Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2013, 20:55   #1
andrewst
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-03-2013
Skąd: Łask
Model: Ford C-max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo

Mam Forda Fusiona 1.4 TDCi. Po dłuzszym postoju cofa mi się paliwo i muszę pompować ręcznie żeby odpalić. Mój mechanik nie znalazł wycieków i stwierdził że pomoże założenie zaworu jednokierunkowego przed pompą.Zakładał to w komorze silnika. Pytanie brzmi gdzie jest ta pompa , gdyż spotkałem się z aukcją na allegro gdzie było zdjęcie pompy instalowanej w baku.Ponadto dodam że instalacja tego zaworu pogorszyła sprawę bo trudniej jest pompować tą gruszką.

andrewst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 08:51   #2
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo

jak jest pełny bak też jest taki problem???
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 13:38   #3
Andy1973
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Rybnik
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo

Witam .
Miałem to samo ale mechaniol założył zawór zwrotny ale nie w komorze lecz na wężyku i problem z głowy ,teraz działa jak należy

Ostatnio edytowane przez Andy1973 ; 28-03-2013 o 15:18
Andy1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2013, 09:13   #4
aramis35
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Skąd: Zabrze
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 93
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo

Witam
Umnie bylo podobnie ,z tym ze fordzik zapalal na kilka sekund i gasl trzeba bylo go napompowac recznie i zapalal jak nowy .Na poczatek zalozylem zaworek zwrotny i to czesciowo rozwiazalo problem ,zdazalo sie raz na kilka dni ze usterka powracala .Nastepnym podejzanym byly szybko zlaczki na przewodach paliwowych ,wiekszosc obracala u mnie sie w tych pastikowych wezykach i nie mozna bylo tego scisnac zadna opaska zaciskowa .Podjalem decyzje o wymianie na cos bardziej elastycznego i zalozenie opasek zaciskowych ,a do tego zlozenie wszystkiego na silikon. Po tym zabiegu problem ustapil od zeszlego roku do dzisiaj cisza . Jednak ostatnio slubna cos wspomniala ze dlugo musi krecic rozrusznikiem zanim silnik zaskoczy , ale to poczekam az sie wiosna zrobi i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.zajze pod maske .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0023.jpg (90.0 KB, 298 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0045.jpg (95.6 KB, 336 wyświetleń)
aramis35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2013, 16:07   #5
andrewst
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-03-2013
Skąd: Łask
Model: Ford C-max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo

Cytat:
Napisał Andy1973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam .
Miałem to samo ale mechaniol założył zawór zwrotny ale nie w komorze lecz na wężyku i problem z głowy ,teraz działa jak należy
W którym miejscu na wężyku bo u mnie założył za pompą wtryskową i nic to nie dało?
andrewst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2013, 16:55   #6
Andy1973
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Rybnik
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo

Witam.Przesyłam fotkę bo nie wiem czy to jest przed czy za ,dzisiaj zrobiłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00732.jpg (92.1 KB, 384 wyświetleń)
Andy1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 17:37   #7
andrewst
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-03-2013
Skąd: Łask
Model: Ford C-max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo

Usterka naprawiona po żmudnych poszukiwaniach mechanik znalazł przetarty przewód paliwowy.
andrewst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2023, 14:27   #8
Mirek Zieliński
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Sędziszów Małopolski/Mielec
Model: Fusion
Silnik: 1.4tdci
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pompa paliwa 1.4 TDCi-cofa się paliwo

Cytat:
Napisał aramis35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Umnie bylo podobnie ,z tym ze fordzik zapalal na kilka sekund i gasl trzeba bylo go napompowac recznie i zapalal jak nowy .Na poczatek zalozylem zaworek zwrotny i to czesciowo rozwiazalo problem ,zdazalo sie raz na kilka dni ze usterka powracala .Nastepnym podejzanym byly szybko zlaczki na przewodach paliwowych ,wiekszosc obracala u mnie sie w tych pastikowych wezykach i nie mozna bylo tego scisnac zadna opaska zaciskowa .Podjalem decyzje o wymianie na cos bardziej elastycznego i zalozenie opasek zaciskowych ,a do tego zlozenie wszystkiego na silikon. Po tym zabiegu problem ustapil od zeszlego roku do dzisiaj cisza . Jednak ostatnio slubna cos wspomniala ze dlugo musi krecic rozrusznikiem zanim silnik zaskoczy , ale to poczekam az sie wiosna zrobi i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.zajze pod maske .
Mam ten sam problem w lecie wymieniłem filtr paliwa i się zaczęło mechanik założył jeszcze inny filtr i był spokój ok 4 miesiące i problem wrócił wymienił przewody paliwowe i dalej klapa autko stoi dalej u mechanika. Dodam tylko tyle że autem jeżdżę 10 lat zrobiłem ponad 150 tys km i nigdy takiego problemu nie miałem . pozdrawiam
Mirek Zieliński jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.