Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2016, 19:09   #41
trotom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-03-2016
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

To nie o to miejsce chodzi. Chodzi mi o to, o którym pisał SLIP i maciejczapla - po prawej i lewej stronie bagaznika w okolicach lamp zaślepione fabrycznie papierem... maciejczapla wrzucał kiedyś zdjęcie, ale zniknęło niestety z serwisu hostującego... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

trotom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2016, 22:24   #42
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał trotom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi mi o to, o którym pisał SLIP i maciejczapla - po prawej i lewej stronie bagaznika w okolicach lamp zaślepione fabrycznie papierem.
Prosze
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg f4aacfe9d711.jpg (42.3 KB, 1145 wyświetleń)
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2016, 16:50   #43
trotom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-03-2016
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Bardzo wielkie dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro się do tego dobiorę...
trotom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2016, 18:55   #44
adzioll
ford::beginner
 
Imię: endy
Zarejestrowany: 11-07-2015
Model: tranist
Silnik: 2.4tdci
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Przez ostatnie deszcze i u mnie pojawił się ten problem. Czy jest możliwe żeby woda z bagażnika dostała sie w nogi pasażera z tyłu i z przodu? Przód jakoś wysuszyłem ale z tyłu jest dosłownie bagno :O W weekend pewnie będę całą prawą stronę rozbierał i suszył ale co mi to da jak muszę dojść do przyczyny. Miał ktoś podobnie?
adzioll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2016, 17:50   #45
czarekskib
ford::beginner
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: obecnie przedmieścia Lublina
Model: Kuga FHEV AWD
Silnik: 2.5 B
Rocznik: 2023
Postów: 31
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

I mnie też ten problem dopadł. Przy okazji zmiany kół na zimówki zajrzałem do dojazdówki, a ona do połowy w wodzie. Wczoraj wylałem na tył samochodu, łącznie z tylnymi lampami dziesiątki litrów wody uprzednio otworzywszy klapę bagażnika i normalnie nic.....nic nie pociekło do wnęki zapasowego, suchutko. To jest zagadka.....
__________________
Wróciłem do Forda, obecnie KUGA FHEV AWD 2023, a żonka PUMA 125KM 7-DCT 2024
czarekskib jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 16:38   #46
cobrasnake
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-09-2013
Skąd: Gliwice
Model: Probe
Silnik: GL
Rocznik: 1991
Postów: 14
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Hej, miałem ten problem w Focuse MK2 Kombi (ten ze srebrnymi zintegrowanymi relingami), 5 godzin rozbierania (oczywiście w połowie zaczął padać deszcz) i udało się to załatać, teraz nic nie cieknie.
Ogólnie rozbierania jest dużo, trzeba ściągnąć podsufitkę ze słupkami, rączkami, światełkami itd... Niektóre zaślepki BARDZO łatwo połamać
Żeby odkręcić relingi od spodu należało też ściągnąć z przedniego zaczepu kurtynę.
Uszczelniałem klejem do szyb i ten BARDZO polecam, usunąłem popękaną masę uszczelniającą plus kilka cm "zapasu", przejechałem łączenie blach już pod pokrywą bagażnika multitoolem i tam też uszczelniłem, bo pod światło było widać że tam lakier jest również pęknięty.
Uszczelniłem od razu obie strony, mimo, że lało się z jednej, po odsłonięciu drugiej było widać spękaną masę, z której po naciśnięciu palcem wypływała woda, więc to kwestia czasu kiedy by się "polało" z drugiej strony.


Foto z przebiegu "operacji" tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam nadzieję, że komuś pomogłem
cobrasnake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2016, 20:58   #47
adzioll
ford::beginner
 
Imię: endy
Zarejestrowany: 11-07-2015
Model: tranist
Silnik: 2.4tdci
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał czarekskib Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I mnie też ten problem dopadł. Przy okazji zmiany kół na zimówki zajrzałem do dojazdówki, a ona do połowy w wodzie. Wczoraj wylałem na tył samochodu, łącznie z tylnymi lampami dziesiątki litrów wody uprzednio otworzywszy klapę bagażnika i normalnie nic.....nic nie pociekło do wnęki zapasowego, suchutko. To jest zagadka.....

U mnie po uszczelnieniu wszystkich miejsc opisywanych na forum też ciekło. Zdejmij te plastikowe zaślepki na relingi dachowe i zobacz czy tam w rynience nie ma mikro pęknięć. U mnie były minimalne z prawej strony i zalało mi tym sposobem pół auta od bagażnika po przód auta!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez adzioll ; 14-11-2016 o 21:05
adzioll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2016, 18:50   #48
czarekskib
ford::beginner
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: obecnie przedmieścia Lublina
Model: Kuga FHEV AWD
Silnik: 2.5 B
Rocznik: 2023
Postów: 31
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

kilka dni temu pisalem o wodzie we wnęce na koło zapasowe. Zawziąłem się wczoraj i problem, mam nadzieję, rozwiązałem.
Ponownie wylałem kilka wiaderek wody na tył samochodu ze szczególnym uwzględnieniem styku tylnego zderzaka i wnęki na tylne lampy - po uprzednim demontażu kloszy po obu stronach. Po kilku minutach pojawiła się woda symetrycznie na podłodze bagażnika wypływająca z miejsc oznaczonych strzałką
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Woda gromadzi się w tym profilu za tylnym nadkolem. Zdjąłem od spodu korki - zaślepki znajdujące się po obu stronach na dnie tego profilu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wyciekło chyba po 0.5 litra wody. Dodatkowo przez otwory po zaślepkach udało mi się wyciągnąć gigantycznie nasiąknięte wodą jakieś wojłoki i gąbki. Korków ponownie nie zakładałem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2016-11-19 10.32.31_Ink_LI.jpg (94.3 KB, 1618 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2016-11-19 10.47.28_Ink_LI.jpg (96.6 KB, 1452 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2016-11-19 14.16.16_Ink_LI.jpg (100.5 KB, 1466 wyświetleń)
__________________
Wróciłem do Forda, obecnie KUGA FHEV AWD 2023, a żonka PUMA 125KM 7-DCT 2024
czarekskib jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2016, 19:04   #49
Kris_Poland
ford::advanced
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 03-08-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

i to rocznik 2013? no dobra ale skad wlatuje?
Kris_Poland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2016, 19:17   #50
czarekskib
ford::beginner
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: obecnie przedmieścia Lublina
Model: Kuga FHEV AWD
Silnik: 2.5 B
Rocznik: 2023
Postów: 31
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

na styku zderzaka tylnego i wnęki lamp według mnie. Tam musi być marne uszczelnienie. Dlatego zdemontowałem klosze. Po deszczach na początku listopada miałem prawie całą dojazdówkę w wodzie i mokro pod siedziskiem tylnej kanapy - woda już przelewałą się. Dla 100% pewności co do miejsca należałoby jeszcze zdjąć tylny zderzak, a na to nie miałem już czasu.....i ochoty, bo czewona Warka się chłodziła na dworze :-)
__________________
Wróciłem do Forda, obecnie KUGA FHEV AWD 2023, a żonka PUMA 125KM 7-DCT 2024
czarekskib jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.