Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2011, 13:15   #1
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Wymiana sterownika (sensora) airbag

Witam. Ktoś może wymieniał już sterownik poduszek w Galaxy?
Aktualnie mam sterownik o numerach 1J0 909 608 G, na allegro jest sporo sterowników o końcówce 603. Czy taki sterownik będzie pasował i działał?

Sterownik chcę wymienić, ponieważ mam błąd
Kod:
65535 - Internal Control Module Memory Error
            00-00 -  -
Wyczytałem, że taki sterownik wymaga przeprogramowania lub wymiany, stąd ten temat.

maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 15:48   #2
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Wymiana sterownika (sensora) airbag

Przechodziłem wymian sterownika, ale chyba jednak muszą być takie same literki u mnie się nie zgadzała i nie widział mi wszystkich poduszek.Kupiłem nowy teraz można kasować krasch date. Raczej poszukaj firmy kasującej bledy.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 18:47   #3
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Wymiana sterownika (sensora) airbag

Crash daty nie mam w tym sterowniku. Właśnie go wyciągnąłem, w środku wszystko wygląda ok, nic nie przypalone, styki przeczyściłem, jednak dalej nie działa. Spróbuję jeszcze dzisiaj przełożyć sterownik od golfa jeśli będą się zgadzać numery.

Takie ostrzeżenie dla kupujących: warto sprawdzić auto vagiem przed zakupem. U mnie ktoś podłączył kontrolkę poduszek pod kontrolkę ABSu w liczniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2011, 16:15   #4
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Wymiana sterownika (sensora) airbag

Po podmianie sterownika wszystko działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze tylko odłączę boczne poduszki i sprawdzę czy pokaże błąd.
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 14:36   #5
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Wymiana sterownika (sensora) airbag

Kupiłem nowy sterownik (ten z poprzedniego postu był pożyczony), niestety z kodowaniem 00000. Nie mogę go teraz przekodować. Oryginalnie miałem soft coding: 00071, workshop code: 00020. Mam 2 poduchy z przodu i 2 boczne. Może któryś z forumowiczów podzieliłby się swoim kodowaniem albo chociaż zweryfikował czy powinno być takie w galaxy?
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 15:08   #6
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Wymiana sterownika (sensora) airbag

Z tego co wiem nie da się przeprogramować zaprogamowanego już sterownika miałem podobny problem nie widział mi bocznych poduch zerknę jaki ma program bo wydaje mi się że taki jak potrzebujesz.napisze puźniej na priva
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 15:13   #7
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Wymiana sterownika (sensora) airbag

Soft coding jest 00000 czyli sterownik jest nowy.

Problem rozwiązany. Poprzedni sterownik miał oznaczenie "1J0 909 608 G" i kodowanie 00071, nowy sterownik ma oznaczenie "1J0 909 608 BD", kodowanie odpowiednie dla niego to 16964. Czyli miałeś trochę racji co do literek. Widocznie kodowanie trzeba przepisać ze starego jeśli ma się identyczny sterownik, jeśli ma inne oznaczenie, trzeba szukać kodowania pod ten sterownik.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest kilka sterowników razem z kodowaniem.
Jeśli ktoś potrzebuje innych wystarczy wpisać w google dokładne oznaczenie sterownika i szukać kodowania w logach na forach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy zakupie nowego, nieużywanego sterownika dobrze jest się dowiedzieć jakie ma oznaczenie literowe, bo te ważne literki są wtedy tylko na dodatkowej naklejce z różowym paskiem (przy używanym sterowniku literki będą też widoczne w VAGu). Jeśli kupimy nowy sterownik bez tej naklejki, raczej nie da się dojść jakie kodowanie należy wpisać.

Ostatnio edytowane przez maciek90 ; 16-08-2011 o 17:09
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.