Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2011, 19:09   #71
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,085
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał enron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli temperatura w układzie zostaje obniżone poprzez uruchomienie ogrzewanie to termostat powinien ograniczać przypływ wody tym samym wyrównując temperaturę do +-90.
Tylko, że termostat ogranicza przepływ wody przez chłodnicę, a nie przez ogrzewanie.

darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 10:56   #72
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Zamówiłem duży termostat oryginalny, także w weekend zamontuje i napisze czy coś dało.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 18:01   #73
enron
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 23-05-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003.04
Postów: 72
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko, że termostat ogranicza przepływ wody przez chłodnicę, a nie przez ogrzewanie.
Źródło ciepła jest jedno - silnik. Jeżeli więcej ciepła zostaje odprowadzone poprzez ogrzewanie, to z automatu mnie ciepła trzeba odprowadzać poprzez układ chłodzenia (chłodnica) i wtedy termostat może otwierać się później/mniej niż przy wyłączonym ogrzewaniu.
enron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 18:35   #74
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,085
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

A jak ogrzewanie odbierze więcej ciepła, niż wytworzy silnik, to co?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 20:06   #75
Ryba81
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-12-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: TDCi 140km
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamówiłem duży termostat oryginalny, także w weekend zamontuje i napisze czy coś dało.
Jestem ciekaw jaki będzie efekt kolego, ja mam tak samo i po studiowaniu forum wymieniłem mały termostat i nic nie pomogło, teraz też myślę nad dużym choć podobno nie każdemu to pomagaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ryba81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 09:37   #76
ksero5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-04-2010
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

witam ja mam podobny problem 2.0 tdci 2005 dużo szukałem na forach i jedni twierdzili że to wina małego termostatu tzw.olejowy kupiłem nowy i nic ten stary sprawdziłem podgrzewając wodę i otwiera się normalnie strata stówki na nowy ale zauważyłem że duży dziwnie się zachowuje po przejechaniu 12km wylot z chłodnicy jest lekko ciepły tak jak by duży nie otwierał się do końca albo cały czas jest lekko otwarty wlot do chłodnicy z dużego jest gorący czyli coś tam otwiera i ta temp skacze ogrzewanie kabiny jest ok.zaraz jest ciepło a temp.po 12km nie jest wysoka tzn wskazówka nie na środku.Ubiegłej zimy było wszystko ok.Wczoraj wyłączyłem ogrzewanie puściłem klimę żeby się jakoś szybciej zagrzał ale jak tylko noga z gazu temp.w dół dlatego teraz stawiam na duży skoro mały już wymieniłemze sprawnego na sprawny.
ksero5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 09:55   #77
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Panowie przechodziłem ten temat już kilka zim. Silnik MDO jak to każdy diesel nagrzewa się stosunkowo wolno w porównaniu z silnikiem benzynowym. Powód oczywisty. Pływająca temperatura w tym modelu w zakresie od 60 do 90 i spowrotem podczas niskich temperatur jest normą i nie wiem czy komuś się tą wadę udało usunąć. W zależności od przebiegu nagrzewnia się auta co wynika a w danej chwili od specyfiki jazdy tj. czy po drodze mamy dużo przystanków np. światła, korki.... czy startujemy na zimnym motorze i cały czas jedziemy bez przystanku, czy jedziemy dynamicznie, aż do całkowitego wygrzania silnika to ten efekt można zauważyć lub nie. Zauważcie też, że jeżeli wygrzeje się już silnik i zatrzymacie się np. na przejeździe kolejowym to temperatura już tak szybko nie poleci w dół, dopiero po jakimś czasie.
Oczywiście istnieje opcja, że uszkodzony jest któryś z termostatów i bez wyjęcia się tego nie sprawdzi. Dla świętego spokoju warto wymienić lub co mądrzejsze sprawdzić czy są uszkodzone bo szkoda wymieniać dobre na nowe!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ten typ tak maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja już zostawiłem ten problem bo wymieniłem kiedyś komplet termostatów i nic to nie zmieniło a nie ma innego el. w silniku który odpowiada za regulację temperatury.

Ostatnio edytowane przez klocky ; 02-12-2011 o 10:08
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 07:18   #78
kamilbolek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

No i tak jak mowiliscie to termostaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymienilem dwa maly fordowski u mnie za 105zl a duzy inny za 32zl.
Razem 250zl ale warto bylo teraz temperature trzyma nie spada w miescie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No moze o milimetr tylko ale nie tak jak wczesniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko ze teraz przy zapaleniu to skacza mi obroty tak minimalnie ale skacza. Przed wymiana tego nie bylo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co moglo sie stac? Zobacze jak dzisiaj jeszcze bedzie.
kamilbolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 08:37   #79
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Właśnie wymieniłem duży termostat, mały jeszcze nigdy nie był ruszany, przebieg 230.000km, mam założone osłony na chłodnice.
Wskazówka stoi prosto po około 6-7km wcześniej po około 10km stała na 2 kresce ale potem szybko spadała na pierwszą kreskę.
Teraz stoi prosto i trzyma nawet przy mocnym nawiewie. Nie wiem czy mały jest sprawny czy nie wbądź razie moje małe spostrzeżenie.
Po wsadzeniu do garnka obu termostatów, nowego i starego różnica wydawała się nie wielka (myślałem że wymieniam dobry termostat). Podobnie się otwierały i stary nie co wolniej się zamykał, ale różnica w samochodzie jest astronomiczna!
Wszystko zalane płynem prestone według mnie najlepszy ale to już kwestia widzimisię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Termostat kupiłem CariPar za 59zł w sklepie forda.
Sama wymiana banalna. Klucz 8mka, mała przedłużka i grzechotka. Najwięcej kłopotu sprawiło założenie małego wężyka, trzeba było się trochę po siłować aby wszedł do końca.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 04-12-2011 o 09:21
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 11:40   #80
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

A czy ma ktoś fotki, gdzie są te termostaty i czy można je wymienić bez spuszczania płynu chłodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.