Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2016, 19:54   #141
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

U mnie był winny duży termostat, kupiłem najtańszy zamiennik i działa jak należy. Przy temperaturach 0 do 10'C wystarczy max 3 km.

__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 20:34   #142
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Nie no chłopaki jaja sobie robicie. W 3 km to bena ledwo się nagrzeje a co można powiedzieć o dieslu. Oczywiście jeśli mówimy o nagrzaniu się do ok. 90 st.

W mieście to 10 km mało. W trasie jeszcze jak cię mogę.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 20:44   #143
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał mkalak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też wymieniałem termostaty,owszem pomogło ale ostatnio musiałem wymienić pompę wody bo wałek był zmielony i powiem wam że mondo nagrzewa się jeszcze szybciej.
A nie przegrzewał ci się latem skoro wałek padł?
Nie nie robimy sobie jaj tak miałem jak kupiłem i do puki nie padł mi mały termostat przejeżdżałem 3 km z prędkością 90 i wskazówkę miałem już w pion po tym dystansie.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 21:12   #144
mkalak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2014
Skąd: B.P
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 49
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Wałek nie padł tylko z wieloklinów została połowa a po wymianie pompy samochód dogrzewa się do "pionu" przy 5 km.
mkalak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2016, 19:09   #145
Corrado
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-02-2014
Skąd: Prudnik
Model: Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po Ilu km rano masz wskazówkę w pionie?

Ciekawe co powoduje że zagrzanie w garnku usprawnia go a włożenie nowego bez grzania powoduje problemy według twojej teorii.
Pion mam po ok 10 km. Wcześniej mogłem zrobić 100 a wskazówka nie przekraczał pierwszej kreski... przy butowaniu dochodziło trochę ponad drugą po czym temperatura spadała...

Nie zagotowanie termostatu powoduje, że pozostaje on ciągle otwarty... a co za tym idzie, w samochodzie nie będzie możliwe osiągnięcie odpowiedniej temperatury... tak było u mnie gdy w oryginalny termostacie pękł oring co powodowało jego przepuszczanie a zamiennik nigdy nie jest do końca szczelny...
Mnie również zastanawia dlaczego taka operacja jest konieczna skoro produkt jest nowy i powinien być gotowy do montażu? Może celowe działanie producenta?
Corrado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2016, 19:26   #146
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

To jakiś dziwny przypadek miałeś z tym termostatem jak kupiłem nowy oryginalny i był zamknięty i bez gotowania go włożyłem i wskazówkę w pion mam po około 7-8 km.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 04:21   #147
Rosiczka922
ford::beginner
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 04-04-2016
Skąd: London
Model: Ford Mondeo mk4 Ghia
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Witam.
Ostatnio wymienilem termostat bo myslalem ze dosc dlugo sie nagrzewa otoz mam takie pytanie do posiadaczy tego samego modeluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kiedy jade autem na autostradzie I sie nagrzeje autko ma 89 stopni ale kiedy np juz zjade z autostrady is tak po 2 min mi temperatura opada np do 85 stopni a jak ustane na 5 min I zostawiam autko na biegu jalowym momentalnie spada do 60 stopni
Dodam iz temperatura na dworzu byla 9 stopni na plusie

I wlasnie czy wy tak samo macie ? Bo przed wymiana tak nie bylo temperatura trzymala te 89 stopni a teraz sie zastanawiam czy czegos zle nie zrobilem
Prosilbhm was o porade

Pozdrawiam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rosiczka922 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 22:50   #148
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał Rosiczka922 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Ostatnio wymienilem termostat bo myslalem ze dosc dlugo sie nagrzewa otoz mam takie pytanie do posiadaczy tego samego modeluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kiedy jade autem na autostradzie I sie nagrzeje autko ma 89 stopni ale kiedy np juz zjade z autostrady is tak po 2 min mi temperatura opada np do 85 stopni a jak ustane na 5 min I zostawiam autko na biegu jalowym momentalnie spada do 60 stopni
Dodam iz temperatura na dworzu byla 9 stopni na plusie

I wlasnie czy wy tak samo macie ? Bo przed wymiana tak nie bylo temperatura trzymala te 89 stopni a teraz sie zastanawiam czy czegos zle nie zrobilem
Prosilbhm was o porade

Pozdrawiam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz odpowietrzyć układ zgodnie z procedurą serwisowa.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 08:38   #149
Rosiczka922
ford::beginner
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 04-04-2016
Skąd: London
Model: Ford Mondeo mk4 Ghia
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz odpowietrzyć układ zgodnie z procedurą serwisowa.


A mozesz mi powiedziec jak to zrobic ?
Nie jestem mechanikiem ale z kazda rzecza niechce jezdzic bo w koncu bedzie tylko na mnie zarabial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rosiczka922 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 10:06   #150
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał Rosiczka922 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak to zrobic ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.