Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2014, 15:01   #1541
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Kupione od kolegi z forum nowy SKF za 358zł

fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 12:53   #1542
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ewentualnie FAG, jak byś jeszcze potrzebował to mogę pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 13:55   #1543
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Dzięki ale już kupione i założone SKF - a ta pomoc to w jakim sensie kolega ma dostęp do części
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 14:15   #1544
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

A no ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 14:17   #1545
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

No to jakby co będę pytał dobrze wiedzieć na przyszłość - ceny konkurencyjne ?
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2014, 14:21   #1546
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

To nie miejsce na reklamę ale jesteśmy sklepem stacjonarnym który sprzedaje także na internecie. Mamy naprawdę konkurencyjną ofertę i w najbliższym czasie zamierzamy przedstawić ją szerszemu gronu forumowiczów. Mam nadzieję że nasza oferta znajdzie u Was uznanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obiecujemy że będzie korzystna. Wyżej opisywany napinacz mamy w ofercie w cenie 345zł.


Wracając do tematu, polecam często zerknąć na firmę SNR - pakują bardzo często oryginały Forda z zeszlifowanymi znaczkami.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez pro-choice ; 07-10-2014 o 22:23
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2014, 09:08   #1547
Yaro0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2014
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam czeka mnie wymiana paska i osprzętu wstępnie zdecydowałem się na ten zestaw SKF [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (koło pasowe już mam), mam obawy co do paska DAYCO nie wiem czy słusznie, w mieście w którym mieszkam jest na miejscu w sklepie zestaw INA z paskiem contitecha w podobnej cenie i tu pytanie który wybrać? Planuje wymienić również rolkę alternatora na taka ze sprzęgłem znalazłem dwie w dość przystępnej cenie a mianowicie VALEO [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i druga na zdjęciu INA a z opisu wynika, że to jednak inny producent [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Czy oprócz tego co opisałem w poście jest jeszcze coś co powinienem wymienić? Na koniec link z najtańszym zestawem z napinaczem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co o tym sądzicie?

Ostatnio edytowane przez Yaro0 ; 11-10-2014 o 09:10
Yaro0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2014, 21:30   #1548
mondko
FCP member
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Suwałki / Kleve (DE)
Model: Mondeo MK I GHIA -> MK III Titanium & ST220
Silnik: 1,6 16V +gaz -> TDCI 129kw & ST 166kw
Rocznik: 1996 -> 2004-2006
Postów: 16
Thumbs up Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Dzień dobry.
Po przeczytaniu wszystkich postów postanowiłem wziąć się za moje mondeo.
Kupiłem dwie rolki po 25,59 Euro (INA o dziwo w pudełku INA były części SFK) napinacz miałem zapasowy używany, z którego użyłem tylko sprężyny bo moja była w stanie agonalnym. Po wielu pozytywnych opiniach o nowym kółku na alternator kupiłem INA 535 022 310 od transit'a za 39,24 Euro. Mała dwumasa była ostatnio jeszcze w niemczech w serwisie forda wymieniana przy przebiegu 128 tys. km. Obecnie mam na liczniku ponad 270 tys. km i nadal spełnia swoją role.
Na alternatorze musiałem obciąć kołnierz i użyć grubej podkładki pod kółko do alternatorów visteon. Kółko pasowało idealnie w jednej linij z innymi. Po wymianie wyżej opisanych części nastała błoga cisza, słychać tylko pomrukiwanie diesla.
Całość prac zajęła niespełna 2 godziny na podwórku pod domem, własnoręcznie zrobiony klucz do napinacza spełnił swoje zadanie.
Polecam wszystkim te magiczne kółko od transita.
Dziękuje wszystkim którzy wypowiadali się na ten temat, bo było co czytać i z czego wybierać.
Pozdrawiam
mondko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2014, 12:00   #1549
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Powiedzcie mi tylko jedną rzecz.

Wiem nie wymieniłem wszystkich części na raz na nowe, bo rok temu został zakupiony nowy napinacz za 550zł a nie dawno wymieniłem pasek wielorowkowy koło pasowe dayco oraz jedną rolkę.

Zrobiem około 10 tys km, od samego poczatku na biegu jałowym miałem co jakiś czas chrobotania.
-obecnie wystepuje ono cały czas.

Byłem dziś u mechanika mówi, że napinacz ok pasek koło pasowe też - tylko słyszał, że fordy takie odgłosy mają.

Czy ja mam coś nie tak z samochodem?, czy może pomóc tylko to sprzęgiełko.
Zastanawiam się czy mogę tak jeżdzić a jedyny minus to chrobotanie - tak mi powiedział mechanik, bo myślałem, że to pierwsze oznaki, że coś wysiądzie a on, że nie.

zapytam jeszcze czy pisk paska może być spowodowany przez nierówne obroty tzn spadki poniżej 700obr i podnoszenie.

proszę o poradę.

Ostatnio edytowane przez kpkp1985 ; 15-10-2014 o 19:46
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 11:03   #1550
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Zrobilem ostatnio test.
W aucie byl zamontowany zestaw ktory lopotal strasznie, lacznie z tym, ze dzwieku po nagrzaniu silnika zmienialy sie w takt swiatel awaryjnych! W niektorych momentach napinacz uderzal juz metalicznie.
Po wyjeciu okazalo sie, ze rolki i sprezyna sa dobrym stanie i byly kilka lat temu wymieniane. Nie bylo sladu zuzycia na gumowych elementach sprezyny napinacza.

Z kilku zestawow jakie mam wybralem najgorsze rolki, stary pasek i nowa, ale najtansza sprezyne (twardsza niz oryginalna, ale skok ma taki sam). Rolki mialy juz widoczny luz. Do tego zamienilem alternator z pelna rolka na ten z benzyniaka ze sprzegielkiem.
Zalozenie bylo takie, zeby sprawdzic czy sprzegielko alternatora rzeczywiscie jest powodem wibracji.

Po zalozeniu gorszego zestawu z alternatorem ze sprzegielkiem, nie slychac w ogole dzwieku ukladu napinajacego a pasek pracuje bez wibracji (napinacz rusza sie jedynie minimalnie).

Wniosek stad taki, ze jezeli ktos robi wymiene sam to sprzegielko na alternatorze rozwiazuje caly problem.

To samo zagadnienie jest w wielu innych markach. Ostatnio przerabialem w Renault.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 28-10-2014 o 11:06
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.