Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2009, 09:16   #1
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Check Engine

Witam


Raz w tygodniu szdarzy się ( więc nie zawsze ) że przy pierwszych kilometrach ( max do 2 km, czyli jak jest na saniu) jest lekie szarpanie/dławienie nie jest one tak uciążliwe bo pomaga puszczenie gazu i po ponownym jego naciśnięciu szarpanie/dławienie ustępuje ( wszystko trwa z 3 sec, szyli szarpnie popuszcze gaz i po kłopocie trwa to już z jakiś czas więc czas to naprawić.

Jak auto odpale i zostawie na postoju, silnik delikatnie złapie temp i obroty spadaja z tych np. 1200 do 800 obr. to często auto tak właśnie dziwnie się dławi i to słychać, pomaga dodanie gazu na ułamek sekundy i już koniec tego dławienia, ( czyli to samo na postoju jak obroty opadają i ssanie się wyłącza.

Wymieniłem cewke, filtr paliwa, powietrza, tankowałem na innej stcji, świece były wymieniane rok temu oryginalne więc raczej odpadają, robiłem reset kompa, mam program do diagnostyki Elm 327 euroscan 2009 i podłączyłem sie i nie ma błędów.



- w czasie jazdy szarpnie
- na postoju '' parska ''


Te objawy trwają już z 6 miesięcy i wczoraj znuwu dławiło na zimnym i wyskoczył check engine, podłączyłem pod kompa i programem EasyObdII_Ver2_2_0 wyskoczył błąd P1132.

Na nacie znalazłem takie trzy objaścienia do tego blędu.

P1132 - P1132 Lack of Upstream Heated Oxygen Sensor Switch - Sensor Indicates Rich - Bank No. 1

P1132 - Lack Of HO2S11 Switch - Sens Indicates Rich
P1132 - falta de interruptores HO2S11 - sensor indica mezcla rica


Dalej nie wiem co to jest ale ktoś pisał że przepływimierz, sonda lambda może taki bląd wywalić, i znalazłem to : też tm jest P1132.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przetłumaczyłem tranzlatorem ale i tak nic nie rozumie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Doskonałe pytanie! Jak już powiedziałem nie może być dowolna ilość przyczyn. I powiedział także, musisz być ostrożny. Jeśli ktoś widzi DTC P1130, P1131 lub P1132 pozorom nie jest złe podgrzewane Oxygen Sensor (HO2S) i może być poprawne ... ale nie tym razem. Wiele HO2S są sprzedawane w około 100,00 dolarów, że nie rozwiąże problemu. Normalnie HO2S wysyła sygnał napięciowy z ,1 V ,9 V lub chudego do bogatych. Jeśli PCM dostaje sygnał z chudego HO2S będzie richen mieszanki paliwa w celu zrekompensowania.

__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 04-10-2009 o 09:42
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2009, 10:08   #2
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: Check Engine

Cytat:
Napisał niko123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Normalnie HO2S wysyła sygnał napięciowy z ,1 V ,9 V lub chudego do bogatych. Jeśli PCM dostaje sygnał z chudego HO2S będzie richen mieszanki paliwa w celu zrekompensowania.
to wygląda na padającą powoli sondę lambda, która wysyła sygnał o złym składzie spalin do PCM. może to skutkować albo za dużą dawką paliwa wysyłaną na szynę wtryskową, albo za ubogą, która spowoduje chwilowe spadki mocy i szarpanie.
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2009, 10:10   #3
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Check Engine

Dla mnie to wygląda na kończącą się sonde
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2009, 10:27   #4
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Check Engine

Ok, dzięki bardzo, zapomniałem dopisać że rok temu wymieniałem sonde za katalizatorem bo świecił się też check wymieniłem i było ok ale z tego co wiem że ta sonda za katem nawet jesli jest padnięta nie ma wpływu na szarpanie silnika, tylko na pierwsza za kolektorem ?
Dodam że na ciepłym nigdy nie szapie i rano zaraz po odpaleniu troszke kopci na siwo przez koło 20 sekund, uszczekle wykluczam bo tak już jest właśnie z 6 miesięcy a w zbiorniczku płynu nie uwyba, spalanie,temperatuta w normie jak i przyśpieczenie.
Pare miesięcy temu jak dym zobaczyłem po rz pierwszy to pomyślałem o uszczelce, mazakiem dałem kresne na biorniczku i do teraz poziom jest taki sam, nie pomyślałem że dławienie na zimnym i poranne kopcenie mają coś ze sobą wspólnego.

Gdyby była to ta sonda to może ona tak wpływać na mieszanke że właśnie tak kopci zaraz po odpaleniu ? ( to na pewno nie para wodna, jak kiedyś powąchałem dym to był ostry, oczy zapiekły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Dla pewności wymienie świece bo to mały koszt.
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 04-10-2009 o 10:36
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2009, 11:13   #5
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: Check Engine

Hmm, a przewody wysokiego napięcia??
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2009, 12:22   #6
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Check Engine

Cytat:
Napisał OXEED Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to wygląda na padającą powoli sondę lambda, która wysyła sygnał o złym składzie spalin do PCM. może to skutkować albo za dużą dawką paliwa wysyłaną na szynę wtryskową, albo za ubogą, która spowoduje chwilowe spadki mocy i szarpanie.
Ale może występować tak jak u mnie tylko do max 2 km od odpalenia silnika, potem już wszystko ok, - chyba że problem z podgrzewaczem sodny. ?

Nie chce wymieniać świec+ kable lub ewentualnie sondy profilaktycznie bo to nie małe koszty, no ale chyba nikt nie da mi odpowiedzić jednoznacznej - co do sondy za nim dojade do mechanika auto będzie ciepłe i sprawdzając jej napięcie napewno będzie ok bo na ciepłym nie ma problemów i spalanie w normie.
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2009, 14:20   #7
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Check Engine

Przewody łatwo wykluczyć. Zabierz je na noc do domu i zostaw na kaloryferze (oczywiście jeśli centralne grzeje). Tylko zaznacz sobie połączenia!
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2009, 19:25   #8
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Odp: Check Engine

jeszcze jedno

P1132 - w fordach odpowiada również p2196, lub może być z nim związany, a jest to czujnik spalania stukowego, wg. błędu jest za bogata mieszanka. [ O2 sensor signal stuck rich ]
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r

Ostatnio edytowane przez OXEED ; 04-10-2009 o 19:36
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2009, 21:56   #9
Grzegorz PL
ford::average
 
Avatar Grzegorz PL
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 57
Domyślnie Odp: Check Engine

ja bym sprawdzil katalizator... potem sondy,
Grzegorz PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.