Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2014, 09:46   #1
staszrob
 
Postów: n/a
Domyślnie Focus mk2 kupno

Witam
Mam możliwość kupić Focusa Mk2 1.6 90km 2009 przebieg 190000 wyprzedaż aut firmowych , posiada książkę serwisowa wszystko w ASO itd.
Napiszcie proszę czy warto myśleć o takich autach , oczywiście jest kilka drobiazgów do poprawy jak jakaś przycierka na zderzaku .

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 12:18   #2
SM31
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: SO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Focus mk2 kupno - pomocy

1.6 90 KM nie ma DPF, niektóre nie miały nawet 2masy. Czy jest to wersja po lifcie? Jeśli nie to sprawdź turbo ponieważ się zacierały w wyniku zatkanego przewodu olejowego do turbo.
Pytanie podstawowe - po co Ci to auto? Jeśli do miasta - zapomnij o dieslu, jeśli do szybkiej i dynamicznej jazdy - zapomnij o tym silniku, jeśli ma być dupowozem praca-dom i ma robić co najmniej 20 tys rocznie - to OK.
SM31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 12:49   #3
staszrob
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus mk2 kupno - pomocy

Co znaczy po lifcie jak poznać - nie mam dużej wiedzy odnoście Focusów , na razie wiem że wyprodukowane około kwietnia -maja 2009 jest raczej po lifcie a szukam autka dla rodzinki 4-o osobowej , czas zmienić moją 16 letnią wierną vectrę na coś nowszego a jest to w miarę nowe autko z pewnym przebiegiem i w niezłych pieniążkach
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 21:45   #4
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Focus mk2 kupno - pomocy

Cytat:
Napisał SM31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie podstawowe - po co Ci to auto? Jeśli do miasta - zapomnij o dieslu
uwielbiam takie twierdzenie...ech słoma...
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 21:55   #5
moto-zakup
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 14-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Focus mk2 kupno

Znam ludzi którzy swoimi dieslami przejeżdżają rocznie 10-15 tys. bo kto im zabroni, każdy jeździ czym lubi. Niektórzy twierdzą że przy wyjazdach w dłuższą trasę i szybszych podróżach benzyna zwłaszcza bez turbo jest głośniejsza od diesla. Jest wiele poglądów na ten temat - wiadomo w diesel może Cie więcej kosztować w utrzymaniu ale spalanie masz znikome przy benzynie.
moto-zakup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 22:16   #6
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Focus mk2 kupno

Cytat:
Napisał moto-zakup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ale spalanie masz znikome przy benzynie.
Co masz na myśli? Jeździłem już kilkoma focusami dieslami i benzynami i jakoś baaaardzo dużej różnicy nie było (około 15-18%). Z czego naprawdę fajnie wypadał FF mk1 (rocznik 1999) 1,6 zetec-s, który palił średnio 6,4 l/100km. Natomiast w FF mka2 FL (rocznik 2008) 1,6 benzyna, średnio 7 l/100km. FF mk2 FL (rocznik 2008) 1,6 TDCi spalał mi średnio 6 l/100km. Diesel 1,8 nawet więcej.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 23:01   #7
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Focus mk2 kupno - pomocy

Cytat:
Napisał staszrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mam dużej wiedzy odnoście Focusów
Polecam, fajnie się prowadzi, ten silnik potrafi naprawdę mało spalic. Poliftowe zaczynają się z przełomu 2008, łatwo poznac po przednich lampach. Mają swoje wady, ale są akceptowalne.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2014, 06:23   #8
staszrob
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus mk2 kupno

No i dalej młyn w głowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam kolegę co jeździ takim autkiem ( zresztą od niego mam namiary ) jest zadowolony - przynajmniej obecnie . Autko ma być dla żonki i na wakacje a średnio robi około 12-15 tys. km rocznie część po mieście.
Napiszcie proszę jeszcze jak ogólnie sprawują się te silniki ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2014, 11:01   #9
gomez.pl
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 114
Domyślnie Odp: Focus mk2 kupno

to ja Ci sprzedam moją fokę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kupię Fiestę
gomez.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.