Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2014, 10:12   #1
rolka82
ford::beginner
 
Imię: Dorota
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Trzęsie nadwoziem na jałowym biegu przy włączonej klimie.

Witam wszystkich bardzo serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam następujący problem, podczas powrotu z urlopu zauważyłam, że na niskich obrotach strasznie trzęsło foką. Objaw nie ustępował podczas kolejnych dni, nawet zaczął się nasilać ale cały czas tylko na niskich obrotach. Mechanik stwierdził, że to dwumas i trzeba wymienić. Wiem, że jego żywot już się kończył bo telepało przy gaszeniu dość odczuwalnie ale chciałam się z tym wydatkiem wstrzymać jeszcze trochę. Ale skoro spec stwierdził, że trzeba no to trzeba. Jestem tuż po wymianie dwumasy i sprzęgła i wszystko ładnie pięknie działa, sprzęgło marzenie, nie telepie przy gaszeniu, ogólnie ciszej ale przy np. włączonej klimie trzęsie nadal na niskich obrotach tak jak przed naprawą. Zdenerwowana wróciłam do mechanika a on po sprawdzeniu wszystkiego stwierdził, że będzie już tylko gorzej bo silnik już na zdechu i pod obciążeniem się dusi. Rzeczywiście na wyłączonej klimie nic się nie dzieje. Nie chce mi się wierzyć w to co mówi, więc stąd moje pytanie do szanownych forumowiczów, czy to możliwe!? Nie mam żadnych wycieków, oleju nie bierze, odpala na dotyk, ładnie i równo pracuje podczas jazdy.
Może Wy macie jakieś pomysły co może być przyczyną takiej sytuacji?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Ostatnio edytowane przez rolka82 ; 22-08-2014 o 09:03
rolka82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 13:23   #2
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Trzęsie budą pod obciążeniem

To stwierdzenie "pod obciążeniem" - trochę mylące - pomyślałam o załadowanym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z treści wynika więcej, może mała popraweczka tematu? Żeby łatwiej potem komuś było rozpoznać swój problem w twoim tytule?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Opcja szukaj nic nie dała?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Lektury do rana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pewnie chłopaki coś podpowiedzą, ale zamiast siedzieć i czekać - czytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 13:38   #3
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Trzęsie budą pod obciążeniem

Ile masz nalotu na tym motorze koleżanko? Bo jemu do zdechu czy lepszego remontu to potrzeba trochę kkm. A mam wrażenie że mechanik naciągnął "typową blondynkę" na kasę objawy nie ustąpiły i teraz winne auto i kierowca...

Mogą być np. półosie, przeguby wewnętrzne jak telepie przy przyspieszaniu jak tylko na jałowym to np. poduszki pod silnikiem.

Ostatnio edytowane przez Forfiter2012 ; 21-08-2014 o 13:40
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 17:56   #4
rolka82
ford::beginner
 
Imię: Dorota
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: Trzęsie budą pod obciążeniem

Na liczniku niewiela ponad 160 tysi ale czy to prawda ..., auto od niemca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Telepie tylko na jałowym a mechanik zaufany więc nie było podstaw do niedowierzania.
rolka82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 19:52   #5
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Trzęsie budą pod obciążeniem

Ja mam alergię na mistrzów: typu pół silnika do wymiany albo naprawa od 5 tys to lepiej go sprzedać a akurat chętnie odkupię za 10zł dla żony, brata itp. 160 tys od Niemca pana Haralda czy jeszcze przeszło przez polski komis w Polsce tudzież turecki, rosyjski, polski w Niemczech? Bo jak opcja 2 lub 3 to ten przebieg może być znacznie większy. Klima nie obciąża tego motoru tak jak by to było nie wiadomo jaki wysiłek jak by to było 1.0 czy 1.2 wolnossącej benzyny to ok klima jest już bardziej znaczącym wysiłkiem. Może z klimą samą w sobie jest coś nie ok, u mnie też trochę telepało na jałowym jak miałem egr do bani ale to się bardziej objawiało podczas gaszenia.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2014, 20:13   #6
sh4dows_f
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-08-2014
Skąd: warszawa/łowicz
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI, 109ps
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Trzęsie budą pod obciążeniem

u mnie podobnie 149 k przejechane, mam równy ale głośny klekot i wibracje przy niskich obrotach 1-1.5 k rpm, postaram się dorzucić audio niebawem.
sh4dows_f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.