Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2009, 19:52   #1221
lociec
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Po pierwsze wielkie dzięki za ten wątek! To prawdziwa kopalnia wiedzy!
Niedawno stałem się posiadaczem focusa z 2005 z nawigacją denso i przez ostatnie dni zgłębiałem ten temat (tyle mi zajęło czytanie wszystkich postów). Chciałem dorzucić swoje 3 grosze.

W focusie napęd DVD znajduje się w schowku pasażera. Aby się do niego dostać należy otworzyć schowek, otworzyć plastikową osłonkę znajdującą się w sklepieniu schowka (PICT7530), odkręcić 2 motylki i napęd ukazuje się naszym oczom (PICT7532).

Płytki do napędu wkładamy/wyjmujemy tylko przy włączonym wyświetlaczu (radiu).

Mam starą wersję softu, załadowałem mapę toyoty tns 300/310 (chyba 2008/09) i napęd trochę pomielił, ale nawigacja śmiga. Może grafika nie jest zbyt piękna, ale mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawowała - nie miałem jeszcze okazji testować jej w warunkach bojowych. Informacyjnie: nagrywałem na DVD-R z prędkością x2 na laptopowej nagrywarce.

Teraz zabieram się za temat bluetootha. Mam u siebie uchwyt CR-3 i z tego, co pisaliście świetnie sprawuje się, ale ze starszymi modelami telefonów, a nie będę telefonu zmieniał, żeby mi do auta pasował. Wolałbym mieć bluetootha i mieć możliwość podłączenia każdego telefonu. Wiem, że znajduje się nad nawigacją w schowku i w najbliższym czasie postaram się do niego dostać.

I jeszcze jedno: czy ktoś ma może instrukcję do menu serwisowego?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PICT7530.jpg (50.1 KB, 203 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg PICT7532.jpg (56.2 KB, 189 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg PICT7557.jpg (49.9 KB, 227 wyświetleń)

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 18:03   #1222
siteman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-02-2008
Skąd: GDAŃSK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 242
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na allegro od Angoli trzeba szukać - koszt za komplet ok 350zł.
jak znajdziesz takiego linka, to proszę podeślij.Szukam od dłuższego czasu i wynik jest mizerny...
siteman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 20:27   #1223
Czapson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: Trójmiasto
Model: MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

To znowu ja ze swoimi pytaniami o podłączenie iPoda do Denso.
Nie mogę dojść do tego, jaki to jest model Visteona, ale gościu, od którego będę kupował przystawkę dla iPhona, zasugerował, żebym sprawdził, do jakich innych modeli radio ford wstawiał taką zmieniarkę, jak u mnie. Jeśli w ten sposób znajdę inny nr visteona, który jest na liście kompatybilności przystawek Apple, to będę wiedział, jakie akcesoria powinienem kupić do Denso.
W związku z tym mam pytanie:
czy ktoś wie, że taki sam model zmieniarki podłączany był do innych modeli radioodtwarzaczy - nie-Denso, tylko jakieś zwykłe Visteony?
O zmieniarce wiem tyle, że to Alpine i na ramce zmieniarki jest symbol 4S7T-8983-AB.

Jeśli ktoś ma dostęp do fiszek Forda i może sprawdzić w kompie po numerach części, to oczywiście chętnie wyślę nr VIN na priv.
Nie chcę już iść do salonu w Gdyni, bo wiem, że to i tak nic nie da, a jak gościu od części jeszcze raz mnie zobaczy to chyba wywiesi kartkę 'zaraz wracam' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek namiary, bo to może być w końcu kres moich kilkutygodniowych poszukiwań.

Ostatnio edytowane przez Czapson ; 07-10-2009 o 20:33
Czapson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2009, 10:24   #1224
Krzysieq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2007
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MKIII
Silnik: TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cześć

istnieje możliwość wgrania polskiego menu do Denso, sprawdziłem osobiście, wszystko działa bez zarzutu.
Byłem testerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wiecej info :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Pozdrawiam
Krzysieq
__________________
Był: Ford Mondeo MKIII Ghia TDCi 130 KM (Schwarz Panther Metallic) - Na bogato
Jest:Ford Mondeo MKIII Ghia TDCi 130 KM MOPF(Cosmic Silver Metallic)-Na bogato+Navi Denso
Pozdrawiam
Krzysieq
Krzysieq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 19:11   #1225
and2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKV kombi
Silnik: 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 53
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Panowie, czy zestaw głośnomówiący np. firmy Parrot 3200 da się podłączyć do DENSO tak, żeby wyciszało radio podczas rozmowy?
Moduł BT/VC jak wiemy to koszt około 700zł a dobrej jakości zestaw BT około 350-400zł.
Pozdrawiam!
mam parrota 3100 (kupiłem na allegro za 220zł)- śmiga wyśmienicie - wycisza radio nie tylko w czasie rozmowy, ale także w czasie przeszukiwania menu i wybierania numeru- w opisie urządzenia (lub na stronce parrota) jest sposób podłączenia do różnych modeli samochodów (w tym do naszego :-) ) i ewentualne spolszczenie urządzenia
and2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 20:01   #1226
Krzysieq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2007
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MKIII
Silnik: TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał and2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam parrota 3100 (kupiłem na allegro za 220zł)- śmiga wyśmienicie - wycisza radio nie tylko w czasie rozmowy, ale także w czasie przeszukiwania menu i wybierania numeru- w opisie urządzenia (lub na stronce parrota) jest sposób podłączenia do różnych modeli samochodów (w tym do naszego :-) ) i ewentualne spolszczenie urządzenia

Mam też u siebie Parrota, ścisza radio i dziala bez problemu. Spokojnie montuj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był: Ford Mondeo MKIII Ghia TDCi 130 KM (Schwarz Panther Metallic) - Na bogato
Jest:Ford Mondeo MKIII Ghia TDCi 130 KM MOPF(Cosmic Silver Metallic)-Na bogato+Navi Denso
Pozdrawiam
Krzysieq
Krzysieq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2009, 21:17   #1227
fireman00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2008
Model: ford mondeo
Silnik: 2,5; 2.2TDCI
Rocznik: 2001; 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

witam tez ma forda z 2001 i mam denso jak podłączyłes kostki bo ja sie gubie w tej platnainie kabli masz jakies chematy pomocy dzieki
fireman00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2009, 22:01   #1228
fireman00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2008
Model: ford mondeo
Silnik: 2,5; 2.2TDCI
Rocznik: 2001; 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

czy wogole da sie podłaczyc denso z c-maxa do forda mondeo z 2001 roku? jak to zrobic bo sie gubie co jesli denso nie zostało yłaczone z tej blokady serwisowej kod jakis mam choc nie wiem czy dobry bo nie uruchomiłem jeszcze i nie sprawdzałem mam radio jakąś puszke z gniazdami do nawiewów i navi denso nie mam oddzielnego czytnika dvd uruchomie bez tego czy nie pomóżcie koledzy
fireman00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2009, 22:39   #1229
dave760902
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Da się podłączyć.
Trochę pracy i jeszcze części i będzie działać.
Kod można zdobyć po odczycie z numerów radia które są na jego boku.
Bez czytnika Navi nie będzie działać - działa tylko radio, CD które jest z MP3, AUX.

pozd
Dave
Cytat:
Napisał fireman00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy wogole da sie podłaczyc denso z c-maxa do forda mondeo z 2001 roku? jak to zrobic bo sie gubie co jesli denso nie zostało yłaczone z tej blokady serwisowej kod jakis mam choc nie wiem czy dobry bo nie uruchomiłem jeszcze i nie sprawdzałem mam radio jakąś puszke z gniazdami do nawiewów i navi denso nie mam oddzielnego czytnika dvd uruchomie bez tego czy nie pomóżcie koledzy
dave760902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 08:56   #1230
fireman00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-08-2008
Model: ford mondeo
Silnik: 2,5; 2.2TDCI
Rocznik: 2001; 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

dave rozumiem ze nawiewy tez powinny chodzic bez problemów....
jeslichodzi o te dodatkowe czesci to mówiłes o ftyczkach przejsciówkach czy jeszce o czyms i czy wiesz jak to zrobic?
fireman00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.