Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2010, 13:56   #21
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Huczy z tyłu,łożysko?

paczka? mi mechanik zamowiłe skfa za 380 oni też mają rabaty.

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 19:55   #22
Krzysiek
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 343
Domyślnie Odp: Huczy z tyłu,łożysko?

Cytat:
Napisał tomas1111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... to może u ciebie nie problem był z łożyskiem tylko z wyząbkowana oponą. Jest o tym dużo na forum i sam to też nie dawno przerabiałem i o mały włos nie wymieniłem tylnych łożysk, gdyby nie doświadczony pracownik zakładu wulkanizacyjnego, któremu wystarczyło gołą ręką przyjechać po bieżniku i wydał 100% trafną hipotezę.
U mnie ta sama przyczyna z oponami, kupowałem z mechanikiem, przejażdżka próbna i buczy i buczy a był na zimówkach, przyjechałem do domu, pojechałem następnego dnia rano kupić letnie, bo środek lata był(sierpień) a on na zimówkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Założyli nowe letnie, ciszaaaa jak makiem zasiał, mechanik nie dowierzał wtedy, aż sam się nim przejechał na letnich, no cisza. Parę miesięcy później, listopad, wymiana na te same zimówki co miałem przy kupnie, wyjeżdżam z wulkanizacji, słyszę znów te same buczenie, myślę sobie, szlag mnie trafi, łożysko...... Po 2 dniach buczenia przyjeżdżam do wulkanizatora i dobrze, że sprzedający był kumaty, opisuję dźwięki i mówi, że to wina opony, z niedowierzaniem idę z nim do swojego, każde mi przejechać po wewnętrznej stronie opony, czuję uskoki, wymieniłem na inne zimówki i teraz śmigam aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i póki co łożysko też całe i zdrowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BÓG, HONOR, OJCZYZNA I FCP
Black Panther
Krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 20:02   #23
aogon
ford::amateur
 
Avatar aogon
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-04-2010
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 16V Duratorq TDDi (115KM)
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Huczy z tyłu,łożysko?

Cytat:
Napisał Klimaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...opisuję dźwięki i mówi, że to wina opony...
Czy dasz rade opisać ten dźwięk na forum? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo jestem kurka wodna 700km od domu i mi zaczęło huczeć z tyłu - niby huczy jak łożysko, ale nie jednostajnie, tylko cyklicznie w zależności od prędkości... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
life is the best
aogon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 20:09   #24
Krzysiek
ford::advanced
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 343
Domyślnie Odp: Huczy z tyłu,łożysko?

Cytat:
Napisał aogon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy dasz rade opisać ten dźwięk na forum? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo jestem kurka wodna 700km od domu i mi zaczęło huczeć z tyłu - niby huczy jak łożysko, ale nie jednostajnie, tylko cyklicznie w zależności od prędkości... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może trochę nie zrozumiale napisałem o tych dźwiękach. U mnie było mocne huczenie, buczenie, tak jak by ktoś mi siedział nad uchem i non stop wydawał dźwięki niezadowolenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie problemem okazały się opony u Ciebie może to byś łożysko, tych samych usterek nigdy nie znajdziesz w dwóch różnych autach, bo jednemu padnie łożysko i buczy, innemu buczeć będzie wyząbkowana opona...
__________________
BÓG, HONOR, OJCZYZNA I FCP
Black Panther
Krzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 20:27   #25
aogon
ford::amateur
 
Avatar aogon
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-04-2010
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 16V Duratorq TDDi (115KM)
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Huczy z tyłu,łożysko?

Dzięki za opis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i właśnie zapowiada się piękny urlop nad morzem... bieganie po mechanikach i naprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tu jeszcze Białogóra i wszędzie daleko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
life is the best
aogon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 21:03   #26
aogon
ford::amateur
 
Avatar aogon
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-04-2010
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 16V Duratorq TDDi (115KM)
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Huczy z tyłu,łożysko?

Drodzy koledzy - jeszcze jeden wpis z mojej strony. Męczy mnie ta sprawa - co wg waszej opinii może się dziać? Krótki opis reasumujący:

Jestem w trakcie urlopu. Wczoraj po drodze typowo wyboiście-polskiej w pewnym momencie zaczęło dać się słyszeć cykliczne (w zależności od prędkości) buczenie z tyłu w kole, słyszalne od ok. 40km/h. Luzów na kołach brak, opony z tyłu ewidentnie wyząbkowane i na co już wcześniej zwróciłem uwagę zdarte na wewnętrznych brzegach, czyli zbieżność do ustawienia. Po lekturze forum nie mam pewności, czy to łożysko, czy tuleje, wahacze, czy opony i czy jechać te 700km do domu i tam się martwić, czy lepiej naprawić przed podróżą? Co sądzicie? Mechanika pewnie jutro będę szukał (w promilu 100km mam nadzieję jakiegoś solidnego znajdę) i zapytam o opinie, ale nie jestem u siebie i nie mam do nikogo pewności... Z góry dzięki za opinie i sorki za długi wpis... pozdrawiam! :-)
__________________
life is the best

Ostatnio edytowane przez aogon ; 10-08-2010 o 21:08
aogon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 13:44   #27
repas28
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: brzeg
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 durateh he
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Huczy z tyłu,łożysko?

Moim skromnym zdaniem problemem jest łożysko niestety nie wymienia sie go samego lecz z cala piasta.Cena owej części zaczyna się od180zł na allegro wiem bo sam 2 dni temu zmieniałem .Wymiana jest banalna odkręcasz 4 śruby wyjmujesz piastę wkładasz nowe zakręcasz i tyle .A żeby być pewnym to podnieś kolo które ci huczy i zakręć nim jeśli będzie słychać tarcie lub inny dźwięk to z pewnością jest to wina łożyska.O ile zdecydujesz się na kupno nowej piasty to daj mi znać podam Ci link do gościa który sprzedaje na allegro za 188zł zamówiłem telefonicznie w niedziele a we wtorek rano już miałem.POZDRAWIAM
repas28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 19:46   #28
max889296
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Huczy z tyłu,łożysko?

panowie proszę o namiary na tanie piasty do tyłu.dziękuję!
max889296 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 10:35   #29
Heruur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: Kraków/Nowy Targ
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: Huczy z tyłu,łożysko?

Ja kupowałem w ciągu miesiąca piastę do tyłu za 320 zł i do przodu za 120 zł samo łożysko (na allegro kupiłem, ale w sklepie internetowym, po czym sam odebrałem). Ja kupiłem piastę SKF, a łożysko FAG.
Forumowicze nie polecają tańszych zamienników za pół ceny...No ale zawsze możesz spróbować i podzielisz się wrażaniami.
Heruur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 20:06   #30
NooD
ford::amateur
 
Avatar NooD
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 12-11-2010
Skąd: Żnin
Model: Mdo mk3 i Mdo Mk4
Silnik: 2.0 TDdi 143kM i 2.0 TDci 163 km
Rocznik: 2002 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Huczy z tyłu,łożysko?

Nie rozumiem tylko dlaczego dajecie aż tak zarobić swoim mechanikom. Na allegro łożysko (czyt. cała piasta) kosztuje najtańsza 329 zł + wysyłka ok 25 zł w intercarsie cena nie przekracza 300 zł to chyba warto się przejechać osobiście do takiej hurtowni, prawda. A wymiana jest banalnie prosta. Wystarczą chęci i zestaw kluczy. Można to zrobić przed blokiem na lewarku.
NooD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.