Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2009, 13:19   #11
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Brak mocy cd.

216 tys dla tego silnika to rozgrzewka dobra.

Mechanik dupa tyle powiem.

Jak zaplon dobry , sklad mieszanki dobry , z wszystkiego dobre odczyty to nie ma zadnej mozliwosci ze cos jest nie tak.

No jedynie ze masz caly czas klocki zacisniete no to tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cisnienie paliwa sprawdzane na listwie wtryskowej?


Jak tak ospale reaguje na gaz to moze swiadczyc tez o problemach z czujnikiem polozenia przepustnicy .


Mam tez pewne wątpliowsci co do sprawdzania tego katalizatora jak i reszte ukladu wydechowego.

przeplywomierz ???? sprawdzic


Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 06-06-2009 o 14:05
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2009, 15:59   #12
tomdom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Model: Focus MKI
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 31
Domyślnie Odp: Brak mocy cd.

Szczerze powiedziawszy to chyba wszyscy odwiedzeni mechanicy są do dupy bo bujam sie z tym problemem prawie rok. Zaznaczam, że nie jeżdżę po garażowych specach ale warsztatach typu Bosh itp.

Ciśnienie było mierzone na listwie poprzez podpiecię między przewodem paliwa a listwą specjalnej przejściówki z wyjściem na manometr.

Co do katalizatora byłem w najlepszym serwisie od wydechów w Białymstoku. Gość, który robił pomiar pokazywał mi co by sie działo gdyby wydech był zatkany zasłaniając go rękawicą i faktycznie ciśnienie gwałtownie wzrosło. Nie mam pojęcia jak inaczej mozna sprawdzic drożność wydechu.

Co do czujnika położenia przepustnicy to nie wiedziałem, że jest takowy skoro gaz jest na linkę a nie elektroniczny.

Najbardziej to sie boje tego, że jak zacznę po kolei wymieniac wszystkie prawdopodobne uszkodzone rzeczy na nowe, to niewiele zostanie w tym autku z oryginału Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
GHIA X full wypas + wentylowana skóra i masa dodatków Czego chcieć więcej
tomdom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2009, 18:45   #13
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Brak mocy cd.

Cytat:
Napisał tomdom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczerze powiedziawszy to chyba wszyscy odwiedzeni mechanicy są do dupy bo bujam sie z tym problemem prawie rok. Zaznaczam, że nie jeżdżę po garażowych specach ale warsztatach typu Bosh itp.

Ciśnienie było mierzone na listwie poprzez podpiecię między przewodem paliwa a listwą specjalnej przejściówki z wyjściem na manometr.

Co do katalizatora byłem w najlepszym serwisie od wydechów w Białymstoku. Gość, który robił pomiar pokazywał mi co by sie działo gdyby wydech był zatkany zasłaniając go rękawicą i faktycznie ciśnienie gwałtownie wzrosło. Nie mam pojęcia jak inaczej mozna sprawdzic drożność wydechu.

Co do czujnika położenia przepustnicy to nie wiedziałem, że jest takowy skoro gaz jest na linkę a nie elektroniczny.

Najbardziej to sie boje tego, że jak zacznę po kolei wymieniac wszystkie prawdopodobne uszkodzone rzeczy na nowe, to niewiele zostanie w tym autku z oryginału Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak najbardziej masz tps czyli czujnik polozenia przepustnicy. Ja tez mam a mam na linke , to nie ma nic wspolnego.

Wiesz o serwisach wlasnie takich bosch ,ASO mam mniemanie bardzo niskie wiec ....

No cisnienie bylo sprawdzane i jakie jest? Pewnie nie wiesz, bo oni sprawdzaja , mowią ze ok a w rzeczywistosci Ty nic nie wiesz.



Jak piszemy , jestem jakos blizej przekonany przeplywomierza , czujnika polozenia przepustnicy , walniętych sond.
Jakos tak mi to lezy.

A zeby te rzeczy sprawdzic , wystarczy miernik elektrycznyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powiedz skąd jestes? to moze Ci sie kogos doradzi bystrego w fordach.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2009, 09:14   #14
tomdom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Model: Focus MKI
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 31
Domyślnie Odp: Brak mocy cd.

Jestem z Białegostoku, więc jeśli znasz kogoś kumatego w fordach z tych okolic to będę wdzięczny za namiary.

Co do sprężania to o dziwo podali mi wyniki, które oscylują w granicach od 14,5 do 15 w zależności od cylindra.

Sonda lambda za katalizatorem była przezemnie wymieniana na nową.

Rozumiem, że mówiąc o przepływomierzu masz na myśli MAP w kolektorze dolotowym. Jeśli tak to jak go sprawdzić.

Będę wdzięczny za każdą pomoc, mogę nawet dojechać do kogoś kto w końcu będzie w stanie pomóc w rozwiązaniu mego problemu.
__________________
GHIA X full wypas + wentylowana skóra i masa dodatków Czego chcieć więcej
tomdom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2009, 20:56   #15
tomdom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Model: Focus MKI
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 31
Domyślnie Odp: Brak mocy cd.

Dziś zdjąłem wtyczki z EGR i czujnika położenia przepustnicy, popsikałem WD40 ale żadnej zauważalnej zmiany nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
GHIA X full wypas + wentylowana skóra i masa dodatków Czego chcieć więcej
tomdom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2009, 16:31   #16
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Brak mocy cd.

no jak czujnik jest walniety to co ma dac psikanie ???

Tak przez neta to nic wiecej doradzic nie mozna.

No akurat tam z Twojego regionu nie wiem kogo mozna by polecic.

Jedynie ze bywasz w bydgoszczy to tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.