Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2013, 14:12   #1
Fordziara
ford::beginner
 
Imię: Sylwia
Zarejestrowany: 28-02-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MKII
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Exclamation falujące obroty podczas jazdy, spadek mocy i gaśnięcie silnika - diesel, 1,6TDCI

Witam miłych forumowiczów!
Mój koszmar powrócił. Czego mogą to być objawy? Podczas jazdy nagle zaczynają falować obroty, auto traci moc i prawie w ogóle nie reaguje na gaz po czym silnik gaśnie. Tak samo się dzieje, kiedy stoję np. na światłach. Nie ma różnicy czy auto jest na jałowym biegu czy ma wrzuconą jedynkę lub inny bieg.
Szukałam tych objawów po forum. To chyba nie będzie przepustnica, ponieważ nie zapala się żadna kontrolka. Mam wymieniony DPF na nowy, nowy rozrząd, pasek, kable..... już tyle $$$ wydałam na naprawy i znów auto zaczyna szaleć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś mi pomoże????

Pozdrawiam.

Fordziara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 08:58   #2
robercik0
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: falujące obroty podczas jazdy, spadek mocy i gaśnięcie silnika - diesel, 2007, 1

A odpala bezproblemowo? może kiepskie paliwo, ew. filtr paliwa do wymiany
robercik0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 10:09   #3
Fordziara
ford::beginner
 
Imię: Sylwia
Zarejestrowany: 28-02-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MKII
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: falujące obroty podczas jazdy, spadek mocy i gaśnięcie silnika - diesel, 2007, 1

Cześć!
Teraz to auto stoi i w ogóle nie chce odpalić. Zaczęła się świecić żółta lampka silnika. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce silnik "kręci" ale nie chce zapalić. Chciałam mu pomóc dodając gazu ale wcale nie reaguje na pedał gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie filtry - łącznie z filtrem paliwa - są nowe. A tankuję tylko na Lotosie.
Nie wiem już co robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fordziara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 10:39   #4
robercik0
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: falujące obroty podczas jazdy, spadek mocy i gaśnięcie silnika - diesel, 2007, 1

Wcześniej pisałaś o syfie w baku i że zanieczyszczony był układ paliwowy, czy mechanik wypowiadał się ad. stanu wtryskiwaczy?
robercik0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 12:01   #5
Fordziara
ford::beginner
 
Imię: Sylwia
Zarejestrowany: 28-02-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MKII
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: falujące obroty podczas jazdy, spadek mocy i gaśnięcie silnika - diesel, 2007, 1

Auto było nawet na przeglądzie. Nie mówił nic o wtryskiwaczach - czyli uznałam ze wszystko z nimi ok. Sama zwróciłam na nie uwagę bo wiem, że to nie jest tania rzecz.
Fordziara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2013, 09:09   #6
robercik0
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: falujące obroty podczas jazdy, spadek mocy i gaśnięcie silnika - diesel, 2007, 1

Mogła poleciec pompa wysokiego cisnienia, same wtryski moga byc Ok, bez diagnostyki komputerowej sie nie obejdzie, Sylwia jak cos sie dowiesz to napisz
robercik0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 16:31   #7
cormorant
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-04-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: falujące obroty podczas jazdy, spadek mocy i gaśnięcie silnika - diesel, 2007, 1

Cytat:
Napisał Fordziara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć!
Teraz to auto stoi i w ogóle nie chce odpalić. Zaczęła się świecić żółta lampka silnika. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce silnik "kręci" ale nie chce zapalić. Chciałam mu pomóc dodając gazu ale wcale nie reaguje na pedał gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie filtry - łącznie z filtrem paliwa - są nowe. A tankuję tylko na Lotosie.
Nie wiem już co robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

Jakiś czas temu miałem te same objawy. Auto traciło moc i gasło. Kręciło ale nie chciało zapalić. W ostatniej fazie zgasło na parkingu i wyskoczyła usterka silnika. Komputer wskazywał zbyt wysokie ciśnienie paliwa w układzie. Padło na czujnik ciśnienia paliwa na szynie. Ostatecznie wystarczyło podoginać styki. Wymiana samego czujnika nie byłaby możliwa ponieważ jest to element nierozłączny (wg serwisu). W serwisie przed diagnostyką sugerowali również na bazie doświadczeń nieszczelność filtra paliwa (nawet tych "lepszych" zamienników) który mógłby zaciągać powietrze.
cormorant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2013, 08:30   #8
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: falujące obroty podczas jazdy, spadek mocy i gaśnięcie silnika - diesel, 2007, 1

Zdemontuj przepustnicę i zobacz czy nie jest w pozycji zamkniętej. Miałem identyczny przypadek.
paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 10:25   #9
Fordziara
ford::beginner
 
Imię: Sylwia
Zarejestrowany: 28-02-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MKII
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: falujące obroty podczas jazdy, spadek mocy i gaśnięcie silnika - diesel, 2007, 1

Witam!
Trochę długo to trwało, ale w końcu podłączyłam Forda pod komputer. Pokazały się błędy P0088, P0068, P1181, P0173.
Po konsultacji z mechanikiem wykluczyliśmy EGR, bo przyczyną wszystkiego może być zawór ciśnienia paliwa. Ponad to pokazał się komunikat o zbyt bogatej mieszance paliwa. Podejrzewam, że wystarczy przeczyścić, lub wymienić ten mały zaworek i będzie ok.
O przepustnicy nic komputer nie mówił, więc chyba wszystko z nią ok. Na moment obecny auto zabrała laweta.
Co o tym myślicie?
Pozdrawiam.
Fordziara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 07:41   #10
Fordziara
ford::beginner
 
Imię: Sylwia
Zarejestrowany: 28-02-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus MKII
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: falujące obroty podczas jazdy, spadek mocy i gaśnięcie silnika - diesel, 2007, 1

aha. jeszcze jedna rzecz. wczoraj po rozmowie z mężem okazało się, że mechanik przy wymianie dpf nie wlał do tego filtra jakiegoś oleju. czy w takim razie to nie będzie przyczyną problemu? może dpf znowu się zapchał i dlatego ciśnienie jest za wysokie i auto nie chce odpalić?
jak myślicie?
Fordziara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.