Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2013, 09:39   #1
palmak
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 157
Question [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Witam

Temat poruszany wiele razy, wiem. Chcę tylko zapytać czy ktoś z użytkowników forum ma założone w swoim MK3 lampy wyładowcze formy Osram :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czyli Osram XENARC 66240CBI

oraz użytkownicy "zwykłych" fabrycznych lamp o temp. barwowej 4300K Philipsa bądź Osram.
Czy warto dopłacać do 5500K ...?
Jeśli zły dział proszę o przeniesienie

palmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 10:07   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,715
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

4300K będzie żółte w dzień i żółte w nocy

ja kupiłem 5000K Phillipsa i jestem zadowolony (białe w dzień, niebieskie w nocy)
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 10:10   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Jak 4300K jest żółte a 5000K jest niebieskie to zalecam wizytę u okulisty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 10:17   #4
palmak
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 157
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

4300K to raczej białe światło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie powiem odcień błękitu nieźle wygląda ... i kusi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
palmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 11:07   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Ja mam w mk3 6000K za 20zł/sztuka i tak już jeżdżę na takich z 4-5 lat. Na lato na pewno zmienię na Philipsy(nieoryginalne niszczą przetwornice) 6000K w mk4 bo obecnie są tam fabryczne 4300K.
Dla mnie generalnie nie ma dużej różnicy między w miare nowymi 4300K a 5000K bo 5000K z czasem zmienią barwę na tę zbliżoną do 4300K
Coś w tym stylu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Oczywiście przed założeniem upewnię się że mają oryginalną elektronikę bo jak nie to zwrócę;]
Na rynku jest pełno podróbek nawet za kwoty 500zł, także trzeba uważać co sie kupuje.
O ile w przypadku samych lamp wyładowczych bez elektroniki generalnie nie ma różnicy czy lampa jest za 20zł czy za 200zł o tyle w przypadku lamp z elektroniką różnica jest już znaczna.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 02-12-2013 o 11:14
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 11:33   #6
palmak
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 157
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Hmm lampa D2S chyba nie ma elektroniki ? dobrze rozumiem Twoją wypowiedź?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. że w MK3 według Ciebie można śmiało założyć "podróbkę"?
palmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 11:56   #7
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,715
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak 4300K jest żółte a 5000K jest niebieskie to zalecam wizytę u okulisty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mówię o NIEWYPALONEJ lampie tuż po załączeniu, ale o lampie, która popracowała powiedzmy 200 h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. radzę się nie sugerować tabelką, tylko tym co faktycznie daje taka lampa.

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście przed założeniem upewnię się że mają oryginalną elektronikę
D2S i elektronika ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 11:59   #8
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Tak w lampie D2S nie ma żadnej elektroniki jak i w D1S wszystko jest osobno.
Wypowiedzi są różne na temat zamienników.
Jedni mówią że strzelają inni że migają ale ja wymieniałem już z 6 kompletów i nigdy nie miałem żadnych problemów. Ostatnia wymiana miała miejsce 3 tygodnie temu i kupiłem jakieś za 30zł sztuka co miały już stalowe nóżki mocujące lampę i takie zalecam kupować.
Generalnie wymieniam raz w roku bo lubię mieć świeże światło a jak wiadomo im dłużej używa się lampę tym bardziej robi się ona żółtaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mogę Ci zagwarantować ze Twój zestaw nie zrobi problemu, natomiast ja z niczym takim się nie spotkałem. Oczywiście warunkiem prawidłowego świecenia jest sprawny starter oraz przetwornica bo to one w głównej mierze odpowiadają za miganie i inne problemy.

Bump:
Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mówię o NIEWYPALONEJ lampie tuż po załączeniu, ale o lampie, która popracowała powiedzmy 200 h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. radzę się nie sugerować tabelką, tylko tym co faktycznie daje taka lampa.



D2S i elektronika ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy widziałeś aby w Mk4 montowało sie D2S ?

To jak po 200h u Ciebie 4300K robi się żółte a 5000K niebieskie to już w ogóle nie mam pytań. Może zmień producenta lamp których używasz do montażu w kloszachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście najlepsze światło w teorii dają lampy 5000-5500K gdyż jest to barwa światła dziennego.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 02-12-2013 o 12:08
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 12:19   #9
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,715
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

przecież temat jest o D2S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dobra, ustąpię pola bo mi się nie chce tłumaczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2013, 12:36   #10
palmak
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 157
Domyślnie Odp: [Lampy wyładowcze] Wybór pomiędzy dwoma rodzajami D2S

Miałem przez jakieś pół roku (lato) palniki za 15zł sztuka .... na początku nie zauważałem różnicy, ale z czasem stwierdziłem że nic nie widzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie miałem problemów z miganiem itp. Założyłem stare oryginalne palniki, jeden już przygasa i świeci na fioletowo. Lepiej widzę niż na "chinczykach".

Chciałem zregenerować odbłyśnik oraz klosz lampy w środku ... ale zrezygnuję chyba bo wygląda całkiem dobrze ... tak mi się wydaję.

Mam wielki dylemat, jakie palniki kupić .. czy ori Philipsa czy Osram za odpowiednio 140zł i 200zł za sztukę czy może zaryzykować i zakupić "chińczyki" za ok. 50zł komplet.
Chciałbym mieć porządne, czyste i prawidłowe światło przed autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
palmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.