Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2013, 21:44   #611
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwsze słyszę, ze w fordach drzwi ryglują sie (=centralny zamek) po ruszeniu - zawsze mi się zdawalo, że jest to pożądana funkcja, która jest niestety nieaktywna, nawet w IDSie

Ale rosyjskimi programami, nawet w FF3 i Kuga2, można autolock'a włączyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu moj blad, bo chcialem napisac, ze sie NIE rygluja i bardzo mi tego brakuje. Z pospiechu slowka NIE zabraklo.

Zreszta musze przyznac, ze z checia czytam to forum, ale juz przestaje na im pisac. Moj blad, ze nie wczytalem sie w regulamin. Pewnie jest w nim punkt, ze to forum milosnikow forda i jak sie komus samochod nie podoba to lepiej aby o tym nie mowil.

Moj blad ze jezdzilem innymi samochodami i przy nich ford rzeczywiscie wypada jak dacia. Moj blad, ze czekalem na samochod 8 miesiecy i po odebraniu oczekiwanego samochodu kazdy drobiazg, ktory w innym samochodzie jest naturalny, tutaj uwiera.

Jednak juz sie nauczylem jak wymienic zarowke postojowa i przednich kierunkow i jak dostac sie do akumulatora. Forumewiczow zachwyconych fordem pozdrawiam. Na prawde trawa jest bardziej zielona w innych miejscach. Ciesze sie jednak, ze udalo mi sie ozywic troche dyskusje.

vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 21:47   #612
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,156
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Tu moj blad, bo chcialem napisac, ze sie NIE rygluja i bardzo mi tego brakuje.
podjedź do mnie to Ci to aktywuję - właśnie włączyłem autolock'a w FF3 '13 kolegi gaxxx
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 21:53   #613
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Atlis na pytanie o żarówki odpowiadasz o klimie, chyba się nie wyspałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do żarówek, to właśnie w Fordzie można je bez większych problemów wymienić samemu poza tymi w zderzaku.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 21:56   #614
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

boncio - przeczytaj co pisal vpw...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 22:05   #615
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Nie marudźcie z żarówkami, ja podjechałem do ASO z ksenonami i nie wiedzieli jak się do lampy zabrać... Oczywiście już liczyli dolce za nowy ksenon ale na nieszczęście okazało się, że tylko się obluzował. Producenci prześcigają się w tym jak użytkownikom utrudnić najprostsze czynności żeby częściej serwis odwiedzali.
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2013, 22:09   #616
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Czytałem i nie widzę tam nic o Yarisce, tylko o poprzednich autach.
O Yarisce napisał tylko b@rth zadając Ci pytanie o wymianę żarówek. I do tego się odniosłem.
Wiadomo, że dwustrefowa standardem jest od kompaktów z małymi wyjątkami.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 07:24   #617
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Gostek_ - to tak naprawde wina dizajnerow - dizajnerowie zaprojektowali ladne lampy, inzynierowie musieli jakos z problemu wybrnac - no i wyszlo jak wyszlo. ale to juz historia. wszystkie nowe auta musza miec zaprojektowane lampy tak, by do wymiany zarowki nie byly potrzebne narzedzia.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 07:42   #618
MarSz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Re: Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystkie nowe auta musza miec zaprojektowane lampy tak, by do wymiany zarowki nie byly potrzebne narzedzia.
Też tak słyszałem ale jakoś nie widzę tego w praktyce.
No chyba, że inaczej zdefiniujemy pojęcie "nowe".
Każdy kto wymieniał żarówki w pierwszej wersji Kugi (nie wiem jak jest w drugiej) to wie jak to wygląda. Ja już nabrałem w tym wprawy i jestem w stanie (z kilkoma narzędziami niestety) wymienić żarówkę w 15 minut. Wg mnie - nie jest możliwe dla przeciętnego użytkownika pojazdu wymienienie żarówki na drodze - np. podczas kontroli policji.
MarSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 10:33   #619
mmarco
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 03-12-2013
Skąd: Szczecin
Model: FORD KUGA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Witam wszystkich miłośników FORDA!
Zajrzałem na to forum , ponieważ mam zamiar zakupić Forda Kuga, nigdy wcześniej nie jeździłem Fordem , wcześniejsze samochody : VW, VOLVO i wiele innych.
Byłem na jeździe próbnej Kugą z silnikiem 1.6 150 KM manual FWD, wrażenia z jazdy mam bardzo pozytywne. Samochód prowadził się bardzo dobrze, praca silnika i skrzyni biegów super ale uważam, że ten samochód powinien mieć napęd AWD ze względu na swoją masę, podczas jazdy odczuwałem częste uślizgi kół przednich(było mokro), a przyzwyczaiłem się już do AWD w VOLVO, gdzie to się nie zdarzało.Moim problemem jest to, że uwielbiam dobre automaty i silniki benzynowe, ze względu na to iż są ciche i mniej kłopotliwe w eksploatacji, jednak z waszych wcześniejszych wypowiedzi wynika, że automat z 1.6 benzyna 180 KM to porażka . Aż mi się nie chce wierzyć!Obecnie jeżdżę samochodem zastępczym VW ze zwykłym automatem benzyna 150 KM jeździ super!
Niestety w Szczecinie nie ma szans na przejechanie się Fordem Kuga 1,6 z automatem, więc nie wiem co zamawiać, czy władować się w diesla zepsutego filtrami przez ekologów, czy jednak benzyna z "automatem" .Może jest ktoś ze Szczecina lub okolicy , kto nabył Kugę 1,6 180 KM z automatem i pozwolił by mi się przejechać kawałek żebym zobaczył jak to jeździ ( oczywiście koszt do uzgodnienia), z doświadczenia wiem , że to co dla jednych złe, drugim może odpowiadać.

Pozdrawiam Wszystkich miłośników Forda
mmarco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 19:23   #620
grzefu
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-09-2013
Skąd: Gliwice
Model: Kuga Titanium
Silnik: 2,0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Miałem dokładnie ten sam problem. Jeżdżę prywatnie tylko automatem ( podobno jak ktoś raz spróbuje , już nie chce manuala ), a Kuga podobno w benzynie ma średni ten automat. "vpw" dosyć często o tym piszę, ale poczytałem też angielskie recenzje, i coś faktycznie jest na rzeczy. Też boję się diesla i jego "ekologicznych rozwiązań", ale to chyba mniejsze zło co kilka lat kupić DPF, niż męczyć się na co dzień kiepskim automatem.
U nas na południu nie spotkałem się w salonie forda z benzyną w automacie, i chyba łatwo nie będzie Ci takiego znaleźć, to nie USA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzefu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.