Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2015, 17:11   #51
qwerty112
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-12-2013
Model: focus
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Jesli przy hamowaniu to bardziej tarcze niz opony. A skoro u ciebie dochodzi jeszcze do drgan przy przyspieszaniu to moze byc przegub wewnetrzny. W moim przypadku wlasnie tak bylo a nie opony

qwerty112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 18:20   #52
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

To teraz dodam do ogólnej listy wtryskiwacze i poduszki silnika. To też powoduje drgania.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 19:13   #53
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

U mnie przy przyśpieszaniu drgania nie występują. Wiem, że tarcze są do sprawdzenia. Poprzedni właściciel miał z nimi problem 35tys km temu. Na pewno pójdą do mechanika. Drgania mam przy jeździe, np jade 120 na trasie i mam drgania, ale przy stałej prędkości. No póki co zaczynam od opon a potem zobaczymy.
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 23:25   #54
stiepek
ford::beginner
 
Avatar stiepek
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI, 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Sprawdzony miałem dzisiaj przegub zewnętrzny lewy gdzie na nim są wyczuwalne luzy. Jutro będę wymieniał i przy okazji zobaczę też co z prawym. Jeżeli problem zniknie to będę w siódmym niebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez stiepek ; 16-07-2015 o 23:27
stiepek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2015, 10:55   #55
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Opony wyważone, trochę lepiej, ale konieczna jest zbieżność. Zobaczymy co dalej będzie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na pewno opony mają ostatni sezon, więc dopiero przy zmianie na zimowe zobaczymy jak będzie podczas jazdy, bo przy hamowaniu dalej trzęsie, ale to w środę zobaczymy u mechanika.
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2015, 14:19   #56
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał stiepek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzony miałem dzisiaj przegub zewnętrzny lewy gdzie na nim są wyczuwalne luzy.
A nie miałeś typowych objawów dla przegubu zewnętrznego? Nie terkotał Ci przy np. ruszaniu na skręconych kołach?
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2015, 17:22   #57
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Ja również wczoraj byłem na wyważeniu przednich kół, mechanik dołożył odważników, niestety nie pomogło (sprawdził też nieco zawieszenie na tak zwane OKO i młotek) tak więc nadal przy 90-140 km/h występują drgania całego przodu auta oraz kierownicy.

Może jakieś kolejne sugestie ? (jedyny plus z urlopu taki że wyprałem cała tapicerkę w aucie karcherem) ^^
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2015, 17:41   #58
stiepek
ford::beginner
 
Avatar stiepek
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI, 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Po długiej batalii walki PROBLEM ROZWIĄZANY!!! Uwaga jak sprawdzacie przeguby zewnętrzne to trzeba je ściągnąć aby prawidłowo sprawdzić czy w środku są wyczuwalne jakieś luzy. Nie ma prawa być żadnego luzu w środku. Problem zniknął po wymianie lewego przegubu!

Bump:
Cytat:
Napisał konraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie miałeś typowych objawów dla przegubu zewnętrznego? Nie terkotał Ci przy np. ruszaniu na skręconych kołach?
Nie miałem żadnych objawów co napisałeś. Nawet kuzyn co mi wymieniał był pewien, że lewy przegub jest dobry ale ja się uparłem żeby go ściągnął i wyszło zdziwienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez stiepek ; 17-07-2015 o 17:53
stiepek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2015, 18:04   #59
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał stiepek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po długiej batalii walki PROBLEM ROZWIĄZANY!!! Uwaga jak sprawdzacie przeguby zewnętrzne to trzeba je ściągnąć aby prawidłowo sprawdzić czy w środku są wyczuwalne jakieś luzy. Nie ma prawa być żadnego luzu w środku. Problem zniknął po wymianie lewego przegubu!

Bump:

Nie miałem żadnych objawów co napisałeś. Nawet kuzyn co mi wymieniał był pewien, że lewy przegub jest dobry ale ja się uparłem żeby go ściągnął i wyszło zdziwienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba sprawdzę i to u siebie. Chociaż u mnie w grę wchodzi jedynie lewy, ponieważ całą prawą pół oś, mam wymienioną. Jaki jest koszt takiego przegubu wew. ?
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2015, 18:26   #60
stiepek
ford::beginner
 
Avatar stiepek
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI, 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał specol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba sprawdzę i to u siebie. Chociaż u mnie w grę wchodzi jedynie lewy, ponieważ całą prawą pół oś, mam wymienioną. Jaki jest koszt takiego przegubu wew. ?
Koszt przegubu zewnętrznego to 140 zł z górnej półki. Jak będziesz wymieniał to śrubę wkręć oryginalną. Jak kuzyn mi przykręcał tą nową to łępek śruby się urwał ale na szczęście udało się ją wyjąć. Przed przykręceniem też trzeba trochę kleju nałożyć.

Ostatnio edytowane przez stiepek ; 17-07-2015 o 20:50
stiepek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.