Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2012, 09:23   #1
ujbel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 Duratec (80KM)
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Skrzypienie w tylnej części nadwozia

Witam wszystkich!!
Na wstępie zwracam sie do szanownych moderatorów żeby nie kasowali tego posta, ponieważ przed założeniem skorzystałem z wyszukiwarki i znalazłem podobny temat...ale nie do końcaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Otóż 3 dni temu robiłem w mieście nawrotkę, na mokrej nawierzchni i na idealnie równym asfalcie. Nie robiłem jej z ręcznym, po prostu. Wykorzystałem ciężar auta i działające na niego siły:xD. Auto zamiast wpaść płynnie w poślizg i zrobić piękne 180 jednak zbyt mocno trzymało się asfaltu i wpadło w drgania, myślę, że wiecie o co kaman. Po prostu zrobiłem to bardzo nieumiejętnie i lamersko czego cholernie żałuję bo moja fuzja to moje drugie dziecko :-D ( dodam, że traktuję je lepiej niż swoją żonę i nigdy nie paliłem w nim gumy, ani nie robiłem podobnych głupot). Następnego dnia, ale tylko z okolic prawego, tylnego koła ( do mniej więcej środka auta ), podczas pokonywania nawet najmniejszych nierówności słyszę taki odgłos, jakbym przewoził zgrzewkę wody mineralnej i folia i butelki ocierały się o siebie. Szukając przyczyny złapałem za tylne prawe koło i zacząłem ruszać nim energicznie tak jakbym chciał je wyrwać. Usłyszałem dokładnie w/w dźwięk oraz zobaczyłem, że koło jest luźne. Lewe tylne też jest w takim samym stanie ( dźwięk, tylko po energicznym ruszaniu nim i nie słychać go podczas jazdy w przeciwieństwie do koła prawego i luz na nim ). I teraz mam pytanie. Czy tym głupim zawracaniem ( którego bardzo,bardzo żałuję ) zrobiłem mojej fuzji "dobrze" i uszkodziłem cos w zawieszeniu czy to po prostu kwestia dokręcenia śrub. I drugie. Dlaczego w lewym tylnym kole nie słychać tego samego co w prawym podczas jazdy? Dodam, że zawracałem w lewo...Może dlatego prawe koło ucierpiało najbardziej. Czekam na jakieś podpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozdrawiam!

ujbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 21:37   #2
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,549
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnej części nadwozia

Cytat:
Napisał ujbel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich!!
najmniejszych nierówności słyszę taki odgłos, jakbym przewoził zgrzewkę wody mineralnej i folia i butelki ocierały się o siebie.
Witam, miałem identyczny odgłos i były to linki hamulca ręcznego (myślałem, że to cos wewnątrz auta, ale nie). Wystarczy wyjąć z haków w belce, które są po bokach linki hamulca ręcznego, przesmarować gęstym smarem gumowe odbojniki, które są na linkach i wcisnąć za pomocą płaskiego klucza i młotka na miejsce. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 22:18   #3
ujbel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 Duratec (80KM)
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnej części nadwozia

Dzięki za odpowiedź ale czy aby na pewno przeczytałeś dokładnie mojego posta? Moje bardzo głupie zawaracanie ( bez użycia ręcznego ), juz następnego dnia pojawiły się te dziwne hałasy, nagle poluzowały się oba koła, a dodatkowo hałas pojawił się przy prawym kole, na które poszło największe obciążenie przy "drifcie". Według mnie to nie linka. To ma związek z tym zawracaniem. Jutro rano jadę do warsztatu więc napisze co to było. Pozdro!!!
ujbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 22:35   #4
k0ksik
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Fusion\Focus II FL
Silnik: 1,4 TDCI \ 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2003\2008
Postów: 150
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnej części nadwozia

A cóż takiego może być w Fusionie w tylnim kole ...? Amortyzator, sprężyna, łożysko ?? hmmm..??? nie oszukujmy się , jakimś słabym skrętem kierownicą nie mogłeś nic uszkodzić, no chyba, że dobiłeś uszkodzoną część. FUSION nie ma wielowachaczowego aluminiowego zawieszenia, żeby od razu płakać! Tu jest bardzo prosta konstrukcja. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez k0ksik ; 08-06-2012 o 08:26 Powód: Prosze nie cytować całych wypowiedzi poprzedników - Regulamin.
k0ksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 23:03   #5
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnej części nadwozia

Kolego ujbel, proponuję, abyś podjechał na stację diagnostyczną i poprosił o sprawdzenie luzów w zawieszeniu. Dasz kilka zł i będziesz wszystko wiedział. Na podstawie Twojej pisemnej relacji na prawdę ciężko jest wywróżyć, co mogło "paść". Powodzenia.
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2012, 16:27   #6
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnej części nadwozia

I tak dobrze ujbel ,że się nie rolowaleś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdarzało mi się nawracać i na mokrym i na suchym, ale zawsze wspomagałem się ręcznym i nigdy takiego podskakiwania kół nie miałem, ale ja miałem zwiększony rozstaw kół tylnych za pomocą aluminiowych dystansów o ok 25 mm na stronę, ponieważ fabrycznie fuzje ,mają tylny rozstaw kół węższy od przednich o 40 mm !!! widać totez, po tym jak tylne koła sa utopione' w nadkolach. Z racji że sprzedałem sprzęta to mam taki zestaw tuleji na sprzedaż, poprawia stabilność i wygląd, sprzedaję wraz z imitacjami tarcz hamulcowych ,zeby zasłonić brzydkie bębny, jak ktoś chce zobaczyć jak to wyglada link w podpisie.
Ujbel sprawdź stan amortyzatorów z tyłu, moze słabo trzymają nawierzchni?
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2012, 21:45   #7
ujbel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 Duratec (80KM)
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnej części nadwozia

Witam ponownie!! Byłem w warsztacie i to na 99,9% poduszka prawego amortyzatora:/. Może być uszkodzona albo to po prostu kwestia przesmarowania. To ona wydaje takie dźwiękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To tak w ramach ciekawostki przyrodniczej dla wszystkich forumowiczów :-P. W środę jadę na ( mam nadzieję ) ostateczne starcie. Pozdrawiam!!
ujbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2012, 20:27   #8
careras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Model: FUSION GOLD
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnej części nadwozia

Witam,
Ja też "woziłem" długi czas zgrzewkę mineralnej w bagażniku. Odgłosy dochodziły z okolic prawego słupka, tylnego koła?! Powodów było tysiące, tyle co znawców motoryzacji. Okazało się, że to linka hamulca ręcznego. Dokładnie tak jak opisał kubaw20055. Choć ja poszedłem na łatwiznę i prysnąłem olejem w sprayu. Zobaczymy, kiedy problem wróci? ;-) Pozdrawiam i życzę frajdy z jazdy FF ;-))
careras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2012, 08:01   #9
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnej części nadwozia

Też mam podobny problem. Zaobserwowałem go jakieś dwa tygodnie temu. Odgłos dochodzi z okolic środkowych słupków drzwi i ma dźwięk podobny do ocierania się plastikowych butelek o folię zgrzewki. Czy Waszym zdaniem nie są to poluźnione na zawiasach lub w zamkach drzwi. Co prawda podokręcalem zawiasy "na maxa" i nie powinno się nic dziać, ale jak jadę z większą prędkością po nierównościach (szczególnie po krzywych "łatach asfaltowych" na jezdni), to odgłos skrzypienia drzwi jak w starym autosanie się utrzymuje. Doradźcie, co zrobić. P.S. Zaczepy linek hamulcowych z tyłu tez sprawdzałem i je posmarowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może to kwestia przesamorowania uszczelek drzwi jakimś mazidłem, np. szarym mydłem?

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 19-06-2012 o 08:01 Powód: niedokładny opis
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 13:45   #10
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnej części nadwozia

Drzwi to raczej nie, ja też mam coś podobnego, może to jakieś luzy na oparciu fotela? Kiedyś ruszałem i raz mi tak zapiszczało jak podczas jazdy ale hm...
Bo tak naprawdę u mnie dźwięk piszczenia słychać podczas puszczania sprzęgła i hamowania, no i po dziurach czasami... . Albo to tylna kanapa hałasuje na zawiasach?

A do uszczelek jest jakaś tam wazelina, żeby się zimą nie przyklejały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.