Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2012, 11:56   #101
gebe144
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2009
Model: focus
Silnik: ddi
Rocznik: 01
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

ja mam to samo, struga leci na prawym nadkolu, po stronie pasażera od wewnątrz.. wywalilem cała tapicerke z dołu, piore ją wysusze i założe ponownie tylko na razie jezdze bez i chce zlokalizowac problem zanim ją założe ponownie.
mam zamiar tak jak ktoryś z kolegów nałozyć silikon wzdłuż szyby na prawym słupku.
ale najpierw zakleje te 3 dziurki
na czerwono to miejsce, niebieska linia to tam gdzie leci woda
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mondek.jpg (93.2 KB, 344 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez gebe144 ; 16-06-2012 o 11:58
gebe144 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2012, 16:59   #102
shadowfighter
ford::amateur
 
Avatar shadowfighter
 
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Gorzów WLKP
Model: Mondeo Mk III Kombi
Silnik: 2.0 TdCi 85 kW
Rocznik: 2003r. 227.000 km
Postów: 7
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

I ciul, w Gorzowie przez tydzień dzień w dzień były burze i co? I woda w aucie!!!Ale żeby to kilka kropel, woda stała jak w basenie u pasożyta kilka litrów!!!Piękny urlop...Z tego co patrzyłem, jak polewałem wężem, to woda skrapla się po aluminiowej skrzynce pod schowkiem i po jakiejś obudowie od wiatraka (czarna okrągła obudowa).Lałem wodę po całej szybie, po uszczelkach, po słupkachi woda dopiero się wlewała, jak zalało całkiem plastikową uszczelkę po długości szyby. Swoją drogą znów zatkały mi się te 3 małe kanaliki na niej.Wygląda na to, że chyba uszczelka filtru? Jak tylko będzie choć jeden dzień słońca, to wymienie filtri uszczelnie go wkoło oraz uszczelnię słupki i uszczelke po długości szyby (tą plastikową).Jak patrzę na rozwiązania forda to jest to żenada w porównaniu do mojej starej mazdy 323F `97...No ale cuż, zachciało się "porządnego" dużego auta kombiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Kombi - życie staję się prostsze (wrzucasz co chcesz, jak chcesz, a w opcji masz nawet wygodny nocleg). Szpanerskich fur czas minął, trzeba wydorośleć i wybrać co praktyczniejsze. Wszystko w cenie Mondeo Mk III Kombi
shadowfighter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2012, 09:06   #103
dujek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: WAWKA
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 217
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

ja bym wymienił uszczelkę przy obudowie filtra tak dla pewności?? lub zaryzykował ponowne wklejenie szyby(mi pomogło) koszta chyba nie duże są. Rok temu miałem przygodę z wodą w aucie i to na wczasach i codziennie coś przy nim grzebałem;/ bo mnie to strasznie wq....
dujek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2012, 20:23   #104
shadowfighter
ford::amateur
 
Avatar shadowfighter
 
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Gorzów WLKP
Model: Mondeo Mk III Kombi
Silnik: 2.0 TdCi 85 kW
Rocznik: 2003r. 227.000 km
Postów: 7
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Uszczelka to była masakra...Zjedzona przez naturę kupiłem taką piankową (
inne niedostępne...) zawaliłem ją na dwa razy i wywaliłem na nią 1/3 tubki silikonu. A to co było koło filtra przerosło moje wyobrażenia...Dwie garście liści i błota i zamoknięty filtr z boku. Niewymieniany od nowości (data 2003-taka jak auta). Przed przyłożeniem filtra też zalepiłem nie żałując silikonu (K2-stare TEMPO,czarny). A co ważne pod tymi trzema dziurkami jest odpływ po montażu...Nie wiedziałem że Niemców też stać na taki szrot w technice...Taki element powinien być montowany w całości, a nie na jakieś gumy przyklejony...ŻENADA, zero jakościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Orypałem tez porządnie silikonem, zobaczymy jak będzie. Najgorsze, że po całym moim montażu po 4h spadł deszcz (jakby go było mało od dwóch tygodniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Na szczęście nic nie przeciekło póki co, bo najbardziej się obawiam tego łączenia odpływu. Swoją drogą filtr jakiś badziew za 25zł same włókno, nie taki w plastiku jak oryginał, no ale cóż taki był dostępny na szybcioraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Miał skrzydełka od góry i dołu i nie wiem czy dobrą stroną założyłem, bo dałem skrzydełkami do zewnątrz (pomyślałem,że skrzydełka zablokują trochę podczas ssania powietrza-chyba dobrze?). I mam jedno pytanko na koniec, czy podkleić maskownice nad filtrem przy szybie? Bo już tak nie dochodzi jak przed wyciągnięciem, przy szybie i tak jest uszczelka na spodzie, ale kto wie (bo druga połówka maskownicy się trzyma ładnie na kurzu i piasku, nie musiałem jej zdejmować do wymiany filtru)...robaczki też między szczelinami chodzą i mnie wnerwiają lumpy małe. Doklejaliście czy nie?
__________________
Kombi - życie staję się prostsze (wrzucasz co chcesz, jak chcesz, a w opcji masz nawet wygodny nocleg). Szpanerskich fur czas minął, trzeba wydorośleć i wybrać co praktyczniejsze. Wszystko w cenie Mondeo Mk III Kombi
shadowfighter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2012, 17:08   #105
staryadam53
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2012
Skąd: Tczew
Model: ford mondeo
Silnik: disel
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Witam!Mam oderwaną rynienkę odpływu wody w podszybiu ale nie wiem jak zdemontować podszybie żeby czegoś nie urwać .Próbowałem ciągnąć ale trzyma się mocno.Czy jest zamocowane tylko na trzy śruby?Proszę o porady.Pozdrawiam staryadam53
staryadam53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2012, 13:46   #106
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Cytat:
staryadam53.
Czy jest zamocowane tylko na trzy śruby?
Tu masz opis z fotkami:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Cytat:
shadowfighter
Też podklejałem przezroczystym silikonem, bo uszczelka na podszybiu nie leżała jak należy.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 23-07-2012 o 13:50
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 20:06   #107
tanku
ford::beginner
 
Imię: Tanku
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Kielce
Model: Mondeo MKIV 2.5 + LPG
Silnik: 2.5
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Cytat:
Napisał gebe144 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam to samo, struga leci na prawym nadkolu, po stronie pasażera od wewnątrz.. wywalilem cała tapicerke z dołu, piore ją wysusze i założe ponownie tylko na razie jezdze bez i chce zlokalizowac problem zanim ją założe ponownie.
mam zamiar tak jak ktoryś z kolegów nałozyć silikon wzdłuż szyby na prawym słupku.
ale najpierw zakleje te 3 dziurki
na czerwono to miejsce, niebieska linia to tam gdzie leci woda
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Udało Ci się rozwiązać problem? Walczę z tym samym, nawet w identycznym miejscu, a chciałbym jeszcze zdążyć przed zimą.

Pozdrawiam
tanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2012, 17:20   #108
memaka
ford::average
 
Avatar memaka
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Polkowice
Model: Ford Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI/ 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 125
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Najważniejsza sprawa to upewnić się czy plastik podszybia wskoczył w plastik założony na szybie. Czasami są problemy po wymianie filtra kabinowego by prawidłowo zamontować podszybie. Jeżeli nie chce się wpiąć, to najlepiej odrobinę wysunąć z dołu szyby ten plastik i wtedy można go ręką przytrzymać i wpiąć do niego podszybie. Musi się zatrzasnąć.
memaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2012, 14:44   #109
puniu01
ford::advanced
 
Avatar puniu01
 
Zarejestrowany: 26-10-2011
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo MKIII pakiet RS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 215
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Panowie moze troche glupie pytanie ale jak sciagnac podszybie? Odkrecilem te 3 wkrety i nie moge zdjac podszybia (obudowy filtra)
puniu01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2012, 22:13   #110
memaka
ford::average
 
Avatar memaka
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Polkowice
Model: Ford Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI/ 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 125
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Cytat:
Napisał puniu01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie moze troche glupie pytanie ale jak sciagnac podszybie? Odkrecilem te 3 wkrety i nie moge zdjac podszybia (obudowy filtra)
Masz w poradach [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
memaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.