Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2013, 21:19   #11
detom
ford::amateur
 
Avatar detom
 
Zarejestrowany: 02-05-2010
Skąd: Siedlce
Model: Fusion
Silnik: 1,4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: [1.4 TDCi] Wymiana sprzęgła i problem ze skrzynią biegów

Chyba te linki łączące lewarek zmiany biegów i skrzynie są naprawdę felerne, ja również je traktowałem penetrantem i olejem w sprayu, co jakiś czas czynność trzeba powtarzać.

detom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2013, 19:01   #12
sebo2876
ford::average
 
Avatar sebo2876
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Fusion i Skoda Fabia II 1.4 TDI
Silnik: 1.4 benzyna + gaz
Rocznik: 2006
Postów: 50
Domyślnie Odp: [1.4 TDCi] Wymiana sprzęgła i problem ze skrzynią biegów

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje auto przejechało już ponad 90 tys. km, więc zdcydowałem się na wymianę oleju w skrzyni biegów. Zainwestowałem w olej Valvoline Synpower TDL 75w90 i warto było. Biegi o wiele lepiej się wrzucają i skrzynia ładniej pracuje. Olej co prawda dośc drogi (65,00 zł za litr - w cenie wymiana), ale nie żałuję. Potrzeba ok. 2,5 litra oleju do skrzyni w fusionie. Valvoline robi bardzo dobre oleje, a silnikowe to podobno majstersztyk: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

P.S. Skrzynia biegów w fusionie nie ma korka spustowego, zatem warto pojechac do mechanika, który dysponuje instalacją podciśnieniową z giętkimi końcówkami wymiennymi do odsysania starego oleju ze skrzyni.
Nie ma korka bo w tej skrzyni nie wymienia się oleju .
sebo2876 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 18:40   #13
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: [1.4 TDCi] Wymiana sprzęgła i problem ze skrzynią biegów

No może i korka spustowego nie ma, ale jak kolega ma ubytek to niech czym prędzej uzupełni. Pod czarną osłoną znajduje się korek (śruba), jeżeli po jej odkręceniu olej nie wycieka to znaczy, że masz go za mało, możesz tym samym otworem dodać, lejek, przewód i dasz radę na upartego, albo po drugiej stronie skrzyni jest wlew oleju, chyba gorzej dostępny - co kto woli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do sprzęgła, to raczej będziesz miał z kołem dwumasowym, jak wymontujesz to będziesz miał pewność.

Radziłbym wybrać oryginalny zestaw, czyli jeżeli jest to z kołem dwumasowym, biegi będą wchodzić płynniej, będą mniejsze wibracje przenoszone na nadwozie no i jazda będzie płynna, bo auto nie będzie szarpać podczas zmiany biegów - druga wymiana sprzęgła, tym razem z kołem dwumasowym.

Pozdrawiam
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , skrzynia biegów , sprzęgło



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.