Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2014, 21:04   #1
nefanddon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2014
Skąd: Żary
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Cykliczne stuki podczas hamowania OD 30km/h do zera

Witam. Jestem tu nowy, więc prosze o wyrozumiałość. Mianowicie, odkąd zakupiłem mondeo mk2 z 1999r z silnikiem 1.8 zetec w hatchbacku, podczas hamowania np. dojeżdzając do ronda z załóżmy 50km/h hamuje..... to do 30km/h jest wszystko w porzadku ale gdy auto zwolni do tej predkosci zaczynaja sie cykliczne stuki, zgrzytanie które zwalniaja swoją częstotliwość w spowlanianiu auta tak jakby slychac strzelająca "spreżyne" lub dzwięk podczas ostrego hamowania z poslizgiem z lewej strony. Myslalem ze jest to tarcza ale po oględzinach wydaje sie wszystko w porządku. Bylem u znajomego mechanika i powiedzial ze to moze byc prawdopodobnie pęknieta koronka ABS'U i to ona powoduje te stuki oraz "oszukuje?" system hamowania. Prosze o pomoc! Z Góry dziekujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nefanddon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2014, 22:48   #2
krr
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 18-08-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 EB @200KM
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Cykliczne stuki podczas hamowania OD 30km/h do zera

Witam
Też jestem nowy i wczoraj miałem w swoim świeżo kupionym (używanym) MK4 dość podobną sytuacje.
Jadąc w korku przy naciskaniu na hamulec słyszałem delikatne stukanie pukanie trzeszczenie, przy wyższych szybkościach nie było to słyszalne.
Pojechałem do swojego warsztatu, sprawdzili wymierzyli i skończyło się na wymianie tarcz i klocków. Teraz już nic nie puka, ale "kieszeń" trochę boli.
Życzę aby u Ciebie był to jakiś bzdet. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2014, 16:45   #3
nefanddon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2014
Skąd: Żary
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: Cykliczne stuki podczas hamowania OD 30km/h do zera

Wypiałem bezpiecznik od ABSU i ustało stukanie. Panowie co moze oszukiwac ten czujnik? Czyzby peknieta koronka?
nefanddon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.