Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2012, 11:22   #51
PiterB5
Zablokowany
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Katowice
Model: A4 B5
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1996r
Postów: 5
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

przegub sprezyna podniesc na lewarku i zobaczyc co i jak

PiterB5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2012, 14:43   #52
tytus_r
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Chojnice
Model: focus IIFL (wczesniej focus I)
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Cytat:
Napisał Wodzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie nie wiem co jest. ciągle mam to trrrrr (wibracja gdzies z okolic kolumny kierownicy ( jakby plastik wibrował przy skręcie w prawo na nierównościach i małych prędkościach.
Mam to samo, i nie udało mi się tego zdiagnozować, ale jakiś czas temu wstawiłem kawał twardej gąbki w okolice obudowy akumulatora (bo wydawało mi się że te plastyki mogą coś psocić) oraz powachlowałem ustawieniami położenia kierownicy. Od tego czasu jakby nieco pomogło nieraz jeszcze jest słyszalny ten dźwięk ale nie tak głośny. Nie wiem co pomogło i nie wiem jak zrobić aby to całkiem wyelminować.
tytus_r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2012, 11:34   #53
Wodzu
ford::average
 
Avatar Wodzu
 
Zarejestrowany: 07-03-2006
Skąd: Poznań
Model: Focus II FL GOLD X
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Cytat:
Napisał tytus_r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam to samo, i nie udało mi się tego zdiagnozować, ale jakiś czas temu wstawiłem kawał twardej gąbki w okolice obudowy akumulatora (bo wydawało mi się że te plastyki mogą coś psocić) oraz powachlowałem ustawieniami położenia kierownicy. Od tego czasu jakby nieco pomogło nieraz jeszcze jest słyszalny ten dźwięk ale nie tak głośny. Nie wiem co pomogło i nie wiem jak zrobić aby to całkiem wyelminować.
No to byłem na przeglądzie po 4 roku - 1300 ta przejmnosć kosztowała ! ( z wymianą płynu hamulcowego) dźwięk słyszą ale wszytko jest w porządku.... Mam jeździć aż się coś rozpadnie bo mnie nie chcą narażać na koszty przypadkowych wymian. auto jeździ świetnie bez żadnych innych objawów - a trochę je w piątek przegoniłem i po prostych i po ostrych zakrętach..

co o tym myślicie?
Wodzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2012, 18:53   #54
tytus_r
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Chojnice
Model: focus IIFL (wczesniej focus I)
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Wodzu ja to pukanie zauważyłem jakiś rok temu, tak się składa że wracając z pracy jeżdżę skrótem i zawsze skręt na wybrukowanej uliczce w prawo daje charakterystyczne pukanie (nigdy w lewo) zawieszenie miałem sprawdzone i jest niby OK. dodatkowo ulokowanie tego dźwięku może wskazywać na problem magla (który też niby jest Ok) lub łożyska kolumny, albo jakiegoś luźnego plastyku wpadającego w rezonans. Kiedyś natrafiłem na forum mondeo gdzie pojawiły się problemy z podobnie opisywanym dźwiękiem w okolicy podszybia/za deską (czyli tak jak u nas) i tam problem okazał się prozaiczny, bowiem generatorem dźwięku były plastikowe stabilizatory maski. Jak znajdę to na forum do podeślę linka.
tytus_r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 11:43   #55
pawik1977
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Ostrowiec Swietokrzyski
Model: focus
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Obstawiam raczej przeguby mialem podobnie cisza podczas jazdy a stukalo na wybojach.
pawik1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 15:03   #56
tytus_r
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Chojnice
Model: focus IIFL (wczesniej focus I)
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Cytat:
Napisał pawik1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obstawiam raczej przeguby mialem podobnie cisza podczas jazdy a stukalo na wybojach.
właśnie oto chodzi że na wybojach jest cisza. Pukanie dochodzi tak jakby zza zegarów i tylko przy odpowiedniej prędkości na kostce brukowej jak skręcam w prawo. Jak miałem focusa I to podobne dźwięki wydawała wtedy pedaliera po założeniu podkładki była cisza, ale IIFL chyba to nie dotyczy?
tytus_r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 13:51   #57
Jedrek2k
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk4 Hatchback
Silnik: 1,5TDCi 120KM
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Walczę z tym stukaniem przy skręcie już od roku w ASO.
Stukania zacząłem słyszeć po przejechaniu 50 000 km.
Objawy dokładnie te same: stuki przy skręcie w prawo, w lewo jest ok.
Przy jeździe na wprost, nawet na kostce, jest cisza.
Auto kilkukrotnie było na ścieżce diagnostycznej (szarpaki itp.).
Zawieszenie w najlepszym porządku, zero luzów i problemów, to samo drążki.
Nie ma też żadnych luzów na przekładni kierowniczej.
Jak mi wytłumaczono w ASO problem jest związany z wadą konstrukcyjną przekładni - i jest problem znany, bo byli nawet w tym moim ASO kiedyś inżynierowie z Forda i analizowali problem. Podobno nawet jak wymieniali przekładnię na nową to problem powracał.
Ktoś gdzieś na forum napisał, że jakieś tulejki w środku się wyrabiają i drążek stuka o obudowę jak wykonuje pionowe ruchy.
Myślę, że jedynym rozwiązaniem jest regeneracja maglownicy, czyli rozebranie, oczyszczenie i wymiana wszystkich uszczelnień.
Generalnie poza dyskomfortem słuchowym żadnych zagrożeń nie ma.
Jedrek2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2013, 22:24   #58
pit_503
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-03-2011
Skąd: Włodawa
Model: MKI
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Miałem stuki przy mocnym skręcie ale tylko w lewą stronę zwłaszcza przy gwałtownym skręcie. Zgadywałem i wymieniłem różne podzespoły zawieszenia: łączniki stabilizatora, wahacze ze sworzniami i właściwie niepotrzebnie.
Przyczyną była prawa poduszka silnika. Podczas skrętu w lewo siła odśrodkowa odchylała silnik i poduszka stukała uderzejąc w łapę mocującą poduszkę. Poduszka jej guma nie była jeszcze porwana. Pomogło poluzowanie śrub mocujących łapę prawej i lewej poduszki, po czym kilku milimetrowe przesunięcie silnika w lewo.
pit_503 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 22:58   #59
BlackDiesel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-01-2010
Model: Focus II
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

Ja mam podobny problem jak kolega pit 503. W mojej foce przy ponad 3/4 skrętu w lewą stronę coś rytmicznie stuka. Przy jeździe na wprost i na wprost po wybojach nic tam nie słyszę. Zawsze wjeżdżając na piętra do garażu skręcając w ostro w lewą stronę słyszę to stukanie. Odgłosy dochodzą z prawej strony raczej bardziej od strony koła niż maski.
BlackDiesel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 09:34   #60
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!

mozliwe ze chodzi o 1 tulejke na koncu przekladni ktora z czasem moze sie wycierac i w koncu moze dawac o sobie znac-tyle ze akurat przy skrecie w prawo uklad kierowniczy w taki sposob naciska na przekladnie ze luz na tej tulejce powoduje stuki przekladni.

budowa przekladni jest taka ze luz po stronie kierowcy kasowany jest automatycznie poprzez nacisk sruby na listwe zebata, a po stronie prawej jest tylko jedna tulejka zewnetrzna ktora odpowiedzialna jest za kasowanie luzu. mozliwe ze gdybyscie poruszali reka mocno za drazek wychodzacy z prawej strony z przekladni to moze daloby sie wyczyc stukanie.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.