Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2011, 11:18   #1
UKey
ford::average
 
Avatar UKey
 
Zarejestrowany: 18-02-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MKIII Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 53
Unhappy Po wymianie małego termostatu padł...

Witam - mam taki problem - wczoraj zabrałem się za wymianę termostatów w moim aucie. Po dokładnym przestudiowaniu artykułów jak ściągnąć kolektor ssący i termostaty zabrałem się do pracy - moje Mondeo jest z 2002 wiec EGR ma z tyłu - starałem się wiec ściągnąć kolektor bez wypinania jakichkolwiek wtyczek bo z przodu jest dużo miejsca...po wyjęciu kolektor nie okazał się być mocno zabrudzony - zabrałem się wiec za spuszczenie płynu z układu chłodzenia - potem za "mały termostat" - wymieniłem go na nowy - "dużego" nie ruszałem . Zalałem układ koncentratem wg instrukcji odpowietrzyłem. Odpaliłem auto - zapaliło normalnie potrzymałem obroty. Silnik wył i dolałem koncentratu. Po ok 2h chciałem się przejechać - auto odpaliło ale bardzo ciężko - przejechałem ok 3-5km na miejscu docelowym auto zgasło w czasie parkowania - chciałem użyć tylko sprzęgła do cofania i lipa. Jakoś się wturlało na miejsce. Dziś rano auto już nie odpaliło - kręci jak wściekły (mam nowy aku) ale nie odpala w ogóle... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem co jest - mógł się jakoś zapowietrzyć? Wydaje mi się że układ paliwowy niema nic do układu chłodzenia. W ogóle - układ chłodzenia to tylko pompa, zbiornik, termostaty, chłodnica etc co się mogło stać? Starałem się nie dotykać żadnych kabli i wtyczek w silniku... no ale co nieco poprzecierałem (bardzo delikatnie) bo miałem trochę więcej miejsca bez kolektora.

__________________
Cytryna AX'95 1.0 LPG 207kkm :* --> MK III TDCi 2.0 130 HP 196 kkm 6.5 l/100km
UKey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 11:40   #2
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Domyślnie Odp: Po wymianie małego termostatu padł...

niewiem kolego jak to się ma w klekotach,ale w benzynie jak jest układ zapowietrzony to ciężko odpalić,ale zeby wogóle nie łapał to dziwne?? poluznij opaskę przy termostacie to powietrze samo ucieknie,o ile jest zapowietrzony.Lepszy efekt byłby na ciepłym silniku.Psiuknij plaka w dolot jak się nie odezwie to już problem;(

Ostatnio edytowane przez krzychu3073 ; 06-03-2011 o 11:43
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.