Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2013, 23:32   #281
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Ja bym rav4 nie sprawdził za sam wygląd, takiego paskudztwa dawno nie widziałem. Co do Kugi to potwierdzam, że jakościowo ten środek w nowej sporo gorszy niestety a porównywałem Titanium do Titanium...

Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 11:23   #282
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Gostek_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym rav4 nie sprawdził za sam wygląd, takiego paskudztwa dawno nie widziałem. Co do Kugi to potwierdzam, że jakościowo ten środek w nowej sporo gorszy niestety a porównywałem Titanium do Titanium...
Ja nie uważam, że rav4 jest gorsza. Jest inna. Miałem prywatnie rav4 poprzedniej generacji i ta aktualna oprócz zewnętrznego wyglądu jest o niebo lepsza od poprzedniej. Jednak samochód im się nie udał jeśli chodzi o sylwetkę.

Co do jakości kugi to dla mnie potworne jest to, że podsufitka wisi jak byłaby zrobiona ze szmaty a lampki na podsufitce uginają się o 5 cm. Plastik na podszybiu odstaje po 3-4 mm a pokrywa schowka przed pasażerem to jest jakaś pomyłka. Plastik grubości 2mm, chyba docierany papierem ściernym od środka. Schowek w podłokietniku o głębokości metra i przekroju płyty CD. Chyba można tam parasol schować ale na pewno nie wrzucić telefon i klucze. Gdzie trzymać kartę miejską, paliwową, na punkty i wizytówki? Jeśli chodzi o ilość miejsc do przetrzymywania rzeczy to chyba trzeba do tego samochodu chodzić z reklamówką i wszystko zabierać. Ilość przegródek w bagażniku też nie powala. Widziałem wersję z dojazdówką i mam nadzieję, że przy zestawie naprawczym, będę miał przynajmniej gdzie żarówki zapasowe wozić.

Tylko, że kuga nadrabia nowoczesnością (chociaż daleko jej do przejrzystości i użyteczności volkswagena) oraz ceną.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 14:52   #283
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Ja nie uważam, że rav4 jest gorsza. Jest inna. Miałem prywatnie rav4 poprzedniej generacji i ta aktualna oprócz zewnętrznego wyglądu jest o niebo lepsza od poprzedniej. Jednak samochód im się nie udał jeśli chodzi o sylwetkę.
Ja co do sylwetki zewnętrznej Ravki nie mam dużych zastrzeżeń, choć wszystkie Toyoty teraz taki dziwne, ale deska to wygląda jak z siermiężnej terenówki sprzed 10 lat, a nie SUVa. Cały środek jest średni.
A co do Kugi, to schowek w podłokietniku jest na butelkę 1l i w Titanium jest chłodzony (gdy są kratki 2 rzędzie). Na telefon i klucze jest idealne miejsce w uchwytach na kubki jeśli nie ma tam tego co powinno być. Ale fakt fajnych i małych schowków brakuje.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 03-07-2013 o 14:54
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 17:39   #284
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

A ja mam jak najlepsze zdanie o nowej Kudze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie będę się tu rozpisywał o wyglądzie bo to kwestia gustu, mi się bardzo podoba i tyleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli chodzi o jakość elementów w pierwszym rzędzie siedzeń to mam jak najlepsze zdanie. Wszystko fajnie dopasowane. Podsufitka wcale nie odstaje tak jak ktoś wcześniej napisał.
W drugim rzędzie brakuje lepszego wykończenia drzwi (tu mogły by być lepsze materiały).
Co do schowków: Cóż zawsze mogło by być więcej to racja, tego nigdy za wiele ale ogólnie nie jest źleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę bardzo pochwalić fotele które są super naprawdę wygodnie mi się jeździ (wersja Titanium).
Sterowanie głosem działa aczkolwiek przydałby się język polskiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedno co mnie bardzo wkurza to brak fabrycznego miejsca na gaśnicę (podobnie w Mondeo). Właśnie myślę gdzie przybićgwoździa i ją zamontowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak znacie jakieś patenty to dajcie znać.

Jedno mnie dziwiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja gdy dowiedziałem się o tak długich czasach oczekiwania na samochód po prostu podzwoniłem trochę po salonach. W ten sposób sprzedawcy wiedzieli jakiego samochodu szukam, w jakiej opcji itp. Gdy znalazł się podobny egzemplarz od razu go kupiłem. Od momentu telefonu do odebrania samochodu minęły ok 2-3 tyg. Do tego dostałem spory rabat. Nie ma sensu tyle czekać.
Tak jak Pisałem tydzień temu w Radomiu stoją dwie Kugi gotowe do odbioru od ręki, ktoś wspomniał wcześniej jeszcze o innym mieście. Czemu nie skorzystacie lub nie podzwonicie po innych salonach? Na pewno znajdziecie wam odpowiadający modelGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako szczęśliwy użytkownik muszę stwierdzić że naprawdę warto ten samochód kupić, jest super. Nie zamieniłbym na żaden innyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Naprawdę polecam.

Co do konkurencji to jeżeli naprawdę bym nie mógł wziąć Forda to wybrałbym Hondę CRVGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rav4 to dobry samochód ale jakoś do mnie nie przemawia.

Prosiłbym o radę w sprawie przybicia gwoździa aby zamocować gaśnicęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 19:33   #285
slaweks
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-05-2013
Model: Kuga 2013
Silnik: benzyna 150km
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Nic tylko się cieszyć jeśli ktoś zdążył zamówić Kugę przed tą kompromitacją Forda i już nią jeździ.
Ja niestety nie mogłem tyle czekać i zrezygnowałem z zamówienia.
Wszystkim którzy już mają i przyszłym użytkownikom Kugi życzę bezawaryjności i wszystkiego dobrego.
Ja przenoszę się na forum Mazdy.
slaweks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 19:56   #286
MarSz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Dziś byłem w salonie w Częstochowie na Jagiellońskiej.

Jak ktoś jest zainteresowany - to widziałem przynajmniej dwie kugi.
Obie w kolorze oliwkowym (ostatnio większość jakie widziałem na drodze to właśnie takie).
Jedna to titanium z dosyć bogatym wyposażeniem (ale nie miałem czasu analizować szczegółów). Do drugiej nie podchodziłem z bliska.

Może faktycznie warto - jak już ktoś pisał - podzwonić po salonach.
MarSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 20:55   #287
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał slaweks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic tylko się cieszyć jeśli ktoś zdążył zamówić Kugę przed tą kompromitacją Forda i już nią jeździ.
Ja niestety nie mogłem tyle czekać i zrezygnowałem z zamówienia.
Wszystkim którzy już mają i przyszłym użytkownikom Kugi życzę bezawaryjności i wszystkiego dobrego.
Ja przenoszę się na forum Mazdy.
No właśnie każdy kto jeździ kupił bo nadarzyła się okazja. Już napisano o 6 sztukach dostępnych "od ręki".
Jak kupowałem auto, to dzwoniłem po różnych dilerach i wybrałem opcję najtańszą i z gwarantowanym czasem dostawy. Aż tak jesteście przywiązani do konkretnego salonu, czy leniwi, żeby pojechać do innego miasta? Wystarczy jedna wizyta - po odbiór.

Lep zobacz czy nie uda się umieścić gaśnicy obok koła zapasowego przy piankach. Ja tak zrobiłem w C-maxie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 21:16   #288
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Zerknę w Piątek może rzeczywiście uda się ją tam włożyć ale ostatnio jak tam patrzyłam to strasznie mało miejsca.

Dzięki BoncioGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 21:20   #289
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep zobacz czy nie uda się umieścić gaśnicy obok koła zapasowego przy piankach. Ja tak zrobiłem w C-maxie.
niestety nie wejdzie, kombinowałem już - chociaż gdyby ją trochę poobcinać..., myślałem o włożeniu jej pod tylne siedzenia (dobre miejsce na parasole) ale nie sprawdzałem jeszcze, chyba będzie "wędrować" - trzeba sprawdzić.

Ostatnio edytowane przez jankowalski973 ; 03-07-2013 o 21:35
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 21:39   #290
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Hmmmmm, ja próbowałem do schowka pod siedzeniem pasażera z przodu ale też kicha. Klapka odstaje i jest nieładnie. Chyba kupię jakiś masek na rzepy i jakoś przymocuje.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.