Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2020, 18:28   #1
Sebek6020
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 07-04-2019
Skąd: Jedwabne
Model: S-Max
Silnik: 2.0tdci 130km
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Dziwne zachowanie czujnikow

Witam, zakładam nowy temat z racji że nie znalazłem podobnego nawet do tego, otóż co bym nie zmienił w aucie zaczynają mi wariować czujniki, czyli tak jakby widziały przeszkodę i pikaja co jakiś czas, czy włożyłem żarówki p21w Led, czy teraz zrobiłem światła do jazdy dziennej w długich, z czym to może być zwiazane czy jak dołożę np filtr z aukcji to coś będzie pomagało? Czy po prostu muszą cały czas z czegoś rezygnować? 1 aukcja filtr 2 aukcja moduł który zainstalowałem, widziałem że nie tylko ja jeden mam owy problem, dodam że mam wlozen ledowe postojowki z przodu ale gdy mam długie światła włączone to jest oznaka pukania czujników, a gdy zapałe postojowki pikanie zanika i działa wszystko ok

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sebek6020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2020, 20:11   #2
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie czujnikow

Zacznijmy od edycji temtu i napisania po polsku, nie po polskiemu.

Z tego co zrozumiałem i na moje oko to co zamontowałeś nijak ma się do czujników chyba że ktoś się do ich instalacji dopiął.

Podpowiem jaką ja miałem przygodę z czujnikami:
Jak kupiłem auto 5 LAT TEMU to zaraz po kupnie pojawiał się ciągły sygnał i nic nie działało. Dałem do znajomego warsztatu na ogarnięcie kilku spraw po zakupie i dowiedziałem się że posikali sprayem do złączy w kostki i sprawdzili czy dobrze siedzą i tyle. Od tego czasu nie miałem najmniejszych problemów.

Dlatego na początek doradziłby Tobie sprawdzić podłączenie czujników, potem połączenia wiązek, potem konkretne czujniki, może któryś uszkodzony i wariuje, masz tylko dźwięk czy wizualizację też?
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2020, 20:45   #3
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie czujnikow

chłop se do oświetlenia ledów dołożyl nie wszystkie z canbus pewnie i z dlatego te problemy
nie każda dioda can bus się z twoim fordem dogada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2020, 21:06   #4
Barabashkin
FCP member
 
Avatar Barabashkin
 
Imię: Oleksii
Zarejestrowany: 04-12-2019
Skąd: Stargard
Model: S-Max
Silnik: 2,0 D 140 KM
Rocznik: 2012
Postów: 64
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie czujnikow

U mnie była podobna sytuacja. Piszczał jeden czujnik, sporadycznie. Ale bardzo nie w ten czas, kiedy trzeba. Był bardzo skorodowany aluminium na aktywnej nawierzchni. Wyczyściłem, polakierowałem z puszki i dalej dziala poprawnie.

Wysłane z mojego SM-T295 przy użyciu Tapatalka
Barabashkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2020, 06:42   #5
Sebek6020
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 07-04-2019
Skąd: Jedwabne
Model: S-Max
Silnik: 2.0tdci 130km
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie czujnikow

Ale tylko tak się dzieje jak działają światła dzienne czyli 30% świateł długich, jak zapalam postojowki problem znika i wszystko działa jak należy, oprócz postojowek Led nie mam innych ledow w aucie. Widziałem że tylko parę osób miało taki sam problem z żarówkami p21w, czujniki także wariowały, jak u mnie i z ich zrezygnowałem, wszystkie żarówki Led jakie kupuje są z canbus więc nie wiem, może naprawdę włożyć standardowe żarówki w światła postojowe i zobaczyć co będzie, tylko że jak postojowki świeca to czujniki działają ok

Ostatnio edytowane przez Sebek6020 ; 02-08-2020 o 06:45
Sebek6020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.