Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2012, 11:18   #1
idoru
ford::average
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 06-11-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga
Silnik: 2,5
Rocznik: 2022
Postów: 109
Domyślnie Koszt wymiany turbiny 1.8 TD

Witam, z nienacka padła mi turbina (to kara za użytkowanie auta niezgodnie z instrukcją - praktycznie co dzień trasa 2x po 1 km, raz na tydzień ok.10-20km). Auto przez ostatnie lata służyło głownie jako dzieciowóz/zakupowóz. Auto w tej chwili czeka w warsztacie na diagnozę, ale wszystko wskazuje na turbinę. Interesuje mnie tylko aby auto jeździło (stoi ok. 100 km od domu) i chciałbym je sprzedać po niewygórowanej cenie (poza turbo i lakierem auto doinwestowane, wszystko działa a zużyte części wymieniałem regularnie).
Interesuje mnie koszt takiej akcji - czyli koszt używanej, ale sprawnej turbiny + robocizny.
Na allegro znalazłem turbiny w cenie 300-450 zł. Chciałbym być gotowy na negocjacje cenowe za naprawę lub decyzje, że sprzedaję jak jest.

idoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2012, 10:19   #2
manqt
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Świebodzin
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 140
Domyślnie Odp: Koszt wymiany turbiny 1.8 TD

Regenerowane turbo to jakieś 6 do 8 stówek i latasz dalej. Co do kosztu wymiany to trudno się określić. Zresztą Ford plus ON równa się wielka pomyłka. Sam mam i żałuję, że kupiłem.
__________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
manqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2012, 15:03   #3
idoru
ford::average
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 06-11-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga
Silnik: 2,5
Rocznik: 2022
Postów: 109
Domyślnie Odp: Koszt wymiany turbiny 1.8 TD

Kiedy robiłem po 60 km dziennie - sprawowł się dzielnie przez prawie 3 lata - nie mogłem powiedzieć złego słowa. Od kiedy przebieg spadł do 120 km miesięcznie - same kłopoty ;-)
Znalazłem używkę z angola ad 2000r. Naprawa z przyległościami zamknie się w 800, a potem puszczam go do ludzi. Czas na beznynę ;-)
idoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2012, 19:12   #4
angelos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2010
Skąd: B.Biała
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDi
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: Koszt wymiany turbiny 1.8 TD

może nie każdy wie ale każda jazda z turbiną wiąże się z jej techniką używania,tz. bez jazdy sportowej ,gaz i hamulec na krótkich odcinkach to zabójstwo dla turbiny .Ja w m-cu robię ok. 100km i pomykam już ponad 5l na regenerowanej.to samo dotyczy wyłączenia silnika.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
angelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2012, 19:50   #5
Bierni.
ford::average
 
Avatar Bierni.
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Malbork
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 16V 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 67
Domyślnie Odp: Koszt wymiany turbiny 1.8 TD

Moje poprzednie mondeo to był właśnie 1.8TD i tez regenerowałem turbinę 800zł ale kłopoty to specjalność fordowskich ropniaków bo już nigdy nie było z nim tak jak należy siadała pompa, miał za niskie ciśnienie rozrusznik regenerowałem dwa lata z rzędu i naprawdę nie oszczędzałem na częściach.
Może miałem pecha i kupiłem trupa (jeździłem 3 lata) ale w wielu 1.8TD występowały usterki silnika a najczęściej samego osprzętu
U mnie tylko alternator się nie zepsuł :-) Ale "komFord" podróżowania naprawdę wysoki!!!
Bierni. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 06:47   #6
robo1277
ford::beginner
 
Avatar robo1277
 
Zarejestrowany: 10-06-2009
Skąd: Płock
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 34
Domyślnie Odp: Koszt wymiany turbiny 1.8 TD

zanim kupisz używkę to dokładnie sprawdź czy jest dokładnie taka jak twoja bo są trzy rodzaje turbawek w MKII
robo1277 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2012, 20:34   #7
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Koszt wymiany turbiny 1.8 TD

glupoty gadacie. A co? 1.9TDI sie nie psuje? 2.0 TDI sie nie psuje? 2.0 HDI sie nie psuje???
w brew pozorom silnik 1.8TD jest jednym z najlepszych diesli jakie wyszly. Herezja? a czemu nie? prosty zeliwny blok, prosta turbina, zwykla pompa.. jak dbasz tak masz. Owszem zawsze mozna dopasc trupa, ale to tez wynika z niedbalosci poprzedniego wlasciciela? Ze po miescie jezdziles i ci turbina padla? bzdury! turbina zostala zajechana a nie padla! kup diesla po 2000 roku to zobaczysz czemu diesle jezdzone po miescie padaja...

1. wymieniaj olej co 10k - nigdy nie mineralny! tlyko jak bozia przykazala polsyntetyk castrola
2. dbaj o turbine - nie gazuj na zimnym, staraj sie jezdzic z glowa nie jak F1
3. dbaj o ogolny stan silnika - filtry, uklad zaplonowy ect.
4. jak jezdzisz po miescie to raz na jakis czas cyknij go na obwodnice ze 120-140 zeby wypalil syf.

i autko bedzie jezdzic jak pszczolka.

ps.. sam jezdze od 4 lat 95% miasto (3-6km odcinki), raz na jakis czas przeoram go na trasie. ZADNYCH PROBLEMOW Z silnikiem! (rowniez bez dolewek oleju miedzy wymianami! (oprocz elektrozaworu kata wtrysku ktory padl ale wybaczam po 13 latach dzielnej pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.