Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2016, 07:04   #1
Mark77777
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-11-2014
Skąd: Żyrardów
Model: ford fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie nie odpala za pierwszym razem - szukam przyczyny

Witam! Mój FF z 2002 roku roku mam problemy z odpaleniem za pierwszym a nawet za drugim razem przy temperaturze około -10 stopni i chciałbym znalesc przyczyne dlaczego tak się dzieje. Z mojej wiedzy teoretycznej wynika, ze mogą na to mieć wpływ trzy czynniki:
1. akumulator
2. filtr paliwa
3. swiece zarowe

ad 1- akumulator nowy ma 2 miesiące (raczej odpada - ladnie kreci)
ad 2- filtr paliwa nie wymieniany jakiś rok, ale gdyby zamarl to w ogole by nie odpalal a odpala tylko nie za pierwszym razem wiec raczej nie.
ad 3- swiece nie wiem kiedy były wymieniane wiec stawiam na nie

Może sa jeszcze jakies czynniki wpywajace na to ze nie mogę swojego FF odpalić? Zapraszam do dyskusji. Mój FF to 1.4 TDCI z 2002 roku

Mark77777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 09:01   #2
solnik
ford::beginner
 
Imię: solnik
Zarejestrowany: 14-10-2015
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: nie odpala za pierwszym razem - szukam przyczyny

Jedź do mechanika i niech sprawdzi świece, mam ten sam model i nie mam problemu z odpaleniem.
Problemem może byc też kiepska ropa, mogła wytrącić się parafina. Tak przy tej temperaturze jest to możliwe jeśli na stacji mieli jakieś dziadostwo.
solnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 09:46   #3
aramis35
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Skąd: Zabrze
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 93
Domyślnie Odp: nie odpala za pierwszym razem - szukam przyczyny

witam
mozesz jeszcze sprubowac napompowac paliwo gruszka reczna przed rozruchem ,moze lapac powietrze i dlatego jest utrudniony rozruch . u mnie to pomaga po postoju kilku dni ,mniej trzeba krecic rozrusznikiem.
swiece zarowe tez dobry pomysl ,ja wymienilem przy okazji wymiany uszczelki pod wtryskiem ,trzy byly spalone. w poprzedniej zimie tez byl utrudniony rozruch chociaz zimy praktycznie nie bylo .dzisiaj przy -15 nie bylo problemu
pozdrawiam
aramis35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 19:21   #4
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: nie odpala za pierwszym razem - szukam przyczyny

Rozrusznik może mieć duże opory toczenia. Wolno czy szybko kręci.

Zapowietrzenie się układu jest to standard. Jeżeli jak kolega powiedział pompowanie gruszką pomoże masz przetarte przewody paliwowe pod filtrem powietrza.

Kiepska ropa w fuzji objawia się wejściem w tryb serwisowy podczas przyspieszania. Te auta mają podgrzewany filtr paliwa. Zeszłej zimy miałem ten problem.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 06:52   #5
solnik
ford::beginner
 
Imię: solnik
Zarejestrowany: 14-10-2015
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: nie odpala za pierwszym razem - szukam przyczyny

Kilka postów wyżej pisałem, że moja Fuzja odpala w każdych warunkach ale niedawno dopadła mnie dziwna przypadłość, więc podepnę się pod temat, może ktoś będzie wiedział co to takiego.
Otóż kiedy temperatura oscyluje delikatnie poniżej zera po włożeniu kluczyka zapala się na sekundę kontrolka świec żarowych po czym gaśnie, natomiast przy próbie odpalenia rozrusznik zakręca tak gdzieś około pół sekundy po czym go odcina, następnie na chwilę miga kontrolka świec żarowych. Odpala dopiero za trzecim albo nawet za szóstym razem, za każdym razem odcina rozrusznik po jednym zakręceniu wałem. Natomiast dzisiaj było około -10 stopni C, kontrolka świec żarowych zapaliła się na klika sekund i odpalił od pierwszego strzału. Jak silnik jest ciepły to nie ma problemów z odpaleniem, przy silnych mrozach również. Problemy występują jedynie przy słabym mrozie.
Akumulator jest nowy i naładowany, codziennie jeżdżę do pracy i z powrotem około 45 km więc się doładowuje, filtr paliwa wymieniałem w listopadzie.
Jakby to były padnięte świece to rozrusznik nie powinien kręcić dłużej niż pół sekundy? Zastanawia mnie czemu odpala bez problemu przy dużym mrozie, a przy małym jest problem?
solnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 11:24   #6
fofu04
ford::average
 
Avatar fofu04
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Opole
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: nie odpala za pierwszym razem - szukam przyczyny

Bump:
Cytat:
Napisał solnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otóż kiedy temperatura oscyluje delikatnie poniżej zera po włożeniu kluczyka zapala się na sekundę kontrolka świec żarowych po czym gaśnie, natomiast przy próbie odpalenia rozrusznik zakręca tak gdzieś około pół sekundy po czym go odcina, następnie na chwilę miga kontrolka świec żarowych. Odpala dopiero za trzecim albo nawet za szóstym razem, za każdym razem odcina rozrusznik po jednym zakręceniu wałem.
Mam to samo od kilku lat .Objawy takie same.Podobno cos jest z oprogramowaniem,Mój sposób to przytrzymać na zapłonie do ok 10 sek.i właczyc rozrusznik, na ogół wtedy zapala.Radze spróbowac tej metody .powodzenia

Ostatnio edytowane przez fofu04 ; 20-01-2016 o 11:28
fofu04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 12:48   #7
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: nie odpala za pierwszym razem - szukam przyczyny

Też słyszałem o takiej przypadłości.

Jest to związane ze sterownikiem grzania świec. Kiedyś jak mój był jeszcze firmowym samochodem to aktualizowali oprogramowanie i mnie ta przypadłość minęła.

Przypadłość tyczyła się tylko samochodów w starej budzie tylko nie powiem jakich roczników. Można by zadzwonić do serwisu i się zapytać czy coś takiego jest możliwe.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2016, 07:16   #8
solnik
ford::beginner
 
Imię: solnik
Zarejestrowany: 14-10-2015
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: nie odpala za pierwszym razem - szukam przyczyny

Dzięki za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., będę szukał przyczyny.
Tak się zastanawiam, może w takim razie sterownik świec żarowych jest padnięty i wymiana pomoże. W każdym razie jak sobie z tym poradzę to napiszę co to było, niesamowicie mnie to bowiem irytuje.
solnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 06:56   #9
solnik
ford::beginner
 
Imię: solnik
Zarejestrowany: 14-10-2015
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: nie odpala za pierwszym razem - szukam przyczyny

Kurcze, za samą aktualizację oprogramowania w serwisie w Łodzi zażyczyli sobie aż 270 złotych. Gdybym miał pewność, że to jest przyczyna to bym pojechał ale trochę szkoda mi wydawać kasę na darmo.
Dzisiaj męczyłem się z odpaleniem chyba ze 2 min. Na zewnątrz było około -3 stopni.
Nurtuje mnie jedna sprawa, otóż jeżeli byłby to rzeczywiście problem oprogramowania i niedogrzewanie świec to rozrusznik nie powinien długo kręcić i kręcić, kręcić, kręcić, aż zapali? Tymczasem po chwili odcina rozrusznik, po czym zapala się na chwilę kontrolka świec żarowych.
solnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 08:43   #10
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: nie odpala za pierwszym razem - szukam przyczyny

Teraz samochody chcą być mądrzejsze od właściciela i wszystko masz sterowane odgórnie.

Jeżeli miał byś zapowietrzony układ to możesz kręcić do usrania a tobie nie zapali. Nie masz żadnego czujnika w tym układzie za wyjątkiem pompy, która sprawdza ciśnienie na listwie wtryskowej. Jeżeli jest za niskie nie włącza wtrysków czyli nie odpalasz ale cały czas jest nadzieja, że ciśnienie wzrośnie czyli kręcisz dalej. Tak samo jak masz za wysokie (wg. komputera) odcina tobie listwę i może tobie samochód się zatrzymać.

Jeżeli miał byś problem z czujnikiem położenia wału (jednego lub drugiego) może być bardzo podobna sytuacja ale nie wiem jak jest z kręceniem silnika. Najlepiej jak byś podjechał do jakiegoś magika od fordów. W łodzi powinno być ich kilku.

Ja nie miałem takiego problemu. Nigdy mi nie odcinało rozrusznika przy kręceniu silnikiem. 3 lata temu miałem podobne problemy ale nie odcinał mi rozrusznika tylko strasznie powoli kręcił. Okazało się, że jest to rozrusznik.

Popatrz na forach związanych z fiestą (te same silniki tam są) z tymi samymi przypadłościami.

Tutaj jest forum i raczej ciężko będzie uzyskać 100% odpowiedzi na to co się dzieje z samochodem.

Przykładowo w Warszawie jest jeden gość co zjadał zęby na silnikach diesla w fordach (nawet z grupy PSA) i dość uczciwie podchodzi do sprawy - nie jest tani ale jak na razie nie naciągał na wymianę wtryskiwaczy czy pompy. Nie jest to też kryptoreklama więc proszę nie traktować tego jako polecany serwis. Jest to ABSCAR na ulicy instalatorów 9.

Przykładem jest przypadłość motorów 1.6 TDCI/HDI - uszkadzanie się czujnika na głównej listwie wtryskowej co wiąże się ze złymi odczytami na kompie. On jasno mówi klientowi co jest i wymienia. Może warto by było przynajmniej zadzwonić i się zapytać jakie on widzi rozwiązanie. Właściciel ma głowę na karku i u niego z tego co widziałem nie płaci się za marmury na podłodze i płytki na ścianach tylko za wiedzę.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.