Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2010, 14:10   #1
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Prośba o VIN do posiadaczy Sony 6000CD i fabrycznego BT

Ponieważ będę mógł skorzystać z dostępu do Microcata, mam malutką prośbę do posiadaczy maksiów fabrycznie wyposażonych w Sony 6000 CD oraz bluetooth, ostatecznie również do posiadaczy innych odbiorników, ale również z bluetoothem o podanie mi na PM VINu swojego autka. Chciałbym porównać jakie mam wg. Microcata braki w wyposażeniu, jeśli chodzi o bluetooth. Śledzę również wątek na forum Mondeo MkIV o dokładaniu BT i są tam jakieś przeboje z dobieraniem modułu o odpowiednim numerze fabrycznym. Z góry uprzejmie dziękuję.

Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 09:17   #2
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Prośba o VIN do posiadaczy Sony 6000CD i fabrycznego BT

O, to jak kolega przepatrzy temat, to ja poproszę o podsumowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A dostęp do mc mam jak również. I swego czasu kupiłem też schematy, jakby co mogę pomóc...

Mnie wyszło z pierwszych przymiarek, że potrzeba 1583717 (moduł, ale w wersji AK lub AL, czyli 8M5T-19C112-AK lub AL), 1543686 (przewód I/F tel. VC/BT + USB), 1543450 (gniazdo USB), do tego jeszcze mikrofon, niepewne jest też, czy wiązka 14401 (główna od radia) jest taka sama z BT/bez BT (ze schematów to nie wynika, nie miałem okazji rozebrać jeszcze)... Nie wiem też, jak w GAL/S-MAX rozwiązano voice control - nie widziałem przełącznika do tego w mikrokacie (Ponieważ samochód jest unieruchomiony, prace wykopaliskowe zostały wstrzymane).

Marzy mi się BT+USB, ale koszt modułu jest dość porażający... 1035PLN w ASO.

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 11:52   #3
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Prośba o VIN do posiadaczy Sony 6000CD i fabrycznego BT

Przełącznik jest w dźwigience kierunkowskazów, po prostu demontujesz dźwigienkę bez przycisku Voice i montujesz taką z przyciskiem (1507180). Wiązka 14401 raczej jest taka sama - z opisu w mc nie wynika, aby były różnice przy BT i bez BT.
Ja celuję w moduł bez USB, angielski, z dnia produkcji mojego samochodu wynika że to powinien być 1506957: 7S7T 19G488-AE. Co do mikrofonu - nie chce mi się teraz rozbierać konsoli pod sufitem, ale microcat twierdzi że niby jest.

Gdzie kupiłeś schematy ?
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 13:11   #4
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Prośba o VIN do posiadaczy Sony 6000CD i fabrycznego BT

Faktycznie, przełącznik jest.

Taki moduł ma do sprzedania Docento.

U mnie mikrofonu nie ma, sprawdzone empirycznie...

Schematy kupiłem oficjalnie on-line na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2010, 20:24   #5
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Prośba o VIN do posiadaczy Sony 6000CD i fabrycznego BT

No i pupcia - mikrofonu brak, wiązki mikrofonu też pewnie nie ma, bo jej nie wymacałem po wyjęciu lampki sufitowej. Jak okaże się jeszcze, że wiązka przy radiu jest zła, to chyba olewam sprawę, prawie rok bez BT jeżdzę, to 2 lata jeszcze wytrzymam na HFceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2010, 22:57   #6
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Prośba o VIN do posiadaczy Sony 6000CD i fabrycznego BT

Wiązka na 99% jest zła. Ja czekam na wiosnę z montażem, chyba że jakiś wolny dzień wykroję i podłubię w garażu. Nokia działa tak sobie, wolałbym się przesiąść na oryginał. No i jaka satysfakcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 07:03   #7
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: Prośba o VIN do posiadaczy Sony 6000CD i fabrycznego BT

Ja sobie definitywnie dałem spokój z dołożeniem modułu BT/VC do esia.
Po kilku miesiącach w końcu doszli do wniosku w ASO,że się nie da dołożyć,sprawa ich chyba przerosła.
Zamontowałem póki co zestaw Parrota,który niestety nie komunikuje się z conversem,
ale działa ze sterowaniem w kierownicy i jest niewidoczny na zewnątrz ,czyli tak jak fabryczny.
Dowiedziałem się parę dni temu,że jednak jest stacja multimedialna w miejsce fabrycznego radia,która komunikuje się z conversem,na czym mi bardzo zależało podczas poszukiwań.
Jeśli się okaże ,że to prawda,wyciągam Parrota i montuje.
Dam znak jak się czegoś więcej dowiem.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 10:33   #8
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Prośba o VIN do posiadaczy Sony 6000CD i fabrycznego BT

Cytat:
Napisał wit007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiązka na 99% jest zła.
Ranisz serce moje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 10:35   #9
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Prośba o VIN do posiadaczy Sony 6000CD i fabrycznego BT

Sprawdź, może się mylę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Torx w dłoń i się dowiesz...
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 16:56   #10
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Prośba o VIN do posiadaczy Sony 6000CD i fabrycznego BT

Cytat:
Napisał loop_77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja sobie definitywnie dałem spokój z dołożeniem modułu BT/VC do esia.
Po kilku miesiącach w końcu doszli do wniosku w ASO,że się nie da dołożyć,sprawa ich chyba przerosła.
Zamontowałem póki co zestaw Parrota,który niestety nie komunikuje się z conversem,
ale działa ze sterowaniem w kierownicy i jest niewidoczny na zewnątrz ,czyli tak jak fabryczny.
Dowiedziałem się parę dni temu,że jednak jest stacja multimedialna w miejsce fabrycznego radia,która komunikuje się z conversem,na czym mi bardzo zależało podczas poszukiwań.
Jeśli się okaże ,że to prawda,wyciągam Parrota i montuje.
Dam znak jak się czegoś więcej dowiem.
Z tym Parrotem to najlepsze rozwiązanie. Ja też go mam i jestem bardzo zadowolony :-)
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.