Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2017, 13:11   #51
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Szanowni,
czy ktoś może opisać w skrócie, laikowi jak ja, wymianę tych dysz spryskiwaczy (niepodgrzewane) na dysze z podkładką, mgłowe (z MK2 FL)? Auto 1.6 benzyna, 2005 rok, więc nie ma wygłuszenia na masce, ani pokrywy górnej silnika.
Rozumiem, że najpierw:
1. Trzeba odłączyć wszelkie rurki i kable od dyszy.
2. Potem jakoś podważyć/wypchnąć (od dołu? czy od góry) dyszę, żeby wyszła.
3. Najpierw włożenie kabli/rurki w nową dyszę czy najpierw przymocowanie samej dyszy do maski i dopiero wpięcie kabli?

dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 15:37   #52
grodzian
ford::average
 
Avatar grodzian
 
Zarejestrowany: 07-12-2012
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna 100km
Rocznik: 2006
Postów: 106
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Dysze wypchniesz od wewnatrz. Po prostu wypinasz wszystko wypychasz dysze a potem wpinasz dysze od góry i podpinasz przewody.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
grodzian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 15:43   #53
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

jak masz nowe dysze w ręce to sobie je obejrzyj a się zorientujesz jak są zamocowane. Można sobie pomóc naciskając ten zatrzask. Wypchnij od wewnątrz na zewnątrz.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 11:34   #54
BadGateway
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 Silver X
Silnik: 1.6 115KM
Rocznik: 2009, rej. 2010
Postów: 29
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

witam,
Focus 1.6 ti-vct 2009r. 102tys, silnik pracuje bez zarzutu, tylko ostatnio spalanie w mieście wzrosło o 2l, do 12l, pomyślałem o wymianie świec.
Wyciągnąłem dziś fajkę świecy, żeby zobaczyć czy jest czysto wokół świecy i niestety na 1 i 2 cylindrze w dołku gniazda świecy stała woda, na 3 cylindrze już lepiej, 4 fajki nie wyjmowałem.
Oleju w silniku nie ubywa, płynu chłodniczego też nie - jest czysty klarowny.
Nie wiem skąd ta woda. Od góry silnik suchy. Oddam auto do mechanika.
Bazując na waszym doświadczeniu patrząc po zdjęciach, wystarczy mechanikowi ściągniecie pokrywy zaworów, żeby wyczyścić te gniazda, żeby przy wymianie świec bród nie wpadł do środka?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BadGateway jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 11:48   #55
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,550
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał BadGateway Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem skąd ta woda
A czytałeś ten temat od początku? Z wierzchu silnika mogła wyschnąć.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 14:47   #56
krzysiek47
ford::average
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

6 stron wałkowania tematu i zadać pytanie "skąd ta woda?" ręce opadają ehhhhh
krzysiek47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2017, 09:08   #57
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał BadGateway Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem skąd ta woda. Od góry silnik suchy
Ogólnie są następujące przyczyny:
1. Dysze spryskiwaczy (bez tzw. osłonki-gumki wkoło), dotyczy aut Focus MK2 przed liftem, ty widzę masz polifta, więc masz już dysze z osłonką. W teorii nie powinno przeciekać, ale to musisz zrobić test i polać wodą maskę. Jeśli przecieka, to kupić silikon (6 czy 8 zł) objechać dookoła dysz. Najprostszy i najtańszy sposób na pozbycie się wody.
2. Brak maty wygłuszającej pod maską. O ile wiem, w benzynach 1.4 i 1.6 Ford nie montował do któregoś roku maty wygłuszającej pod maską (diesle je mają), oprócz wygłuszania, mata ta także zbierała wodę i powodowała, że woda nie spływała na silnik i do świec. Jeśli nie masz tej maty, a leje ci się przez dysze, to gwarantowana woda na świecach. Alternatywą jest zakup górnej osłony silnika 1.6 PB od Volvo S40 II, V50 lub C30, bo Volvo montowało ten silnik fordowski w tych modelach, ale jest jedno ale... Górna pokrywa silnika pasuje tylko do 1.6 PB w wersji 100 konnej, ty masz Ti-VCT 115 koni, więc pokrywa nie pasuje.
3. Niektórym leje się płyn od spryskiwaczy przez brak jakiś zaworków w wężykach, czyli dysza od zewnątrz nie przecieka, ale przy włączeniu sprysków, płyn leje się z połączeń wężyków lub z samej dyszy pod maską, a że brak maty lub górnej osłony silnika, to leje się do świec.

Mam nadzieję, że w skrócie wyjaśniłem przyczyny i rozwiązania.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2017, 15:10   #58
BadGateway
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 Silver X
Silnik: 1.6 115KM
Rocznik: 2009, rej. 2010
Postów: 29
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ty widzę masz polifta, więc masz już dysze z osłonką. W teorii nie powinno przeciekać, ale to musisz zrobić test i polać wodą maskę.
winne były faktycznie dysze spryskiwaczy, miały gumowe osłonki ale i tak ciekły, kupiłem nowe orginały 25zł sztuka i już nie cieknie.

Świece wymienione, wodę i zanieczyszczenia udało się usunąć sprężonym powietrzem z kompresora.

Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nie masz tej maty,
nie mam
BadGateway jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2017, 18:14   #59
Konrad Gerard
ford::average
 
Avatar Konrad Gerard
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

a propos maty wygłuszającej - zaleca się żeby silniki benzynowe je miały? bo skoro ich nie montowali to zastanawiam się nad powodem - nie chciałbym żeby w lecie mi się silnik przegrzał lub żeby się coś zaczęło fajczyć :c

u mnie problem kapiącej wody ustał po tym jak dysze wymieniłem na poliftowe, ale zakupiłem też matę wygłuszającą tylko że naczytałem się że jest ryzyko z nią związane stąd leży sobie w garażu niezałożona
Konrad Gerard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2017, 18:44   #60
krzysiek47
ford::average
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 02-01-2016
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał Konrad Gerard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale zakupiłem też matę wygłuszającą tylko że naczytałem się że jest ryzyko z nią związane stąd leży sobie w garażu niezałożona
Konrad chyba nie piszesz tego na poważnie. Mata wygłuszająca, czyli ma wyciszać odgłos pracującego silnika. Nie wszystko co ktoś napisze jest prawdą. Tylko dopytam, jakie jest ryzyko?
krzysiek47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.