Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2010, 21:24   #11
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: Rozbite auto, koszty naprawy

Powiem tak..tragedi nie ma. Ja bym na twoim miejscu "wyklepał"(szpachla) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zakupił orgnalne części blacharskie (nawet można zdobyć w tym samym kolorze-mniej roboty przy obrópce itp.) i go złożył.
Nawet jak byś się zdecydował sprzedac go w takim stanie to ile weźmniesz kaski....pewnie nie wielen a nawet jak bys do stał z ubezpieczenia..to przy sumowaniu wychodzi np. 25000....Kup coś teraz za taką kwotę (coś młodego, z dieslem, z małym przebiegiem, bezwypadkowe itp.) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak teraz w niego przyinwestowałeś i jesteś z niego zadowolony..to zrób go dobrze i ciesz się z jazdy...Przynajmniej bedziesz wiedział czym jeździsz
Takie jest moje osobiste zdanie.

misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 21:27   #12
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Rozbite auto, koszty naprawy

Wszystko można naprostować, naciągać, itp.
Ale co z bezpieczeństwem i tzw. strefami zgniotu? Po takim strzale auto już nigdy nie będzie takie, jak sprzed stłuczki. Pewnie że można zrobić - ale osobiście to już nie chciałbym jeździć takim autem.

pozdrawiam.
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 21:31   #13
Przemas_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozbite auto, koszty naprawy

tak 350 z farbą. No tak się składa że mój ojciec 20lat już jest wtym fachu. Ja też kupiłem mondka za śmieszne pieniądze po wypadku sprowadzonego z belgii. I jedno moge powiedzieć na ten temat. Części i późniejsze duperele które trzeba dokupić są bardzo zdradliwe. Jak już sobie przekalkulujesz mniej więcej koszt naprawy to do licz do niego jeszcze 30%. nigdy wszystkiego się nie przewidzi. Dopiero podczas składania wychodzi czego brakuje lub co jeszcze trzeba naprawić.
Przemas_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 21:33   #14
Przemas_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozbite auto, koszty naprawy

martinez, każdy ma swoje zdanie i nie będe się spierał, ale ja osobiście uważam że jeżeli auto jest fachowo zrobione to auto będzie tak samo bezpieczne jak przed wypadkiem.
Przemas_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 21:49   #15
egsmichal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: Rozbite auto, koszty naprawy

No własnie, kwota jaką zaproponowałem to 9 tys. znalazło się kilku zainteresowanych. Opinie w tym temacie są tak podzielone, że już sam nie wiem co robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poduszki do nabicia, panel można dać do regeneracji , więc koszt około 450 zł, ale licząc to że na tej ramie gdzie widać śruby pod maską, lekko się cofnął silnik o kilka milietrów. A auto uderzone bardziej dołem, bo najpierw krawężnik dość wysoki, odbił się w górę i lampa na wysokości metra uderzona

p.s. tak jak mówię, opony nówki, hamulce tył nowe, hamulec ręczny - 2 linki nowe, koło dwumasowe, wysprzęglik itp, filtry powietrza, oleju, klimatyzacji, koło pasowe wału korbowego, napinacze , paski - zmienione.

Ostatnio edytowane przez egsmichal ; 18-02-2010 o 21:53
egsmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 21:52   #16
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: Rozbite auto, koszty naprawy

Wiadomo że przy rozbórce i składaniu samochodu wychodzą jakies brudy (spinki czujniki itp.) ale tragedii nie ma. Przecież to tylko kolizja a nie wypadek z tirem przy 100 km/h gdzie samochód nadaje się do kasacji...a u Nas spawają 1 z 3 i wystawiają jako bewypadkowe....
Sam miałem podobne przejscia (nie z mojej winy) tylko że samochód był na gwarancji mechanicznej i zrobiłem go w ASO bezgotówkowo. Zrobili dobrze!
Bok też miałem przetarty i wgnieciony ( nie z mojej winy) i stwierdziłem że zrobie go u znajomego blacharza. Naprawa polegała na wymianie części na nowe - nie chciałem szpachli. Prawy błotnik i drzwi (nawet w tym samym kolorze i odcieniu-taki sam kod, tylko inny rocznik) zakupiłem na all......(anglik) i naprawiłem. Wiadomo mniej roboty, troche było trzeba się wykazać ze strony blacharza...a efekt bardzo dobry. Nawet ostatnio robiłem w ASO 1 roczny przegląd blacharski i pochwalili całą naprawe!
Wiadomo że "walony" to nie to samo ale jeśli masz świadomość jak...i jak został naprawiony to powinieneś jeszcze nim pojeździć...Chyba że straciłeś do niego serce?!

Ostatnio edytowane przez misiekxyz ; 18-02-2010 o 22:28
misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 21:55   #17
egsmichal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: Rozbite auto, koszty naprawy

właśnie tyle w niego wpakowałem, tyle zmieniłem, jak niżej post, że sprzedać nie chcę, leży w garażu od września i dalej mam dylematy...
egsmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 21:59   #18
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: Rozbite auto, koszty naprawy

Ja tez miałem dylematy chciałem go nawet sprzedać (wiadomo nie bezwypadkowe;( ale dobrze zrobione) ale tak...samochód jest warty tyle ile Ci za niego dają (zazwyczaj mniej tyle ile zakładałeś) ;/, trzeba cos dołożycz żeby kupić coś młodszego i lepszego..zazwyczaj nie ma się kasy na taki nie przewidywalny zakup...a jak cos kupisz to nie wiesz co....i to jest takie błędne koło?!
misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 22:25   #19
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Rozbite auto, koszty naprawy

Chłopie rozglądasz się po szrotach w okolicy (również w necie szukasz handlarzy z okolic), a w Twojej okolicy jest tego od groma z częściami. Szukasz czegoś podobnego i dogadujesz się z kolesiem. Jak dobrze pogadasz to za niezłe pieniądze wyrwiesz wszystkie części od jednego dawcy, a od innego pod kolor.
Pozostaje tylko kwestia znalezienia kogoś kto Ci "wyprowadzi" to co jet do "wyprowadzenia".
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2010, 13:53   #20
darek_darecki3
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-01-2010
Skąd: Elbląg
Model: MONDEO
Silnik: DIESEL TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozbite auto, koszty naprawy

witam Ja naprawiałem bok swojego mndka .Dwoje drzwi na alegro w kolorze 600PLN , próg 400 PLN , blacharz + lakierowanie całego boku 2000 PLN.Autko zostawiłem sobie do dalszej eksploatacji jest dobrze zrobione i dalej mnie cieszy tej zimy ani razu mnie nie zawiódł

pozdrawiam
darek_darecki3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.