Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2007, 12:18   #1
ddanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2006
Model: MK2 Kombi
Silnik: 2L
Rocznik: 1998
Postów: 10
Domyślnie [mk2] Programowanie kluczyka znowuuu

Witam wszystkich.
Mam kłopot z zaprogramowaniem kluczyka.
Postępowałem zgodnie z instrukcjami z forum; [oto recepta na programowanie pilota na podczerwień

Aby wejść w tryb programowania należy przekręcić kluczyk w stacyjce w pozycję 1 (radio). Po około 10 sekundach czerwona kontrolna dioda LED obok zegara zaświeci się. Jak tylko to nastąpi należy wyjąć kluczyk ze stacyjki - LED będzie świecić w dalszym ciągu.
- Skierować pilota na "oczko" w jednych z przednich drzwi (na klamce) i wcisnąć przycisk zamykania (<<) do momentu zabłyśnięcia kontrolnej diody na pilocie. (przycisk na pilocie trzymać cały czas wciśnięty).
- Trzymając cały czas przycisk zamykania (<<) wciśnięty, należy 4 razy przycisnąć przycisk otwierania (>) i po czwartym przyciśnięciu puścić jednocześnie obydwa przyciski. Kontrolna dioda LED obok zegara zabłyśnie 4 razy potwierdzając zaprogramowanie.
- Przekręcić kluczyk w stacyjce w celu wyjścia z trybu programowania.]
Wyciągnąłem również bezpiecznik nr25 na około 2h również to nie pomogło.
Dioda w kluczyku po naciśnięciu któregokolwiek przycisku po 2 sek. świeci więc myślę, że jest dobry.
Dioda koło zegara w pozycji 1 i 2 świeci co 2sek, po wyciągnięciu kluczyka świeci tak samo.
Może ktoś ma jakiś pomysł?
Proszę o radę.

ddanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2007, 20:59   #2
pawellb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2006
Postów: 46
Domyślnie

Kodowanie pilota:
1 włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić o jedną pozycję,
2 poczekać aż zapali się dioda obok zegara świadcząca o rozpoczęciu procedury,
3 przekręcić z powrotem i wyjąć kluczyk ze stacyjki, wysiąść z samochodu i zamknąć drzwi,
4 zbliżyć i skierować transmiter podczerwieni w kierunku czujnika w klamce,
5 trzymając wciśnięty przycisk zamykania, nacisnąć cztery razy przycisk otwierania, przy czym po czwartym naciśnięciu puścić oba przyciski równocześnie.
Prawidłowość kodowania zostanie potwierdzona zamruganiem diody na pilocie i dopiero teraz można odstawić kluczyk od czujnika w klamce.
Pozostaje tylko włożyć kluczyk do stacyjki, przekręcić o jedną pozycję, wrócić i wyjąc. Dioda obok zegara powinna zgasnąć.
Jeśli wszystko było wykonane poprawnie pozostaje się tylko cieszyć z ponownie działającego pilota.

troszkę inna procedura, może to pomoże
pawellb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2007, 17:05   #3
bidus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-05-2007
Postów: 4
Domyślnie

przed programowaniem sprawdzie czy acie 2 odpowiednie baterie w niektórych modelach trzeba tez zapiac pas od strony kierowdzy tak jest napisane w ksiazce do której miałem dostep
pozdrawiam
bidus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2007, 15:33   #4
ddanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2006
Model: MK2 Kombi
Silnik: 2L
Rocznik: 1998
Postów: 10
Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za porady.
Niestety nic nie pomogło.
Dioda koło zegara miga co 15 sek. cały czas, bez wzg. czy przełączę kluczyk o jedną pozycję czy nie.
Gaśnie dopiero, gdy jest włączony zapłon.
Przypuszczam, że nie mogę wejść w tryb programowania.
Będę wdzięczny za dalsze wskazówki. :fcp25

[ Dodano: 2007-05-23, 18:00 ]
Dzięki pomocy z forum nareszcie udało się.
-wkładamy kluczy do stacyjki
-przekręcamy na pozycję 2 (zapłon)i zaraz potem na 0 (wyłączone) i tak wciągu 3 sekund robimy 4 razy. Dioda kontrolna (koło zegara) zacznie świecić na stałe.
-teraz w ciągu 20 sekund musimy naciśnąć któryś przycisk na pilocie, wtedy dioda mrugnie.
-terez już tylko czekamy aż skończy sie te 20sekund, lub poprostu przekręcamy kluczyk na 2(zapłon) i wyłączamy. Centralny zamek powinien działać jak dawniej :fcp18
ddanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2008, 12:54   #5
DonPedro69
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-05-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK2; Focus MK3
Silnik: 2.0 Zetec 130KM; 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 09/1996; 05/2014
Postów: 28
Domyślnie Re: Programowanie kluczyka.

Niedawno kupiłem mkii, w którym było wymieniane radio. Przypuszczalnie to było powodem rozprogramowania kluczyka na podczerwień. Długo szukałem różnego sposobu programowania, mam ich kilka i w końcu ten oto sposób zadziałał: [link=http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=3412&highlight=mondeo+programowan ie+kluczyka]. Radia jeszcze nie zainstalowałem, więc nie wiem co będzie potem, ale mam nadzieję że odpowiedź znajdę również na tym forum. Dzięki za pomoc! Pozdrawiam

Przed zmianą forum link wyżej odnosił się do postu z metodą opisaną w tym temacie przez pawellb.
U mnie tylko ta metoda zadziałała.

Thnx pawellb!

Ostatnio edytowane przez DonPedro69 ; 19-10-2010 o 11:11 Powód: Zaktualizowany link
DonPedro69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 21:13   #6
marciNNO
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Gorzow
Postów: 83
Domyślnie Re: [mk2] Programowanie kluczyka znowuuu

Dzięki DDANEK dzięki twojemu opisowi udało mi się wszyscy podobnie pisali ale nikt nie napisał że w ciągu 3 sekund trzeba ta czynność zrobić, w każdym razie masz piwko u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marciNNO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2009, 14:37   #7
BuLczU
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,5 V6
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Dzięki :)

W końcu sie udalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po zakodowaniu kluczyka musialem jeszcze bezpiecznik nr. 25 wyjąć na chwilke i zaczeło działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BuLczU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.