Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2015, 09:14   #801
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Dorzucę do tej dyskusji "ziarnko" od siebie - niedawno wymieniałem zestaw hamulców z przodu w swoim aucie. Zastosowałem zestaw oryginalny jak na 1 montaż, czyli tarcze FoMoCo i klocki montowane fabrycznie produkowane przez Jurida.
Póki co przejechałem trochę ponad 1000km, wszystko się ułożyło i nie mam zastrzeżeń.
Nic nie piszczy, nie bije, pylenia póki co nie jestem w stanie ocenić bo auto jest tak przeraźliwie brudne, że nie wiadomo co pochodzi z jezdni, a co z klocków.
Materiały kupiłem sam w jednym z internetowych sklepów z częściami do Forda, wymiana robiona przez ASO.

__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2015, 09:56   #802
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Ja w poprzednim mondku zmieniałem też tarcze i klocki na pierwszy montaż i było wszystko ok hamulce jak brzytwa i zero bicia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a teraz w tym co kupiłem ktoś zmienił przy 60tyś . klocki na motorcrafta i jest masakra ,cienizna i z dużej predkosci telepie kiera jak diabliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A po lekturze tych wszystkich wypowiedzi można zgłupieć co wybrac i co bedzie najlepsze bo juz nie jeden walczył z bićiem przy hamowaniu na kierownicyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2015, 19:13   #803
Ralph4
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: Chorzów
Model: Mondziak
Silnik: 2.0 TDI 140km
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

pawpor - bardzo dziękuję za poradę

Właśnie chodziło mi o to żeby kupić coś dobrego a nie płakać potem że się kasę wydało a autko nie hamuje
Ralph4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2015, 11:32   #804
dudi73
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 21-02-2015
Skąd: Bobrowniki
Model: mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał Kalik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam mozliwosc kupna klockow hamulcowych, jednak nie znam firmy ktora je produkuje. Mam tylko takie cos : E11 90R-01184/5767

Czy ktos moze rozszyfrowac co to za klocki ?
Tutaj masz odpowiednik po numerach OEM
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Coś sobie dorzuć i od 200zł masz wysyłkę gratis.
dudi73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2015, 08:34   #805
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Ta wysyłka gratis jest wliczona w dużo wyższą cenę części - hłyt martetingowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2015, 17:11   #806
Jerry292
ford::advanced
 
Avatar Jerry292
 
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Gdynia
Model: S MAX , FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI 140 km , 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 , 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

ja śmigam na klockach motorcrafta i jestem bardzo zadowolony tylko trzeba w trakcie wymiany dokładnie wyczyścić zacisk i jarzma raz tego nie zrobiłem i do wymiany tarcze i klocki bo zaczęło bić i tarcze były przegrzane
Jerry292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2015, 07:25   #807
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

No to chyba jesteś pierwszy który jest zadowolony z Motorcrafta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja staram się używać oryginalnych materiałów Forda.
Jak napisałem powyżej teraz założyłem klocki z 1 montażu (Jurid) i w sumie na razie jest OK.
Ale do Motorcrafta po ostatnich doświadczeniach raczej się już nie zbliżę, bo to według mnie syf jakich mało. Głośne, szybko się zużywają, straszliwie pylą i jeszcze niemało kosztują. A do tego co bardzo istotne po 1 komplecie klocków miałem również do wymiany tarcze (też oryginały FoMoCo) co mnie zszokowało i było tak naprawdę bezpośrednią przyczyną rezygnacji z Motorcrafta.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2015, 08:05   #808
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

A mnie się cicho wydaje, że czy motorcraft czy fomoco, to jeden wór-są tak samo ciulowe (jakość forda ;-)). U mnie krzywe były te z pierwszego montażu.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2015, 14:44   #809
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Jasne, wszystko co w oryginale to "ciulowate" jest. A ASO to już w ogóle dno i wodorosty. Nic nie umieją, tylko kradną i jeszcze grubą kasę biorą za wszystko.
Tylko dziwnym trafem 99 na 100 kupujących używane auta chce by:
a/ było od 1 właściciela
b/ serwisowane w ASO
c/ naprawiane na oryginalnych częściach również w ASO
d/ miało komplet pieczątek również z ASO

Taka schozofrenia...
Oczywiście to uwaga natury ogólnej, a nie do kogoś konkretnego...
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2015, 14:57   #810
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Wiesz, statystyczny kupujący nie zna się dobrze/wcale na częściach zamiennych i ASO jest dla niego gwarancją, że w auto nie władowano byle czego.
Jestem przekonany, że nasza forumowa wiedza daleko wykracza poza wiedzę statystycznego kupującego i wiemy co zrobić, by auto było lepsze niż z fabryki (albo przynajmniej takie samo ale mniejszym kosztem - np. tuleje lemförder).

W interesie producenta auta jest, by podzespoły były jak najtańsze w produkcji i zaraz po gwarancji trzeba było je wymienić na nowe. Sądząc po skali problemu z biciem tarcz ford dobrze odrobił w tej kwestii lekcję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.