te "etapy", które jestem w stanie (zakup części).

Z mojej strony to wszystko, nie ma sensu ciągnąć dalej tego wątku.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 14:29   #16
Arrius
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Zawieszenie do wymiany?

Wracając do sedna tematu. Wielkie dzięki za przydatne informacje. Chyba najrozsądniej będzie wymienic amortyzatory i sprężyny firm które polecacie i jechać na ten przegląd raz jeszcze może się okaże, że cała wina tak niskiej skuteczności zaiweszenia jest winą jednego lub obu ww elementów. Na to po cichu liczę. Jak niestety różnice będą nadal tka znaczne to wtedy będę szukał prawdziwej przyczyny, uszkodzenia któregoś z elementów bo ciężko mi uwierzyć, że wszystko jest tam do wymiany jak to zostało mi przedstawione.
Arrius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 16:38   #17
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: Zawieszenie do wymiany?

Tam jest do wymiany jeden amor, ale wymień dwa żeby było równo i jeździj dalej.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.