Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2024, 18:46   #1
grewq
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 26-05-2019
Skąd: Kielce
Model: MondeoMK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Dużo pali, kopci, szarpie. Od czego zacząć ?

Witam.
Niedawno spostrzegłem ze moje mondeo 2.0 TDCi automat, zaczęło kopcić na czarno. Zauważyłem również wzrost spalania. Dzisiaj na autostradzie 120km/h, 100km odcinek na tempomacie, wynik 10.2l (przed usterką około 6l). Przy obrotach około 1900-2100 chmura dymu i szarpanie. Przy 120km/h na 5 biegu, gaz wciśnięty na maksa auto nie przyśpiesza, dopiero od 130km/h jedzie na 5 biegu normalnie (na 4 biegu przy wyższych obrotach, nie ma problemów). Czy to usterka przy turbinie ? nieszczelność ? wtryski ? Uszczelka ?. Auto chcę oddać do mechanika, lecz chciałbym mieć jakiś punkt zaczepienia. Od czego TY byś zaczął ?? Dziękuje za poświęcenie czasu. Pozdrawiam
P.S brak błędów na desce rozdzielczej. Moc : czasami czuje małą utratę przy przyśpieszaniu jak by Nm było słabsze. Odpala normalnie.


Ostatnio edytowane przez grewq ; 04-01-2024 o 18:55
grewq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2024, 08:49   #2
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 293
Domyślnie Odp: Dużo pali, kopci, szarpie. Od czego zacząć ?

Ja bym na "dzien dobry" rzucił okiem na przepływomierz czy nie brudny albo nie zepsuty. Problemy jakie masz w swoim aucie bardzo przypominaja mi to co się dawno temu działo w Oplu Vectra B mojego kolegi. Też był słaby, tez palił duzo wiecej i szarpał.
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.