Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2017, 13:49   #1
Martius75
ford::beginner
 
Avatar Martius75
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK5 Titanium AWD PowerShift
Silnik: 2,0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Dziwne dźwięki „ćwierkanie” podczas przyspieszania

Po ponad 10-cio letniej eksploatacji MK3 przesiadłem się do nowego Mondeo Mk5. Krótka ch-ka wozu dla jasności tematu: wersja Titanium 2,0TDCI, 180KM, AWD, Power Shift, pakiet stylizacyjny, LED. Na chwilę obecną mam przejechane 6 kkm z wymianą oleju i filtra przy ok. 3 kkm. Od chwili jak wyjechałem z salonu auto „ćwierka”. Dokładniej mówiąc podczas obciążania silnika i układu napędowego (przyspieszaniu) słychać ćwierkanie. Żeby lepiej zobrazować dźwięk (o ile się to da zrobić ) można sobie wyobrazić śrubę z luźno nałożonymi podkładkami, które pod wpływem drgań zaczynają delikatnie hałasować. Jadąc trudno zlokalizować skąd on dobiega. Stojąc i dodając gazu nie ma ćwierkania. Podczas każdego nawet najmniejszego dodania gazu dźwięk jest słyszalny w środku i na zewnątrz. Myślałem, że wraz z okresem docierania zespołów ćwierkanie zaniknie ale niestety nie. Parę dni temu wyświetlił się komunikat odnośnie awarii świateł adaptacyjnych i zgodnie ze wskazówkami w instrukcji, podjechałem na serwis. Przy okazji zgłosiłem problem ćwierkania. Po jeździe ze świtą salonu stwierdzili, że trzeba przeprowadzić tzw. adaptację wtrysków… nic to nie dało – ćwierka dalej. Nie jest to dźwięk od drobiazgów gdzieś leżących w schowku itp. W poniedziałek odstawiam auto do serwisu i będą szukać dalej. Ma przyjechać inż. z Ford Polska… Może ktoś ma podobny problem lub jakieś pomysły, sugestie…?

Martius75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 14:04   #2
Foxik
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-07-2012
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.8 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki „ćwierkanie” podczas przyspieszania

Może wróbel zamieszkał w twoim autku. A tak poważnie miałem to samo w focusie mk3 skończyło się na wymianie auta przyjechał facet z Warszawy Ford Polska i stwierdzil że nie jest w stanie stwierdzić z kąd biorą się odgłosy. Będąc po pewnym czasie na obowiązkowym przeglądzie okazało się że odgłos brał się z źle przykreconego nadkola, brak było podkładki i odgłos prxenosil się na całe auto.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Foxik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 14:30   #3
Martius75
ford::beginner
 
Avatar Martius75
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK5 Titanium AWD PowerShift
Silnik: 2,0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki „ćwierkanie” podczas przyspieszania

Dziękuję za odpowiedz. Obawiam się, że auta nie wymienią a raczej będą rozkręcać kawałek po kawałku i szukać przyczyn. Starego mondka bym sam wypatroszył ale ten jest na gwarancji i nie chcę za bardzo w nim grzebać. Osobiście sugerowałem układ przeniesienia napędu (skrzynia i tylny dodatkowy napęd). Ciężko mi dokładnie zlokalizować prowadząc auto. Pasażerowie też nie są w stanie zlokalizować źródła. Niby pierdoła ale przy dłuższej trasie człowiek to słyszy nawet przy włączonym radiu. Pozdrawiam.
Martius75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 14:47   #4
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki „ćwierkanie” podczas przyspieszania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ten typ tak ma i tyle. Mnie to "ćwierkanie" już przestało przeszkadzać. Czasem jest ciszej, czasem głośniej a czasem kompletnie znika. Też miałem robioną adaptację wtrysków i na jakiś czas problem zniknął (albo był to efekt placebo).
Wiele osób na forum z 2.0TDCi narzekało już na ten odgłos ale nikt nie znalazł rozwiązania. Jeżeli Tobie się uda to proszę daj znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 15:41   #5
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki „ćwierkanie” podczas przyspieszania

Masz 100% gwarancję,czy nie?no to pokaż jaja.Odstaw im auto do ASO daj papiery i jak naprawią to niech zadzwonią.Po to chyba dają gwarancję.Jak by tak każdy chciał się ,,przyzwyczajać" czy aspektować odp:ten typ tak ma to gwarancja zbyteczna.Lecą w kulki bo większość zwinie ogon i przełknie.Masz się nerwowo wykończyć czy jak?
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 22:16   #6
Martius75
ford::beginner
 
Avatar Martius75
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK5 Titanium AWD PowerShift
Silnik: 2,0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki „ćwierkanie” podczas przyspieszania

Masz rację że po to jest gwarancja i będę egzekwował jej zapisy. W ramach tej gwarancji właśnie im odstawiam wóz i ściągają kogoś z góry. Mój post był bardziej w kierunku zaczerpnięcia informacji wśród klubowiczów. Zawsze może się ktoś znaleźć kto się z problemem uporał lub wie co jest przyczyną. Czasami to jest pierdoła, której nie mają w procedurach napraw ale jest na forum. Oczywiście jak uda mi się problem rozwiązać to napiszę.
Martius75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2017, 08:01   #7
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki „ćwierkanie” podczas przyspieszania

Według mnie, za opisywanie ćwierkanie odpowiedzialne są wtryski lub inne rozwiązanie projektowe silnika produkowanego przez PSA (już gdzieś o tym pisałem, w podobnym temacie na forum).

Miałem 4 samochody z silnikami tego koncernu i każdy ćwierkał.
Jeden mniej, inny mocniej, jest to charakterystyczne dla silników PSA.
Gdy słyszę podobny odgłos za oknem, to wiem że to jakaś Cytryna, Pug lub Ford.

Mondeo MK5 ćwierka znośnie, bardzo mocno ćwierkał mi Focus MK2.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2017, 08:23   #8
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki „ćwierkanie” podczas przyspieszania

Mam trzeciego TDCI mk4 i nigdy mi nic nie ćwierkało,chyba że proble dotyczy mk5
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2017, 11:51   #9
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki „ćwierkanie” podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz 100% gwarancję,czy nie?no to pokaż jaja.Odstaw im auto do ASO daj papiery i jak naprawią to niech zadzwonią.Po to chyba dają gwarancję.Jak by tak każdy chciał się ,,przyzwyczajać" czy aspektować odp:ten typ tak ma to gwarancja zbyteczna.Lecą w kulki bo większość zwinie ogon i przełknie.Masz się nerwowo wykończyć czy jak?
Kupisz sobie nowy samochód to wtedy go możesz nawet przez całą gwarancję w serwisie trzymać bo przecież masz jaja...
Ja staram się serwisu unikać jak ognia jeśli tylko mogę, tym bardziej jeśli mieli by rozbierać pół samochodu.
Jeżeli potwierdza podobną przypadłość kilka , kilkanaście osób na forum ( bo reszta pewnie nie słyszy) to moim zdaniem można na razie to olać, tym bardziej że gwarancji jest jeszcze sporo.

@Martius75 ja również mam czasem delikatne cykanie, bardziej mi to przypomina jakby jakiś łańcuszek delikatnie o coś pocierał. Pewnie będzie to samo. Jest to na tyle delikatny dźwięk że słychać go tylko przy włączonym radiu przy przyśpieszaniu oczywiście. Mnie to nie przeszkadza a dźwięk usłyszałem już podczas powrotu z salonu, więc jeśli to wtryski to raczej nie były zepsute od nowości .
Może u Ciebie ten dźwięk jest bardziej upierdliwy.

Gdybyś chciał porównać to podjedź do Dąbrowy Górniczej.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2017, 16:05   #10
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki „ćwierkanie” podczas przyspieszania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chciałeś chyba napisać, że słychać przy wYłączonym radiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mnie też ten dźwięk przypomina bardziej brzęczenie jakiegoś łańcuszka, chociaż jestem świadom, że to wtryski tak grają. Chciałem kiedyś to nagrać ale mikrofon w telefonie nie wyłapał tego dźwięku.

No i +1 do niechęci zostawiania samochodu na tygodnie w ASO. O taką pierdołę mogliby zepsuć coś innego, pomijając już fakt, że samochodu potrzebuję na co dzień.

Poza tym, skoro występuje to w każdym 2.0TDCi w Mk5, to znaczy, że jest to cecha silnika, a nie wada.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.