Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2006, 13:17   #11
wraiedt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-08-2006
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie

Focus I, zima, noc (18.00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - 20 stopni, żarówka z lewej strony padła dzień wcześniej, warsztaty juz pozamykane... zdążyłem się naczytać na grupach dyskusyjnych, że wymiana przez kierowcę jest niemalże awykonalna, najszybsza w 25 minut, ale średnio 40 minut... ale pewnie to nie mroźną nocą

zobaczyłem oczyma wyobraźni swoje ręce po 40 minutach grzebania w reflektorze przy - 20, choć pewnie nie byłbym w stanie nimi skutecznie operować przy delikatnym mechnizmie reflektora już po 15 minutach...

zajeżdżam na stację benzynową, kupuję żarówkę i nieśmiało przedstawiam problem obsłudze i ... to był mój szczęśliwy traf tego wieczoru, choć gość później twierdził, że w Focusie jeszcze żarówki nie zmieniał to:

specjalnie mierzyłem czas, trwało to 9-10 minut, koszt: napiwek 20 pln

morał z tej historii: da się, ale chyba trzeba trochę potrenować, albo mieć jakiś dar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wraiedt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2007, 09:12   #12
jakubc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2006
Postów: 17
Domyślnie

Wymiana żarówek w przednich reflektorach 20 minut (Focus 2002). Banalne i nie wiem o co tyle szumu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do wszystkich zatrzasków lamp jest idealne dojście i nie używając narzędzi można tego w łatwy i przyjemny sposób dokonać. Jeżeli ktoś uważa inaczej to szanuję ale od razu odsyłam do Fiata Stilo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (tam trzeba rozkrecić pół auta)

Pozdr
jakubc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2007, 21:45   #13
Wodzu
ford::average
 
Avatar Wodzu
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Poznań
Model: Focus II FL GOLD X
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie

w 1,6 może sie i zgadza.. ale na pewno nie w dieslu... diesel ma po prostu większe aku... wiem bo w 4 osoby ( takie co to silnik z zamkniętymi oczami rozbiorą i złożą)spędziliśmy 2 godz. i nic z tego nie wyszło...
Wodzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2007, 20:46   #14
+RAFAŁ+
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: szukam
Silnik: benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 225
Domyślnie

W 1.6 przy dużej wprawie żarówkę w 5-6 minut zakładam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6
Fusion 1.4 ST80 FX gold deep navy '04
Fusion 1.4 '07
300C V6 3.0 CRD
+RAFAŁ+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 19:48   #15
dzoni1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2006
Skąd: wrocław
Postów: 6
Domyślnie aha

Nie strszcie mnie bo właśnie mi się przepaliła :fcp17 i to po stronie akumulatora. To widzę że jutro mam nierówną walkę :fcp11
Pozdro
Dżoni
dzoni1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2007, 22:05   #16
losarturos
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 30-10-2006
Skąd: Katowice
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 198
Domyślnie

Przyglądałem się focusowi II qmpla. Rzeczywiście wymiana żarówki z lewego reflektora to mały koszmar. Na moje pytanie odpowiedział, że jeszcze nie miał takiego pecha ale jak pytał w serwisie to się dowiedział, że trzeba odkręcić całą lampę. Dobrze jeszcze mu nie kazali stawiać autka na podnośniku. Życzę wszystkim pechowcom miłej zabawy. Dobrze, że zima teraz jest lekka ;-)
losarturos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2007, 06:37   #17
Nurek 76
ford::average
 
Avatar Nurek 76
 
Zarejestrowany: 22-12-2006
Model: Fikus I kombi
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 138
Domyślnie

Panowie, Panowie. Nie generalizujcie. Wszystko zależy od zdolności manualnych człowieka. Niektórzy to nawet i kierunkowskazu podczas jazdy nie potrafią załączyć. Jeżeli chodzi o wymianę tej sławetnej żarówki, przyznam się że po kupieniu auta 2 dni później ją wymieniałem i zajęło mi to z 5 minut od momentu otwarcia klapy (silnik diesla 99 rok). Może to efekt treningu na nieszczęsnym Peugeocie Partnerze z 2004 roku, tam to dopiero gimnastyka i ubolewałem, że nie mam trzech rąk i że stawy mi się tylko w jedną stronę zginają a nie w obie w funkcja obrotu 180 st. :fcp24 Natomiast w Foce można to zrobić z zamkniętymi oczyma.

Pozdrawiam
Nurek 76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2007, 15:45   #18
+RAFAŁ+
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: szukam
Silnik: benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 225
Domyślnie Re: aha

Cytat:
Napisał dzoni1
Nie strszcie mnie bo właśnie mi się przepaliła :fcp17 i to po stronie akumulatora. To widzę że jutro mam nierówną walkę :fcp11
Pozdro
Dżoni
To tylko tak strasznie wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podnieś maskę, ściągnij plastik od reflektora, wyciągnij "wtyczkę" z żarówki, naciśnij i odciągnij drucik przytrzymujący żarówkę i ją wyjmij, włóż nową żarówkę, a później to samo co wcześniej tylko w drugą stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aha. No i nie zapomnij wziąć ze sobą cierpliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6
Fusion 1.4 ST80 FX gold deep navy '04
Fusion 1.4 '07
300C V6 3.0 CRD
+RAFAŁ+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2007, 07:13   #19
Wodzu
ford::average
 
Avatar Wodzu
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Poznań
Model: Focus II FL GOLD X
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie

Cytat:
Napisał +RAFAŁ+
ściągnij plastik od reflektora
i z tym własnie jest problem - mnie nawet udało sie nadłamać zaczep ale nie miałem na tyle miejsca aby wystarczająco odchylić tą klapkę... serwis forda zna ten problem i w swoich wytycznych mają 1 godz. przeznaczona n wymiane tej żarowki... ale machanicy znają jakiś knyf i robią to w 10 min.
Wodzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2007, 20:59   #20
+RAFAŁ+
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: szukam
Silnik: benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 225
Domyślnie

Ale to przecież wystarczy odciągnąć ten drucik blokujący klapkę przed wypadnięciem i sama odchodzi. Aż nie chce mi się wierzyć, że serwis ma aż na to godzinę :fcp15 No ale wiadomo, łatwiej policzyć cenę za godzinę, niż bawić się w minuty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6
Fusion 1.4 ST80 FX gold deep navy '04
Fusion 1.4 '07
300C V6 3.0 CRD
+RAFAŁ+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.