Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2009, 11:05   #1
bodziotx
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V, 2,0 TDCI
Rocznik: 2001, 2006
Postów: 59
Domyślnie Problem z pracą silnika

Witam.

Mam taki problem z moim Focusem 1.6 16V, otóż pojawiła mi się na tablicy kontrolka awarii silnika (zółta) i silnik zaczął dziwnie pracować, tzn tak jakby przerwyał czasami, i cały się szarpał, nie mogłem go wkręcać na więcej niż 2 tys obr. Jakś udało mi się dojechać do mechanika, przy dojerzdzaniu dziwna sprawa mi się pojawiła otóż, jak przyszpieszałem (wtedy mi się silnik krztusił) to czasem mi włączała się na tablicy kontrolka otwartych drzwi,chociaż wszystkie były zamknięte (dziwne co?).

U mechaniki podłączono mi auto pod kompa i wyświetlił błąd na 4 cylindrze, coś z zapłonem. Ziomek mi skasował błąd i przez chciwlę było wsjo ok ale zaraz zaczęło się znowu. Autko ma 82 tys przebiegu i od nowości jest w mojej rodzinie wiec wiem co i jak z nim było,do tej pory było serwisowane w ASO. Do tej pory też nie były wymieniane świece więc mechens powiedział, żeby swiece zmienic wiec poszło 150 PLN i jest lepiej ale nadal czasem mi szarpie a jak ostro sie przegazowało raz to znow się zapałił kontrolka błędu i tak już swieci.

Mechanik powiedział, że może to być jeszcze cewka, ale nie ma dobrej na podmiankę i sprawdzenie :/ i pewnoscie tez nie ma ze to bedzie to. Pytanie do was drodzy użytkownicy. Czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim? Co to według was jest, a może ktoś z was ma woz z 1.6 w Koszalinie to bym mógł wtedy do mechensa skoczyc i by mi na probe podmienił cewkę?
Proszę o poradę i z góry dziękuje za odpowiedź.


Ostatnio edytowane przez bodziotx ; 27-02-2009 o 14:28
bodziotx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 16:55   #2
Wojta-36
ford::beginner
 
Avatar Wojta-36
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 16V zetec
Rocznik: 1999
Postów: 42
Domyślnie Odp: Problem z pracą silnika

Ta kontrolka to info że spaliny są nieczyste czyli coś z zaplonem, mialem podobną objawe w sam renault i w serwisie wymieniono mi cewki bo tam byly cztery. Ty prawdopodobnie bedziesz mial uszkidzony kabel wusokiego nap do świec. Zobacz po wykręceniu świec która jest czarna powinna być 4 bo taki blad mialeś na komp.( czyli żle pali) a pożniej zamień kabel biegnący od rozdzielacza do swiecy z inna i zobaczysz po przepaleniu silina czy inna świeca jest czarna czy ta sama.
Wojta-36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 22:44   #3
bodziotx
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V, 2,0 TDCI
Rocznik: 2001, 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Problem z pracą silnika

Cytat:
Napisał Wojta-36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta kontrolka to info że spaliny są nieczyste czyli coś z zaplonem, mialem podobną objawe w sam renault i w serwisie wymieniono mi cewki bo tam byly cztery. Ty prawdopodobnie bedziesz mial uszkidzony kabel wusokiego nap do świec. Zobacz po wykręceniu świec która jest czarna powinna być 4 bo taki blad mialeś na komp.( czyli żle pali) a pożniej zamień kabel biegnący od rozdzielacza do swiecy z inna i zobaczysz po przepaleniu silina czy inna świeca jest czarna czy ta sama.
swiece były wymienione i tak 4 była czarna. Sie machanika pytalem czy moga byc kable tez ale mowi ze wtedy by chyba komp bledu nie pokazywal i nie łapał go dopiero przy wysokich obrotach. Ale w sumie ja tam sam juz nie wiem.
bodziotx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2009, 08:05   #4
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Problem z pracą silnika

na początek podmień cewkę zapłoniwą
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.