Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2010, 17:48   #1
kakibara
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-12-2010
Skąd: pila
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci 115km
Rocznik: 2002
Postów: 4
Smile 2 -gi rozrusznik, uszkodzony.

Witam, wszystkich uzytkownikow oraz czytajacych forum. Mam do kolegów pytanie, mianowicie zakupilem forda mondeo 2002 rok, 115km,5 biegów,280 tys km. Auto w momencie zakupu nie odpalało samodzielnie, dżwięk rozrusznika jak mikser przy czym żadne kontrolki na tablicy się nie świecą i nie świeciły, po zaciągnięciu na lince odpalił po metrze. Przyspieszał, bez szarpnięć zero zgrzytu. Po zdjeciu oslony z dołu dopatrzyłem się że rozrusznik nie był dokręcony przez górną srubę! Dokręciłem, ale objawy te same, zakupiłem rozrusznik używany<którego, nie sprawdził elektromechanik>, po zamontowaniu odpalił od strzała, ale dziwne grzechotanie ocieranie się jakby o koło zębate?-przez cały czas pracującego silnika,zapalał może 10 razy cały czas praca silnika ze zgrzytem, od dziś rozrusznik wydaje znowu dżwiek miksera, sprzegiełko czy bendix padło najwyrazniej? Dodam, że autem nie jezdziłem po zmianie rozrusznika, odpalany tylko żeby pochodził i doładował aku. Co zauważyłem jeszcze w momencie wciśnięcia pedału sprzęgła na 1-2 cm - od góry, zgrzyt jakby ustawał.
Po wyciągnięciu rozrusznika nie było dużo opiłków,
To wciśniecie pedału sprzęgła 1-2 cm, od góry wydaje mi się że to łożysko?
Ale po przeczytaniu postów wydawać się może, że wszystko wskazuje na dwumas, tylko to dziwne ocieranie sie jakby zebów koła i rozrusznika. Powiedżcie koledzy, może to jest praktyka z tym poluzowaniem rozrusznika żeby zęby od siebie się oddaliły?-czyli dwumas? Dziękuje, za odpowiedzi.
P.S. To, pierwsze auto poza vw i audi, i naprawde muszę powiedzieć, że dużo ford się poprawił. Pozdrawiam.

kakibara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 17:57   #2
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: 2 -gi rozrusznik, uszkodzony.

Ja bym wyciągną rozrusznik i popatrzyl na wieniec na kole zamachowym - myśle że powinno dużo wyjaśnić (może zeby "wyjechane?")
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 18:00   #3
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: 2 -gi rozrusznik, uszkodzony.

POwiem ci ze ja stawiam na dwumas ale jeszcze jedno jak wyjmowałes rozrusznik przy wymianie czy były opiłki na nim? bo tez moze wysprzeglik czyli to ze jak lekko sprzegło nacisniesz to nie zgrzyta ale dla mnieto ewidentnie dwumasa bo miałem tak samo.NA dwumasie jest wieniec
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 18:29   #4
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: 2 -gi rozrusznik, uszkodzony.

do wymiany dwumasa
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 20:01   #5
kakibara
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-12-2010
Skąd: pila
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci 115km
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2 -gi rozrusznik, uszkodzony.

dziekuje za odp., panowie mam do przejechania 1000km, jeżeli też odsunę rozrusznik od koła, tak jak było na początku po zakupie, jest możliwość przejechania trasy, czy raczej w tym stanie<zużycia> to duże ryzyko?
Po naprawie napisze co jeszcze musiałem wymienić dodatkowo oczywiście, pozdrawiam
kakibara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 20:22   #6
kakibara
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-12-2010
Skąd: pila
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci 115km
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2 -gi rozrusznik, uszkodzony.

witam panowie przepraszam, ze odpowiadam po tak dlugim czasie ale niestety auto stalo nie urzytkowane, ale zrobione i dziele sie wiedza
1. kolo dwumasowe o 280 tys km mocno sfatygowane,
2. po naprawie zero problemow z rozrusznikiem,
3. przed naprawa rzucalo calym autem, spalanie trasa 6,1l do 130 km, miasto 9,9l/100km, po naprawie zaladowany w trasie w polsce do 120 km/h duzo wyprzedzania i nie oszczedzania 5,5 litra, autostrada do 160km/h miejscami przelotowa 130 140km/h po 1000km 5,7 litra, miasto 6,7l do 7,1l, az nie moglem w to uwierzyc wszystko mierzone od tankowania nie z kompa,

4. caly komplet regenerowany za 750zl, sprzelo,docisk,dwumasa, nowy wysprzeglik, pozdrawiam
kakibara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.