Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2014, 19:24   #711
wojtek-vx
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-06-2013
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie gasną wszystkie razem po 10-15 sek. Wydaje mi się że chyba jest możliwość ustawienia czasu oświetlenia w kompie.
U mnie również gasną wszystkie, w tym ta w bagażniku, zaraz po zamknięciu.

wojtek-vx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 12:06   #712
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Słuchajcie, mam 2 pytania.
1. Jak jest z głośnością szumu podczas jazdy? Strasznie szumi? W kilku opisach w prasie motoryzacyjnej zarzucają Qdze ze mocno szumi.
2. Czy w podłodze tylniego rzędu są schowki?

Acha, ma ktoś z Kolegów zakratowaną Qge?
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 17:21   #713
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

1. Wiele zależy od warunków. Ja osobiście uważam, że nie jest głośno. Do prasy proponuję podejść z małym dystansikiem bo wiele zależy od indywidualnych odczuć.
2. Tak jest ale niewielki. Wiele podłużnych rzeczy można upakować pod kanapą np. kilka parasoli, rakietki do badmintona, gaśnicę, parę flaszek też wejdzie (ale kanapy nie złożysz)
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2014, 20:55   #714
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Jak dla mnie szum opływającego powietrza w normie. Schowek w podłodze pod siedzeniem pasażera dostępny z tylnego rzędu siedzeń
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 16:18   #715
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Ja uważam, że jest głośno. Mam benzynkę i silnika praktycznie nie słychać i często gdyby nie gong, to bym zapomniał zgasić silnik. Jednak jazda to inna sprawa: powyżej 130 km/h zaczyna się robić ciężko z rozmową a przy 160, słuchanie wiadomości w radiu to już wyzwanie.

Porównując z "normalnym" kombii lub droższymi SUVami po prostu czuć brak wygłuszenia i cienkie szybki. Coś za coś. Albo ma być cicho albo tanio i oszczędnie (mniejsza waga)
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 07:36   #716
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Ja uważam... a przy 160, słuchanie wiadomości w radiu to już wyzwanie.
Wyzwaniem to była rozmowa przy 70km/h w Fiacie 126p. Myślę, że trochę przesadzasz i nie wiem za bardzo na co liczyłeś kupując takie auto. Czytając większość Twoich wpisów ten samochód w ogóle nie spełnia twoich oczekiwań.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 09:40   #717
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyzwaniem to była rozmowa przy 70km/h w Fiacie 126p. Myślę, że trochę przesadzasz i nie wiem za bardzo na co liczyłeś kupując takie auto. Czytając większość Twoich wpisów ten samochód w ogóle nie spełnia twoich oczekiwań.
Masz pelna racje w swoim osadzie. Wybieralem ten samochod wiedzac na co sie decyduje. Mam doswiadczenie z kilkoma autami klasy suv i kilkoma kombii. Po prostu uwazam ze kuga ma wady. Jesli w passacie moglem rozmawiac przy 130-160 km/h to po prostu odnosze sie do tego ze w kudze jest to nie mozliwe. Jesli santa fe pali 13-14 l przy silniku v6 2.7l, i 4 biegowej skrzyni i masie o 40% wyzszej to takie spalanie kugi uwazam za obraze dla tego samochodu. Jestem tym samochodem rozczarowany wlacznie z czasem oczekiwania.

Lubie samochody i tak jak passat mnie bardzo milo zaskoczyl tak jak wczesniej focus i mondeo mk1 i mk2 , tak w kudze nie jest dobrze.

Jesli ktos czytajac moje skargi podejmie decyzje to bedzie mial komfort ktorego ja nie mialem, bo moglem nie zwrocic uwagi na rzeczy oczywiste.

Jesli czytam porownanie samochodow w ostatnim wydaniu motoru, gdzie pisza ze kuga charakteryzuje sie duza iloscia schowkow, to chce aby osoby, ktore ten samochod chca kupic najpierw to sprawdzily same bo ja uwazam, ze ten samochod schowkow prawie nie ma.

Ostatnio edytowane przez vpw ; 05-03-2014 o 09:51 Powód: ...
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 10:15   #718
Remus1
ford::average
 
Avatar Remus1
 
Zarejestrowany: 29-05-2010
Skąd: Wałcz
Model: Kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Jesli czytam porownanie samochodow w ostatnim wydaniu motoru, gdzie pisza ze kuga charakteryzuje sie duza iloscia schowkow, to chce aby osoby, ktore ten samochod chca kupic najpierw to sprawdzily same bo ja uwazam, ze ten samochod schowkow prawie nie ma.
Oj, co prawda, to prawda!!!
__________________
Jestem piękna, jestem śliczna, a czasami diaboliczna
Remus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 11:24   #719
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
...Jesli czytam porownanie samochodow w ostatnim wydaniu motoru, gdzie pisza ze kuga charakteryzuje sie duza iloscia schowkow, to chce aby osoby, ktore ten samochod chca kupic najpierw to sprawdzily same bo ja uwazam, ze ten samochod schowkow prawie nie ma.
W popularnych czasopismach grupa niemieckich marek jest wychwalana i uważana za wzór na podstawie której porównywana jest reszta.
Dlatego do prasy trzeba podejść z dużą rezerwą i osobiście sprawdzić co i jak. Przykład: podawane w prasie dane pojemności bagażnika np. VW Tiguan-a nijak się ma do rzeczywistości. Fotografie wnętrza bagażnika porównywanych samochodów zawsze przedstawiają VW w lepszym świetle (wizualnie jest zawsze większy). Osobista wizyta w salonie dopiero koryguje wydaną przez prasę opinię.

Mnie ilość schowków zadowala. Nie prowadzę życia w samochodzie tylko się nim przemieszczam i to głównie w mieście więc prędkości jakie rozwijam pozwalają na swobodną cichą rozmowę. Jazda trasą z większą prędkością też mi nie przeszkadza nawet podczas rozmów przez bluetooth. Nawet podczas jazdy ponad 160km/h doskonale słyszę słowa żony: zwolnijjjjjjj :-)

Cytat:
...Jesli santa fe pali 13-14 l przy silniku v6 2.7l, i 4 biegowej skrzyni i masie o 40% wyzszej to takie spalanie kugi uwazam za obraze dla tego samochodu.
kolega jeździ Clio 1.2T i pali mu 9-10l. tyle co mnie Kuga. Też jest niepocieszony.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 19:47   #720
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Ostatnio jeździłem naszą "ukochaną trasa szybkiego ruchu tj zakopianką". spalanie na poziomie 7,8 litra prędkość 90-120, cisza w samochodzie ok. Jak będzie okazja do szybszej jazdy podam swoja opinie co do głośności oporów powietrza a co za tym idzie głośności w pojeździe.
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.