Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2022, 08:41   #431
DanielKukurowski
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-11-2022
Skąd: Reda
Model: S max
Silnik: 2.0 TdCi powershift 163 Km
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkcji patrz instr.

Witam. Jestem nowy na forum. Nie wiedziałem czy zakładać nowy temat czy dopisać się tutaj. Problem ze skrzynią powershift. Samochód szarpie przy ruszaniu lub gdy jadę powoli i dodam gazu. Przy stałej prędkości obroty lekko falują. Do tego przy zmianie z 3 na 4 przeciągał jakoś dziwnie. Zdarzało się, że przy zmianie biegu chyba z 1 na 2 albo z 2 na 3 skrzynia robiła zgrzyt. Po za tym raz na jakiś czas wyskakiwał komunikat "skrzynia biegów ogranicz. funkcj." Zdarzało się , że raz na pół roku, a czasami raz na tydzien.Wystarczylo zgasić silnik i odpalić ponownie i komunikatu już nie było. Znam to auto od kiedy miał 54 tys. przebiegu i już wtedy były te problemy, teraz jest 140 tys. Teraz 2 dni temu wyskoczył znowu komunikat tylko teraz na stałe, do tego check engine i niestety nie ma biegów parzystych. Tylko 1,3 i 5. Jestem załamany. Ktoś wie co się stało?

DanielKukurowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 08:56   #432
gruniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Kostrzyn
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 413
Domyślnie Odp: komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkcji patrz instr.

Za chwilę nie będzie biegów nieparzystych i 10tys zł, na remont skrzyni.
Miałem to.
gruniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 14:28   #433
DanielKukurowski
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-11-2022
Skąd: Reda
Model: S max
Silnik: 2.0 TdCi powershift 163 Km
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkcji patrz instr.

No, mi powiedzieli, że to sprzęgło i jeszcze coś w skrzyni i że od 6 do 11 tys
DanielKukurowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2022, 09:33   #434
Otrembu
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-02-2022
Model: Grand C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Podniesieni mocy - Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

Zmieniłem mapę w swoim Fordzie C-Max 1.5 95 KM u kolegi Mayaka. Zmianę mocy zrobiłem w sierpniu, po powrocie z wakacji na południu Europy i żałuję, że nie zrobiłem tej zmiany wcześniej – auto odzyskało wigor, można nim normalnie wyprzedzać i nie męczy się przy prędkościach autostradowych. Przy okazji zmiany mapy uzyskałem ważne dla mnie modyfikacje: automatyczne ryglowanie drzwi oraz dezaktywację cholernego start-stopu. Cała zmiana trwała niecałą godzinę.
Spalanie: na co dzień raczej jeżdżę na krótkich odcinkach w mieście, więc ogólnie średnia spalania trochę wzrosła, ale w trasie auto po zmianie mapy pali o jakieś 0,3 l mniej, niż wcześnie. Gorąco polecam upgrade wszystkim niezdecydowanym.
Otrembu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2022, 10:10   #435
Majkelus
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-05-2016
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Podniesieni mocy - Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......
Jaką masz teraz moc?
Swoją drogą, że 160 kg taką różnicę robi. Ja w swoim Focusie z tym silnikiem na autostradzie się nie męczę. Chyba, że tu jeszcze dużo robi opór powietrza wszak C-max jest wyższy.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 16-12-2022 o 19:22
Majkelus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2022, 12:11   #436
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Podniesieni mocy - Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

Cytat:
Napisał Majkelus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ja w swoim Focusie z tym silnikiem na autostradzie się nie męczę.....
Bo nigdy Kolega nie spróbował jak jeździ wersja 115KM - z momentem obrotowym wyższym o 50Nm (podniesionym z 220 na 270Nm)...
Przestawienie mocy w 1.6TDCi w Focusie MK3 z 95KM na 115KM jest jednym z bardziej spektakularnych i zazwyczaj kierowca takiego bolidu po przestawieniu musi trzymać berecik na głowie ręką, bo mu ten berecik zrywa z głowy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2023, 07:38   #437
swietyno1
ford::amateur
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: stalowa wola
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Focus mk3 zmiana mapy z 95km na 115km kto to zmieni?

Witam. Szukam osoby z Podkarpacia, lubelskie lub Świętokrzyskie kto zmienił by mi mapę w focusie mk3 1.6 tdci 95km na 115km. Jeśli sam się już w to bawiłeś lub znasz kompetentną osobę to proszę o kontakt 534 932 579 gdybym nie odbierał(praca) proszę o sms, oddzwonię. Mam forscan i kabel. Może potrzebuje inny program? Jeśli ktoś ma gotowy poradnik jak to zrobić to proszę od dodanie. Potomni skorzystają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. Szukałem na forum i znalazłem tylko opisy na przykładzie mondeo
swietyno1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 10:58   #438
BladyPL
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-02-2023
Skąd: Radom
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95km
Rocznik: 2014
Postów: 62
Domyślnie Odp: 1.5TDCi zmianę mocy fabrycznej z 95 na 120 KM czy jest możliwa ??

Dzień dobry

WF0LXXGCBLEB72038 - 1,6 TDCI fabrycznie 95 kucyków - jest ktoś sprawdzony w południowej części mazowieckiego, który by ogarnął oryginalną mapę na 120 kucyków? O ile oczywiście się da w tym moim egzemplarzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BladyPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 11:05   #439
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: 1.5TDCi zmianę mocy fabrycznej z 95 na 120 KM czy jest możliwa ??

Da się znaleźć na południu Wawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Z tego co widzę po VIN to jest to przedlift 1.6tdci 95 a nie polift 1.5tdci,ale da się zmienić na fabryczną wersję 1.6tdci 115KM
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 13:57   #440
BladyPL
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-02-2023
Skąd: Radom
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95km
Rocznik: 2014
Postów: 62
Domyślnie Odp: 1.5TDCi zmianę mocy fabrycznej z 95 na 120 KM czy jest możliwa ??

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......
I oprócz mapy ewentualnie...


Tak, przepraszam, ślepy się robię i nie zauważyłem, że to dotyczy silnika 1.5. Odezwę się do Pana na pw i coś na pewno wymyślimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Auto obecnie jeszcze jest u mechanika, bo od razu po zakupie poleciał DPF i EGR + doloty do czyszczenia chemicznego, ale jak tylko odbiorę auto po serwisie, to się zamelduję z "problemem" braku chęci do jechania na 6 biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 06-03-2023 o 20:17 Powód: nie cytu
BladyPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.