Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2010, 15:40   #1
mysza88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-03-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16v benz + lpg
Rocznik: 1996
Postów: 1
Domyślnie Falujące obroty, gaśnie jak zimny...

Witam...szukałem czytałem na forach informacji o falujacych obrotach w mondeo i niezbyt mi to pomogło, moze postaram sie opisac wszystko co zrobiłem i zauwazyłem w swoim mondku...mam mondeo 1.8 16 v benzyna + lpg. zakupilem na jesien 2009r...tylko zaczeła sie zima i zaczeły sie problemy. Falowały obroty, gasł.

Co zrobiłem:
1) Wymieniłem świece i przewody...dalej to samo

2) pożyczyłem od kolegi silniczek krokowy dobry ale nie bylo na nim zadnych numerow, zalozylem i bylo jeszcze gorzej.Słyszałem ze musi byc taki sam silniczek jak w moim co do numeracji wiec nie jestem pewny co do silniczka krokowego...

3)pożyczyłem od kolegi cewke po całej nocy zimna, podlaczylem do mojego auta zimnego i moja cewke zimna do jego zimnego auta...bylo praktycznie tak samo, u mnie na jego cewce mialem troche wyzsze obroty u niego na jego cewce tez byly takie, na mojej cewce u mnie i u niego byly nieco nizsze obroty...

4) podmienilem dobry czujnik polozenia temperatury, roznica tez malutka, wiec zmienilem spowrotem na swoj, oczywiscie reset i samoadaptacja byla...

5)zabrałem sie za czyszczenie przepływomierza i przepustnicy, pedzelkiem delikatnie i wogule jak to napisane w ksiazce, poniewaz tez na benzynie nie chcial zabardzo jechac...uruchomilem auto, na benzynie git, przełączyłem na gaz i zgasł i tak pare razy...pojechałem wiec do gazownika, powiedział ze po takim czyszczeniu gaz miał prawo sie rozregulować...po regulacji gazu pieknie chodzi zarowno na benzynie i na gazie lecz? jak jest zimny zawsze rano po całej nocy odpalam go 6 razy...obroty powyzej 1300 po paru sek. powoli spadaja i gasnie i tak 6 razy az sie zrobi ciepły i przełacze na gaz...dodam tez ze nawet nie pomaga moja ingerencja czyli trzymanie go gazujac na 2000 obrotów bo i tak gasnie...

Nie wiem w czym dalej szukac problemu
Czy to moze nie przypadkiem regulator ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej?? zalewa silnik albo daje za malo paliwa wiec gasnie??.
Czy to cos ze ssaniem?? bo po odpaleniu nie slychac wogule zeby ssanie sie wlaczalo?? PROSZE O POMOC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z GÓRY DZIEKUJE...

mysza88 jest offline  
Stary 21-03-2010, 10:21   #2
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: Falujące obroty, gaśnie jak zimny...

sprawdź sondę lambda ewentualnie jej bezpiecznik... znajduje się w komorze silnika
hesiek jest offline  
Stary 21-03-2010, 10:49   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Falujące obroty, gaśnie jak zimny...

Cytat:
Napisał mysza88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szukałem czytałem na forach informacji o falujacych obrotach w mondeo i niezbyt mi to pomogło,
nastepny napisze to samo i bedzie tysiąc tematów pod tytułem "falowanie obrotów i gasnie jak zimny".
proszę kontynuować podobne wątki a nie zakładać nowe.

ps. słabo szukałeś, bo nie zrobiłeś najważniejszej rzeczy w takim przypadku.
 
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.