Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2012, 14:59   #31
marsol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Jak wygląda demontaż i montaż takich dysz spryskiwacza?

Orientowałem się w ASO - Warszawa i koszt części oraz montażu to 200 zł

marsol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 23:20   #32
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Jakby kto chciał, to mam na zbyciu dwa takie spryskiwacze, podgrzewane, prawie nówki - bo przeszedłem na inne, ale bez gumek - bo mam diesla :-))

200zł!!! - to może ja Wam je zamontuje? za jedną czwartą cenki :-))
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2012, 08:39   #33
marsol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Kupiłem nowe dysze od modelu FF 2009. Model spryskiwacza 1 708 797 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

z uszczelką i grzaniem. Pasują!

Demontaż:
1. Odłączyłem rurki i elektrykę
2. Nacisnąłem cienkim wkrętakiem z jednej strony dyszę, przez to zwolniłem zatrzask
3. Wypchnąłem dyszę, tutaj musiałem trochę poprzesuwać, ale nie było trudno.

Montaż:
Odwrotnie do demontażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wciskając dyszę słychać jakby kliknięcie, oznaczające że zapinki weszły w maskę.

Wszystko fajnie pasuje, ale na pokrywie zaworów po użyciu sprzyskiwaczy pojawił się płyn. Zaleję wodą maskę, podłożę papier i sprawdzę gdzie dokładnie cieknie. Dam znać.

Pytanie do Was. Czy przydałoby się ponownie je zamontować i dodatkowo podsmarować silikonem bezbarwnym?
marsol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2012, 15:52   #34
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał marsol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy przydałoby się ponownie je zamontować i dodatkowo podsmarować silikonem bezbarwnym?
Oczyściłeś otwory dysz w masce ,żeby uszczelka dobrze przylegała ... docisnąłeś dobrze dysze do maski , u mnie po wymianie jakoś nie przecieka , a jeździłem z pół roku testowałem zanim założyłem wygłuszenie maski , dla pewności możesz założyć osłonę od Volvo na górę silnika ... silikonem nie smaruj bo nie wiadomo jak lakier zareaguje na octan , chyba , że poszukasz jakiegoś silikonu neutralnego .

Ostatnio edytowane przez joe70 ; 19-05-2012 o 15:58
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2012, 00:54   #35
majster354
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Toruń
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna, 100 koni
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

mam te nowe dysze spryskiwaczy z uszczelkami. Ostatnio zauwazylem wode na pokrywie zaworow. Okazalo sie ze jest to plyn ze spryskiwaczy. Zanim pomyslicie, ze przez dysze spryskiwaczy przecieka woda sciekajaca po masce poodniescie maske i uruchomcie spryskiwacze. U mnie niestety cieknie plyn przy prawym spryskiwaczu na laczeniu "trojniczka" z sama dysza spryskiwacza.
majster354 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2012, 20:46   #36
marsol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Od założenia nowych dyszy z uszczelką minęło 1-2 tyg. przestało przeciekać, najwidoczniej potrzebny był czas i dysze uszczelniły się same. Dzięki
marsol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 17:31   #37
Konrad Gerard
ford::average
 
Avatar Konrad Gerard
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Właśnie 2 tygodnie po kupnie pojechałem do znajomego mechanika wymienić standardowo rozrząd filtry, płyny i oczywiście z racji, że to benzyniak 1.6 ten problem też mnie złapał, ja niczego nie świadomy tak jeździłem i z jeszcze większym zdziwieniem patrzyłem jak te rowki przy świecach stoją w wodzie, na szczęście jeszcze w ten sam dzień świece kupiłem i się wymieniło ale te stare były w masakrycznym stanie, rok temu w moim poprzednim aucie (20letnie clio) wymieniałem świece i nie były tak tragiczne jak te w 11letnim focusie. No i zacząłem czytać o tym problemie i faktycznie najważniejsze co powinno się zrobić to wymienić dysze spryskiwaczów na poliftowe, ale jeszcze mam dwa pytania:

1. Co myślicie o wygłuszeniu maski? Raz, że silnik bedzie ciutkę mniej słyszalny, a dwa nawet jeśli coś od spryskiwaczy miałoby chlapnąć na silnik to zatrzyna się na tym "wygłuszaczu"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Co prawda osłony silnika wersje 1.6 nie miały ale widzę, że są tanio do kupienia osłony z wersji 1.8 oraz 2.0. Pytanie moje czy ktoś próbował je założyć i podchodzą pod ten silnik? Zastanawiam się nad którymś z tych dwóch alternatyw jako dodatkowa ochrona żeby się nic nigdy tam nie wlało, co byście polecili?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Konrad Gerard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 18:14   #38
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał Konrad Gerard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie 2 tygodnie po kupnie pojechałem do znajomego mechanika wymienić standardowo rozrząd filtry,
płyny i oczywiście z racji, że to benzyniak 1.6 ten problem też mnie złapał,
ja niczego nie świadomy tak jeździłem
i z jeszcze większym zdziwieniem patrzyłem jak te rowki przy świecach stoją w wodzie
[...]
Witam

To nie wina konstrukcji silnika, tylko handlarze myją Karcherem silnik przed sprzedażą i stąd woda w świecach

Jeśli silnik będzie przerywał / "prychał" to wymień jeszcze kable do świec

Odnośnie wygłuszenia maski => czy masz podgrzewane spryskiwacze => jeśli tak to poczytaj o pożarach wygłuszenia właśnie od podgrzewanych spryskiwaczy


Cytat:
Napisał Konrad Gerard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
2. Co prawda osłony silnika wersje 1.6 nie miały ale widzę, że są tanio do kupienia osłony z wersji 1.8 oraz 2.0. Pytanie moje czy ktoś próbował je założyć i podchodzą pod ten silnik?
Zastanawiam się nad którymś z tych dwóch alternatyw jako dodatkowa ochrona żeby się nic nigdy tam nie wlało, co byście polecili?
[...]
yyyy .... kolega na poważnie myśli, że dolna osłona uszczelnia silnik od dołu?



pozdrawiam
ARturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 06-11-2016 o 18:19
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 18:30   #39
Konrad Gerard
ford::average
 
Avatar Konrad Gerard
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yyyy .... kolega na poważnie myśli, że dolna osłona uszczelnia silnik od dołu?
Witam!
Może się nie do końca zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o uszczelnienie silnika od dołu. Zależy mi tylko na tym, żeby od dysz spryskiwaczy nie lało mi sie nic do dołków świec. Tak na logikę wydaje mi się, że taka osłona zasłaniały ten obszar żeby nie stały w wodzie te świece.
O tak jak tutaj widać:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Konrad Gerard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 18:52   #40
Dzior
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2014
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: FF MKII
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 53
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Wygłuszenie maski coś tam daje jeżeli chodzi o hałas. A oslone na silnik kupisz w serwisie volvo ca 50 pln.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.