Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2010, 21:25   #1
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Witam,

Jestem tu nowy i proszę o porade.
Jestem posiadaczem forda focusa 1.8 TDDI z 2000r. Moje autko ma 169000km przebiegu, ale ile ma napewno to tego nikt nie wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kupiłem go 2 lata temu i jak do tej pory to nie miałem z nim wiekszych problemów.
Od pewnego czasu (ok 2 tygodnie temu) zauwazyłem, że coś mi kopci na czarno. Jak go odpalam po nocnym postoju to puszcza takiego małego czarnego bączka i potem już jest ok, to podobno normalne w dieslach. Na wolnych obrotach nic nie kopci. Gdy na postoju dodam dość ostro gazu i przegazuje go to kopci mi na czarno, tzn. pusci taka czarną chmure. Gdy startuje nim i robie to bardzo powoli i spokojnie zwiększam predkośc, zmieniam biegi i tak dalej, to jest wszystko ok i w lusterku nie zauważam kopcenia, natomiast jak wystartuje troche z impetem dajac 1 i więcej gazu, potem 2 i znowu więcej gazu i tak do 5 to po tym gwałtownym dadaniu gazu widzę, że za każdym razem puszcza taką małą czarną chmurke. Wczoraj wziąłem go na autostrade i troche przegoniłem, to w tym czasie nie było widac żadnego kopcenia, ani przy gwałtownym dodawaniu gazu, ani przy startowaniu ze świateł, tak jakby wydmuchało cały syf i sie wyczyściło. Trwało to nie długo, bo po powrocie na osiedle, podczas większego dodawania gazu znowu zakopcił. Jak do tej pory nie gazowałem go na postoju i nie zwracałem większej uwagi na kolor spalin. Może ta sytyacja utrzymuje sie juz bardzo długo a ja poprostu tego nie zauważyłem. Chciałbym podkreśclić, że samochód zbiera sie bardzo dobrze, dobrze przyśpiesza i ma kopa. Jesli chodzi o to jak go ekspoatuje to moge z czystym sumieniem powiedzieć, że dbam o niego i nie żyłuje go. Paliwo tankuje cały czas na tej samej stacji. Spalanie autka w mieście to 7l/100km. Nie wiem czy to ważne czy nie, ale jakieś miesiąc temu zauwazyłem, że mam odłączony jeden z trzech kabelków z wtyczki do EGR. Nie zastanawiałem sie długo i podjechałem do elektronika, żeby je przylutował. Pomimo braku możliwości rozebrania wtyczki jakoś te kabelki tam wtopił, tylko nie wiem czy dobrze, i czy ten zawór teraz pracuje prawidłowo i czy nie ma jakiegoś wpływu na to kocenie. Jak zaobserwowałem jak inne diesle kopcą to wydaje mi sie, że nie jestem sam z tym probleme, jesli można to tak nazwać. Siedziałem kilka razy innemu dieselkowi na ogonie i go obserwowałem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Prosze o Wasze opinie czy w Waszych samochodach też sie zdaża, że autko tak zakopci. Co o tym sądzicie? Z góry dziekuje za wszystkie opinie i porady.


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 23-09-2010 o 07:15
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 09:53   #2
Overloaded266
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: Siedlce
Model: Focus Ghia/Mondeo
Silnik: 1.8 Tddi/1.8 16v
Rocznik: 2001/94'
Postów: 57
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

to jest diesel musi troche zakopcic..a w TDDI czy TDCI TDI CDI itp to normalka..JAK nagle wstawiasz mu gazuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Overloaded266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 10:54   #3
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Witam Overloaded266,

Czyli sugerujesz, że mam sie tym nie przejmować i nie szukac dziury w całym?
Masz coś takiego w swojej foczce i mondku? Jak na postoju przegazujesz ostro to leci czarna sadza i dym? Mnie to troche zaniepokoiło, bo wcześniej tego nie miałem.
Czy źle podłączone te 3 kabelki we wtyczne zaworu EGR mogą miec z tym jakiś związek? Dzięki za odpowiedź.
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 11:00   #4
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Na forum jak jest taki przypadek jak ja opisałem, to sugerują, że albo zawór EGR nawala lub wtryski leją. Mam poraz pierwszy diesla i nie wiem co o tym myśleć. Pozdrawiam,
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 14:29   #5
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Cytat:
Napisał radek84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na forum jak jest taki przypadek jak ja opisałem, to sugerują, że albo zawór EGR nawala lub wtryski leją. Mam poraz pierwszy diesla i nie wiem co o tym myśleć. Pozdrawiam,
Mały czarny bączek to rzecz normalna, przejmować powinieneś się w momencie gdy z małego bączka robi się chmura . Jeżeli myślisz że padają ci wtryski, to dla własnego spokoju jedz na podłączenie komputera.
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 15:16   #6
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Mały czarny bączek to rzecz normalna, przejmować powinieneś się w momencie gdy z małego bączka robi się chmura . Jeżeli myślisz że padają ci wtryski, to dla własnego spokoju jedz na podłączenie komputera.

Witam,

Właśnie wróciłem moją foczka do domku i podziele sie z Wami tym co zauważyłem:
- podczas odpalania puszczał takiego małego bączka i nic więcej,
- po spokojnej zmianie biegów i zwiększaniu prędkości w lusterku nie było widać, żeby puścił nawet czarnego bączka,
- podczas przyśpieszania i zmiany biegów począwszy od 1 do 5 bardziej energicznie pokazał sie tylko taki czarny bączek przy każdym przegazowaniu,

W swoim autku, masz tak jak ja napisałem powyżej?
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 16:32   #7
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Kabelki mam narazie niby podłączone do tej wtyczki, ale tak jak pisałem wcześniej to kiedyś mi jeden wypadł i został wlutowany, ale nie wiem czy na tyle żeby działał prawidłowo, bo cięzko było sie dostać do tej wtyczki. Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że jesli by ta wtyczka była odłączona to nic sie nie dzieje z autem i nie ma nic niepokojącego. Mam racje? Dzieki za odp.

Ostatnio edytowane przez radek84 ; 25-04-2010 o 16:37
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 16:38   #8
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

[QUOTE=Jarek31;1422765]Jezeli do EGR masz kabelki to spokojnie mozesz je odlaczyc, zawor jest zamkniety jezeli nie ma prądu i bedzie mniej kopcil na wolnych lub raptownym dodaniu gazu.

Kabelki mam narazie niby podłączone do tej wtyczki, ale tak jak pisałem wcześniej to kiedyś mi jeden wypadł i został wlutowany, ale nie wiem czy na tyle żeby działał prawidłowo, bo cięzko było sie dostać do tej wtyczki. Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że jesli by ta wtyczka była odłączona to nic sie nie dzieje z autem i nie ma nic niepokojącego. Mam racje? Dzieki za odp.
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 16:48   #9
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Cytat:
Napisał Jarek31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do kopcenia to po pierwsze sprawdzilbym wtryski: na ucho mozna posłuchać ... lejace wtryski stukaja na zimnym silniku, a na cieplym juz jak by mniej (problem moze dotyczyc tylko jednego wtrysku). Ewentualnie przy odpalaniu zimnego silnika (ale na temperaturze otoczenia dodatniej), przy lejacych wtryskach silnik ma problem, a jak zapali to jest kupa czarnego dymu.

Jak do tej pory to nie miałem problemu z odpaleniem auta po dłuższym postoju. Dzisiaj popołudniu podczas odpalania zimnego silnika (samochód stał od wczoraj wieczorem) na dodatniej temperaturze otoczenia (było ok 15 stopni) samochód zapalił na dotyk i puścił małego dymka, ale nie był zbyt ciemny. Podczas kolejnego odpalania auta w ciągu całego dnia, to puszczał zaraz po odpaleniu takiego małego czarnego bączka i nic więcej. Wnioskuje, że w takiej sytuacji wtryski są ok.
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 16:55   #10
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Cytat:
Napisał Jarek31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poza Tym kolego diesla sie nie gazuje do oporu jak benzyne jak go bedziesz gazowac do oporu zawsze bedzie kopcić

Dzieki za taką sugestie. Tak jak już wcześniej wspomniałem, nigdy go nie gazowałem na postoju do tego stopnia i nigdy nie było to dla mnie zastanawiające. Przegazowałem go jakieś 2 tygodnie temu i od tego czasu miałem zagadkę. Czyli gazowanie mocniejsze niż zwykle prowadzi własnie do tego, że auto zaczyna kopcić na czarno. Rozumiem, że to potwierdzasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak na postoju spokojnie i nie gwałtownie podkręciłem mu obroty nawet do 3000 i tak przytrzymałem przez chwile, to nic nie kopcił. Gwałtowne przygazowanie powoduje chyba to, że silnik nie jest w stanie tak szybko przepalic tego paliwa i dlatego go wyrzuca na zewnątrz w postaci dymu. Tak mi sie wydaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.