Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2013, 17:22   #31
derdas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam wszystkich.
Jestem tu pierwszy raz po zalogowaniu.
Przejrzałem chyba całe forum w poszukiwaniu wskazówek, które odpowiedziałyby na nurtujące mnie pytanie: Dlaczego centralny zamek w moim FF MK2 HB nie działa?

Klapa bagażnika, wlewu paliwa i wszystkie drzwi nie zamykają się ani z pilota, ani z kluczyka. Czworo drzwi można zamknąć tylko "mechanicznie" blokując je od wewnątrz(tj. drzwi tylne oraz pasażera). Drzwi od strony kierowcy zamykają się bez wsparcia mechanizmu CZ tj. standardowo po przekręceniu kluczyka.

Zanim wchodziłem do domu robiłem obchód samochodu i sprawdzenie czy wszystkie drzwi są zamknięte. Przez ostatnie kilka kolejnych dni, gdy rano szedłem do pracy okazywało się że wszystkie drzwi są odryglowane - nie mam pojęcia o co chodzi, ale na pewno odryglowały się samoczynnie.

Były sytuacje, że gdy wsiadłem do samochodu odryglowując kluczykiem drzwi od strony kierowcy to po przekręceniu kluczyka w stacyjce, lub kilka chwil później wszystkie drzwi samoczynnie się odryglowywały. Nigdy nie wystąpiła natomiast sytuacja, że drzwi po włożeniu kluczyka dały się zaryglować za pomocą CZ.

Sprawdziłem odpowiednie bezpieczniki (20 i 25A) oraz zalałem zamki WD40, trzaskałem wiele razy drzwiami i przekręcałem kluczykiem. Niestety jedyne objawy to nadal te, które opisałem wyżej.

Może ktoś miał podobne doświadczenia bo wiem, że CZ ulega w FF usterkom dość często. Z góry dziękuję za pomoc.

Auto stoi pod chmurką, a objawy wystąpiły pierwszy raz od nowości tj 2007 i to po silnej gołoledzi, na aucie było 2 cm lodu.

derdas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2013, 17:57   #32
zbi_gniew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2012
Model: focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Focus 2 rocznik 2006. Problem z centralnym zamkiem zauważyłem wczoraj. Normalnie jak zwykle otworzyłem auto pilotem, jadąc usłyszałem dźwięk jakby zamykanie zamków, spojrzałem na rygle rzeczywiście drzwi były zaryglowane. Po odryglowaniu z pilota znów same się zamknęły. Nie byłoby to problemem (za takie samoczynne ryglowanie zamków podczas jazdy pewnie trzeba dopłacać) gdyby nie to, że potrafi sam się otworzyć na postoju, po zamknięciu pilotem. Jedyny objaw jaki widać z zewnątrz to auto nie mruga dwa razy światłami jak to bywało wcześniej. Przy odryglowaniu z pilota miga pojedynczo, czyli jest dobrze. Ktoś ma pomysł co można poczynić aby naprawić tę usterkę?
Pozdrawiam!
zbi_gniew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 08:33   #33
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

tak czy siak w obu przypadkach zameczki do sprawdzenia w drzwiach. prawdopodobnie nie wszystkie styki dzialaja.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 10:49   #34
zbi_gniew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2012
Model: focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Komputer pokaze z ktorym zamkiem jest problem?
zbi_gniew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 14:29   #35
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

czasami tak czasami nie..wszystko zalezy od usterki..czasami sterownik poprostu mysli ze chcesz otworzyc lub zamknac drzwi i nie widzi bledu.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 15:46   #36
zbi_gniew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2012
Model: focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Czyli trzeba podlaczyc i sprawdzic.. Sprobuje jeszcze dac krople oleju do zamka, moze cos zaskoczy.

Jak to często w przyrodzie bywa, coś co się psuje potrafi się samo naprawić. Dzisiaj po nocnych opadach śniegu, centralny działa prawidłowo jak nowy. Jedyny wniosek jaki się nasuwa to taki że przewody/styki bądź jakiś kontroler wilgotnieje działa zależnie od pogody.

Ostatnio edytowane przez zbi_gniew ; 13-02-2013 o 10:48
zbi_gniew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 21:39   #37
derdas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Cytat:
Napisał zbi_gniew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli trzeba podlaczyc i sprawdzic.. Sprobuje jeszcze dac krople oleju do zamka, moze cos zaskoczy.

Jak to często w przyrodzie bywa, coś co się psuje potrafi się samo naprawić. Dzisiaj po nocnych opadach śniegu, centralny działa prawidłowo jak nowy. Jedyny wniosek jaki się nasuwa to taki że przewody/styki bądź jakiś kontroler wilgotnieje działa zależnie od pogody.
W moim przypadku niestety obydwa zamki są uszkodzone, styki zostały przepalone po przedostaniu się wilgoci po bardzo silnej i długotrwałej gołoledzi, przemarznięciu i następnie próbie otwarcia z pilota. Przepalone styki to w efekcie brak elektrycznej(ale nie mechanicznej) sprawności centralnego zamka. "Styki" po włożeniu kluczyka do zamka odczytują jego położenie (otwarty, zamknięty, kluczyk w zamku). Brak możliwości po przekręceniu kluczyka wysłania impulsu elektrycznego do sterownika powoduje że zamek centralny nie działa. Ta usterka wymaga niestety wymiany zamków.

Ponieważ przepalone są tylko styki, a silniczki są sprawne to dzięki temu jest możliwe podłączenie obejściowe sterownika centralnego zamka na pilota.
Zamki zamykają się i otwierają centralnie ale tylko przy użyciu pilota, natomiast mechanicznie można zamykać/otwierać drzwi z kluczyka/klamkami od wewnątrz tylko każde z osobna.

Wg opinii serwisanta to właśnie wilgoć i mróz są głównymi prowodyrami psucia się zamków. Sterowniki psują się sporadycznie. Najlepiej byłoby w sytuacjach silnych mrozów i dużej wilgotności drzwi otwierać jednak mechanicznie a nie z pilota. Systematyczna konserwacja środkami wypierającymi wilgoć z zamka jest bardzo wskazana nie zapominając, że do czasu trzeba używać kluczyka w celu jego "przetarcia.
derdas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2013, 12:17   #38
ALIUS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-01-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Nie wim czy to komuś pomoże. U mnie w Focusie kombi 2006 zamek centralny otwierał się sam. Pierwsze objawy to samoczynne zamykanie i otwieranie podczas jazdy. Potem juz tylko ręcznie mogłam pozamykać ( by się nie otworzył ), ale i tak bagażnik potrafił być otwarty. Po analizie w dwóch serwisach ustalono awarię centalki. Dziś juz wymieniona i wszystko wróciło do normy. Styki i zamki w drzwiach były więc ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ALIUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 22:50   #39
korzen91
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Stargard
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam posiadam Focusa mk2 rok 2005 mam cenralny z kluczyka chciałbym zakupić sterownik np taki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak się do tego zabrać i gdzie go podłączyć sprzedający twierdzi że w mk1 jest łatwiej z montażem a nie mogę znaleść nic na temat montażu w mk2
korzen91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2013, 00:38   #40
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Cytat:
Napisał korzen91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie mogę znaleść nic na temat montażu w mk2...
W MK2 takich wynalazków (link nie działa!!!) się nie montuje. GEM ma obsługę pilotów z definicji. Co najwyżej u Ciebie może brakować odbiornika pilotów.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 05-03-2013 o 00:40
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.