Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2009, 23:28   #1
kristopher
ford::advanced
 
Avatar kristopher
 
Zarejestrowany: 22-11-2004
Skąd: Łódź
Model: Laguna
Silnik: 1,9 Dci
Rocznik: 2003
Postów: 452
Domyślnie Drżenie kierownicy i kokpitu

Witam wszystkich
Mój problem polega na tym, że po przekroczeniu pewnej prędkości (140km/h) przód samochodu okresowo wpada w wibracje. Ale rzecz w tym, że pojawiają się one okresowo, miniej więcej co 8-10sek. Czyli: stopniowo narastają, aby po osiągnięciu apogeum zaniknąć, po czym znów narastają, zanikają itd...
Mam pewne podejrzenia co do usterki, ale nie chciałbym niczego sugerować.
Możecie coś poradzić?

__________________
Pozdrawiam
kristopher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 13:16   #2
resko
ford::beginner
 
Avatar resko
 
Zarejestrowany: 30-08-2009
Skąd: Przemocze k.Goleniowa
Model: ford mondeo mk2 kombi oraz ford probe gt 2,2 turbo
Silnik: 1,8i 16v zetec
Rocznik: 1996
Postów: 19
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i kokpitu

ja miałem coś podobnego u siebie tyle,że auto drżało od 120 a przy około 130-140km/h przestawało wymieniłem wszystkie cztery opony na nowe i wyważyłem koła jest już spokój
resko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 13:36   #3
radek170777
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: www.szadek.net
Model: Mondeo kombi MK2
Silnik: 2.5 L V6 24V
Rocznik: 1997
Postów: 126
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i kokpitu

Najlepiej będzie podjechać do serwisu oponiarskiego na sprawdzenie wyważenia kół i ogólnego stanu opon
__________________
Czy informacja jak kasować inspekcję serwisową jest "naruszeniem regulaminu Forum pkt. 23 i 24" ?
radek170777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 15:15   #4
czechu
ford::beginner
 
Avatar czechu
 
Zarejestrowany: 01-04-2009
Model: Mondeo MK2 GHIA
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i kokpitu

Witam,

mam taki sam problem... opiszę wiec bardzo dokładnie co i jak.

mondeo 1.8 TD, sedan, rok produkcji: grudzien 1998


Podobnie jak kolega kristopher samochod wpada w wibracje, czuć to na kierownicy, pedałach, czuć i widać również na desce rozdzielczej gdy drgania juz się nasilą.

Drgania występują gdy.....
1) jadę powyzej 120 km/h... mniej wiecej około 120 km/h zaczynam odczuwac wibracje, następnie około 130 - 135 drgania są największe, gdy przyspieszam do 140 drgania jakby słabną, przy około 145 - 150 km znów się nasilają.... szybciej nie probowałem jechacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2) podczas hamowania... zarówno z duzej jak i małej prędkości samochód równiez wpada w drgania.
Tutaj bywa jednak róznie. Nie raz gdy lekko dołożę nogę do hamulca drgania są spore innym razem są mniejsze. Gdy wcisne mocno hamulec, raz drgania są mocne a raz nie występują wcale, jakby przy mocno wcisniętym hamulcu wszystko było ściśnięte i nie drgało.

3) CIEKAWOSTKA.... podczas jazdy zarówno z małą jak i większą prędkością, zarówno na biegu (noga zdjęta z gazu), jak i na luzie, W MOMENCIE ZACIĄGNIĘCIA HAMULCA RĘCZNEGO samochod wpada w dosc mocne wibracje (podskakuje deska rozdzielcza, wibracje mocniejsze niz podczas hamowania nożnym czy podczas szybkiej jazdy). Gdy hamulec ręczny zostaje zwolniony w tym samym momencie wszelkie wibracje ustają.


Wyzej opisane rzeczy dzieją się praktycznie od samego poczatku gdy kupiłem samochod, szczerze mowiac nie pamietam kiedy to zauwazylem ale jezdze samochodem juz około 2 lat i przez wiekszosc tego czasu ciągle nie moge sobie z tym problemem poradzic.


Teraz napiszę jakie działania zostały podjęte w nadziei na pozbycie się problemu (po kazdej naprawie było nieco lepiej jednak nadal wibracje i drgania występują)


1) przód zawieszenia:
- wymiana tarcz i klocków hamulcowych (brembo + ferodo)
- wymiana łączników stabilizatora
- wymiana końcówek drązków kierowniczych
- ustawienie zbieżności

jednym słowem nic nie stuka nic nie puka nie ma żadnych luzów ani nieprawidłowości


2) tył zawieszenia:
- wymiana bębnów hamulcowych wraz ze wszystkimi bebechami w środku (szczęki/klocki, wszystkie sprężynki, samoregulator, cylinderek)
- wymiana gum na stabilizatorze
- wymiana zużytej tulei na wachaczu (o ile dobrze pamietam)

z tyłu równiez wszystko cacy nic nie stuka i nie puka wszystko w jak najlepszym porzadku


3) inne elementy
- wymiana poduszki pod skrzynią biegów


4) felgi / opony
felgi przód i tył - alu 16"

opony przód, nowe letnie
opony tył, stare zimowe

DOSŁOWNIE WCZORAJ ZAKŁADANE BYŁY CAŁE KOŁA ZE STALOWYMI FELGAMI Z INNEGO SAMOCHODU (FORD FOCUS KOMBI) I NIE BYŁO ŻADNEJ RÓŻNICY



Po każdej z przeprowadzonych napraw wibracje były jakby mniejsze (szczególnie po wymianie tarcz z przodu oraz opon), jednak jak napisałem wyzej po zamianie wszystkich 4 kół nic się nie poprawiło. Mimo wielu napraw dolegliwosc jak była tak jest, nadal w opisanych wyzej sytuacjach samochod wpada w wibracje.


JEDYNA USTERKA JAKA POZOSTAŁA U MNIE DO WYELIMINOWANIA to luzy na przegubie przy skrzyni biegów, jednak ze względu na spore koszty narazie się wstrzymuję, poza tym co mają luzy na przegubie przy skrzyni do sytuacji w której zaciągam ręczny i samochod wpada w wibracje?


DODAM RÓWNIEŻ że bębny oraz piasty (tył) zostały sprawdzone na tokarce specjalnym miernikiem i owszem, są lekkie nierówności wynoszące jednak setne częsci milimetra wiec jest to normalne w granicach normy.



KOMPLETNIE NIE MAM I MECHANIK RÓWNIEZ NIE MA POJĘCIA CO MOZE BYĆ PRZYCZYNĄ....

bardzo prosze o jakies rady...

pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowane przez czechu ; 31-08-2009 o 10:48
czechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 16:11   #5
radek170777
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: www.szadek.net
Model: Mondeo kombi MK2
Silnik: 2.5 L V6 24V
Rocznik: 1997
Postów: 126
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i kokpitu

piasty kół proste ?

Przerabiałem temat w nissanie, wymiana piasty rozwiązała problem
__________________
Czy informacja jak kasować inspekcję serwisową jest "naruszeniem regulaminu Forum pkt. 23 i 24" ?
radek170777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 16:34   #6
resko
ford::beginner
 
Avatar resko
 
Zarejestrowany: 30-08-2009
Skąd: Przemocze k.Goleniowa
Model: ford mondeo mk2 kombi oraz ford probe gt 2,2 turbo
Silnik: 1,8i 16v zetec
Rocznik: 1996
Postów: 19
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i kokpitu

czechu normalnie masakra z twoim samochodem tyle rzeczy wymieniłeś ja bym go już dawno sprzedał oczywiście bez urazy kolegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
resko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 18:01   #7
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i kokpitu

Cytat:
Napisał radek170777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piasty kół proste ?

Przerabiałem temat w nissanie, wymiana piasty rozwiązała problem
Jak się u ciebie objawiało to skrzywienie piasty?

Bo ja mam taki problem ,ze wszystko mi wibruje podczas jazdy szczególnie ponad 90km/h a powyżej 130km/h problem jakby znika. Podejrzewałem rożne rzeczy od przegubów po łożyska i drążki kierownicze ale to wszystko jest w dobrym stanie. Moze winna jest skrzywiona piasta od podjeżdżania blisko krawężnika podczas parkowania. Wymieniłem wszystkie 4 gumy na nowe oczywiście wyważone ,ale problem nadal jest ,chociaż jest trochę ciszej (lepszy bieżnik). Jak można sprawdzić czy piasta jest krzywa oczywiście nie czekając aż się gumy zużyją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 18:17   #8
radek170777
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: www.szadek.net
Model: Mondeo kombi MK2
Silnik: 2.5 L V6 24V
Rocznik: 1997
Postów: 126
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i kokpitu

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się u ciebie objawiało to skrzywienie piasty?

Bo ja mam taki problem ,ze wszystko mi wibruje podczas jazdy szczególnie ponad 90km/h a powyżej 130km/h problem jakby znika. Podejrzewałem rożne rzeczy od przegubów po łożyska i drążki kierownicze ale to wszystko jest w dobrym stanie. Moze winna jest skrzywiona piasta od podjeżdżania blisko krawężnika podczas parkowania. Wymieniłem wszystkie 4 gumy na nowe oczywiście wyważone ,ale problem nadal jest ,chociaż jest trochę ciszej (lepszy bieżnik). Jak można sprawdzić czy piasta jest krzywa oczywiście nie czekając aż się gumy zużyją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?

To było dość dawno, ale z tego co pamiętam to drgania na kierownicy i ogólnie na aucie, no i najważniejsze to podczas hamowania, nawet już przy lekkim dotknięciu pedału hamulca odczuwane jeszcze intensywniejsze wibracje. Po wymianie tarcz hamulcowych z przodu, jakby ustąpiło lecz tylko na parę dni. A jako iż miałem drugie auto na części przełożyłem całą piastę, założyłem nowe łożysko i skończyły się problemy. Dziadka nissana mam do tej pory i nigdy więcej nie powtórzyła się podobna sytuacja.

Szkoda że tak daleko bo zaprosił bym do siebie i obejrzeli byśmy wspólnie twoje autko, może udałoby się coś zdjagnozować.
__________________
Czy informacja jak kasować inspekcję serwisową jest "naruszeniem regulaminu Forum pkt. 23 i 24" ?
radek170777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 18:37   #9
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i kokpitu

Cytat:
Napisał radek170777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda że tak daleko bo zaprosił bym do siebie i obejrzeli byśmy wspólnie twoje autko, może udałoby się coś zdjagnozować.
Nic straconego. Podejrzewam, ze do Świąt będę z tym jeździł chyba ze coś do tego czasu padnie, to już nie będę się chociaż zastanawiał co to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (na wszelki wypadek kupiłem euro assistance) . W Święta przyjeżdżam do Polski autem i będę z tym walczył. Nie chce po omacku wymieniać polowy samochodu ,chociaż jak będzie trzeba to tak zrobię.
Mam wrażenie ,ze jest coś nie tak z układem przeniesienia napędu bo najwięcej wibracji jest w zakresie obrotów momentu maksymalnego (ok. 2500). Angielski mechanik sprawdzał półosie i przeguby przy działającym silniku na podjeździe. Ponoć jest ok.Sam już nie wiem.
Na szczęście w nowym roku wpadnie (chyba) dodatkowe autko z pod znaku czterech kółek a focus zejdzie do roli auta do jeżdżenia do pracy dla zony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) .
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2009, 18:47   #10
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i kokpitu

A czy ktoś z was wyważył koła na pojeździe(bez zdejmowania).W MDO dieselu prędkości powyżej 140km/h należą do ekstremalnych(mowa o mk1,mk2).
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.