Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2019, 10:19   #171
leadman
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Duratorq
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Sprawdzę dzisiaj u siebie te wartości to dam Ci znać wieczorem.
Spróbuj zaślepić EGR. U mnie co prawda dużo się nie polepszyło ale widzę że soot rośnie ale wolniej i load się zmniejszył.
Tak jak koledzy piszą ja jeszcze powalczę z MAF/MAP i szczelnością dolotu (tylko tu jest mały zonk bo ciasno jak ....)

leadman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 19:41   #172
leadman
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Duratorq
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Cześć,

dzisiaj miałem 3 i 4 wypalanie po zaślepieniu EGR.
I dziś progres. Mianowicie po wypalaniu load uzyskuje coraz niższe wartości i wolniej rośnie. Ewidentnie load i soot są wyliczane i po ustaniu przyczyny szybkiego zapychania DPFa nie schodzą one od razu w dół. To jest proces który trwa ileś cyklów wypalania. Być może w tej sytuacji sprawę załatwiło by wypalenie statyczne ale nie chcę tego robić po wyczyszczeniu DPF.
Teoretycznie sprawę powinno załatwić wyzerowanie wartości DPFa ale to nie działa. Więc albo spora większość ludzi robi to źle, albo forscan nie kasuje tego prawidłowo, albo tego się po prostu nie da zrobić ot tak (u mnie po czyszczeniu DPF wartości DPF były zerowane w warsztacie który czyścił filtr i raczej nie używali forscan).

Poniżej link do logów z forscan. W jednym i drugim (z datą 29.09) jest wypalanie i widać co dokładnie się dzieje po (to te wypalania 3 i 4 po zaślepce).

Ogólnie na razie uzbrajam się w cierpliwość i zobaczę co będzie dalej.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tam są również wartości z MAF i MAP. Możesz porównać.
leadman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 10:43   #173
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Z obserwacji wynika, ze LOAD zalezy prawie bezposrednio od cisnienia na czujniku roznicy cisnien. Ale jest to wartosc usredniana. rosnie wraz z obciazeniem silnika, spada jak mu poluzujecie. Przy czym przed zaslepieniem EGR spadki nie byly tak widoczne, wiec wlasciwie wartosci tylko rosly. Z zaslepionym EGR, load potrafi spasc nawet o 10 punktow procentowych. Wczoraj po raz pierwszy w zyciu widzialem wczoraj LOAD 20 :-o (czytaj nizej)

Wczesniej pisalem ze zaslepienie troche pomoglo, potem ze znowu cykle sie skrocily.
W weekend mialem okazje pogonic auto w dluzszej trasie dosc go depczac. Mialem odcinek drog miedzymiastowych ok 100km z musialem jechac bardzo dynamicznie. Autostradami zrobilem ok 1400km. Jadac autostrada 160-170km/h wypalanie mialem po 600 i 550 km!!! Tak to bym chcial zeby sie wypalalo. Jakby kogos interesowalo to srednie spalanie (po pierwszym baku) bylo 7,15l/100km
Ale trzeba powiedziec ze przy takiej predkosci temp gazow waha sie miedzy 310 a 350. MOze to pomaga sukcesywnemu wypalaniu. Ciekawe jednak jest ze LOAD trzymal sie bardzo nisko w stosunku do SOOT. Jak soot dobijal do 80, to LOAD mial np. 48. LOAD tez potrafil spasc po postoju na stacji benzynowej np. na 46 z 48.
W ciagu ostatnich 100km autostrada, SOOT wzrosl o 4 punkty z 76 na 80 i rozpoczal cykl wypalania. Az milo sie na to patrzy, szczegolnie jak load sie utrzymuje na 40 a SOOT rosnie powoli do 80.

Z ciekawostek, ostatnie wypalanie zaczelo mi sie dokladnie w momencie zjazdu z autostrady w strone domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. LOAD mi spadl podczas wypalania do 31. Auto zaparkowalem. Dzis rano uruchamiam: 31. Ale po przejechaniu paru km spadl 21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. No ale dosc szybko podczas jazdy po miescie wzrosl chyba do 28.
Podobnie widzialem podczas wypalania na autostradzie. W momencie dokonczenia wypalania SOOT 24, LOAD trzydzisci pare by za pare km spasc na 20 :-o NO SZOK!!!

Tylko wspomne, ze przed zaslepieniem EGR, po statycznym wypalaniu mialem LOAD na 38 i nigdy nie spadl. tylko rosl.

Ogolnie to mam wrazenie ze jadac 160km/h filtr sie mniej zapycha niz jadac 120km/h. Tyle ze... LOAD odpowiada cisnieniu a to zalezy od obciazenia silnika. jadac agresywnie czy 160km/h chwilowe cisnienie powinno byc znaczne. A jak wspomnialem LOAD w takich warunkach nie osiagnie 50. Wiec wypalanie sie zacznie z powodu SOOT a to jest wyliczna prawdopodobnie na podstawie pracy silnika (nie jest mierzone).
Z tego mogloby znaczyc ze podczas wolniejszej jazdy (np. 120km/h) na filtrze DPF powstaje wieksze cisnienie, ew ze auto bardziej dymi niz przy 160. Dziwne dosc.

Teraz pozostalo sprawdzic jak beda wygladac cykle wypalania w miescie.

BTW ktos pytal czy auto dymi przy wypalaniu. Normalnie tego nie widzialem. Pare razy jak spojrzalem do lusterka (szczegolnie w nocy jak za mna jechalo inne auto) to widzialem mgielke. Ale to trwalo tylko chwilke (pare sek), kiedy to wypalanie trwa kilka minut.

PS z prawie calej tej trasy mam logy forscana. Jak bede mial czas to moze wrzuce wykresy.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 30-09-2019 o 10:49
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 10:55   #174
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Re: Częste wypalanie DPF

Prędkości powyżej 160 kmf powodują że egr się zamyka i pcm o tym wie, i dlatego wypalanie jest dużo rzadziej, (tak jak np poniżej 5 st) podobny efekt daje odłączenie maf, wtedy komp też zamyka egr i nie wydaje polecenia jego otwarcia, po zaslepieniu pcm nie wie że egr nie puszcza gazów,
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 11:39   #175
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

No rozumiem. Ale czestosc wypalania jest wynikiem mierzenia a nie "zgadywania".
Pytanie wiec czemu mierzenie wykazuje mniejsze cisnienie przy 160km/h niz przy 120 (tak to rozumiem poniewaz LOAD dotychczas rosl szybciej przy 120km/h)
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 30-09-2019 o 11:41
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 11:41   #176
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Re: Częste wypalanie DPF

Komp musi wiedzieć że egr jest zamknięty, i wtedy jakby liczy innaczej, po zeslepieniu pcm tego nie wie
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 11:43   #177
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

No dobra... czyli LOAD jest pochodna mierzenia oraz tego ze komp wie jaki jest stan zamkniecia EGR. Ale mysle ze juz wykluczylismy ze za czeste wypalanie odpowiedzialny jest EGR.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 11:53   #178
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

teoretycznie tak, ale jednak nie. zaslepienie egr, lub spowodowanie jego zamkniecia czy to przez jazde z predkoscia ponad 160 czy odlaczenie maf znaczaco wydluza interwaly wypalen. musze spr wgrac starszy soft do PCM, bo mam najnowszy, moze cos w nim pozmeniali zeby bylo bardziej eko...
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 14:04   #179
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Ja mam raczej stary. Chip robilem w marcu 2014. Wiec program mam na pewno starszy.
Tu podawalem wersje: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wazne jednak jest, ze wczesniej nie zauwazalem tak czestego wypalania. Tzn wiedzialem ze wypala co 250 (z chipem) i mi to nie przeszkadzalo. Ale jak zaczelo wypalac czesciej niz 150 to juz cos jest nie tak.

Tak jak lubie DPF (bedac zarowno przeciwnikiem jego usuwania) to niestety majac go nie mozna stwierdzic czy i kiedy auto dymi wiecej niz jest zdrowo.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 30-09-2019 o 14:06
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 15:12   #180
zamir
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-03-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

A czy jest ktoś na forum, kto przy tak częstych wypalaniach się filtra (rzędu poniżej 250km) przy silniku DW10C zdecydował się na wymianę DPFa i odnotował wyraźne zwiększenie interwału pomiędzy wypaleniami?
zamir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.