Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2012, 13:19   #1
jogoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2012
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Galaxy
Silnik: 2.8
Rocznik: 1999
Postów: 10
Unhappy Przegrzewanie sie silnika

Witam.
Przegrzewa mi sie silnik dochodzi do max, temp, az zaczyna sie plyn gotowac i musze stanac. Szczerze mowiac nie przejade teraz 10 km. Z tego co wiem to plyn jest goracy na gumowej rurze dochodzacej do chlodnicy jednak cala chlodnica jest zimna i wylot tez. Pompa dziala bo plyn dolatuje do zbiorniczka wyrownawczego. Macie jakies pomysly? Moze chodnica sie zapchala? Ale to mi sie stalo po 250 km ciaglej jazdy. aha 99r 2.8 silnik automat B/G

jogoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 16:48   #2
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Przegrzewanie sie silnika

Chłodnica zapchana ? Nieprawdopodobne. Uszkodzony termostat, może przymarzł. A może jednak pompa.
A ogrzewanie działa ?
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 17:08   #3
jogoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2012
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Galaxy
Silnik: 2.8
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przegrzewanie sie silnika

Cytat:
Napisał stomat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chłodnica zapchana ? Nieprawdopodobne. Uszkodzony termostat, może przymarzł. A może jednak pompa.
A ogrzewanie działa ?
Termostat raczej nie przymarzl , dzis bylo +6 stopni , pompa chodzi na 100% bo mam powrot plynu do zbiorniczka a co do ogrzewania to jak sie plyn zagrzeje to nie idzie wysiedziec w srodku auta tak goraco, najgorsze jest to ze wogule na chodnice nie idzie plyn

Ostatnio edytowane przez jogoras ; 18-02-2012 o 17:10
jogoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 18:55   #4
adri
ford::average
 
Avatar adri
 
Zarejestrowany: 27-05-2009
Skąd: LUBUSKIE
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 125
Domyślnie Odp: Przegrzewanie sie silnika

Skoro nie idzie na chłodnice to prawdopodobnie przycioł się termostat,zmień na nowy lub wyjmij go i spróbuj bez to się przekonasz,ja bym od tego zaczał.
adri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 19:40   #5
jogoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2012
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Galaxy
Silnik: 2.8
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przegrzewanie sie silnika

Cytat:
Napisał adri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro nie idzie na chłodnice to prawdopodobnie przycioł się termostat,zmień na nowy lub wyjmij go i spróbuj bez to się przekonasz,ja bym od tego zaczał.
dzieki wielkie sprawdze a tak mniej wiecej gdzie szukac termostatu bo powiem wam ze z tak tylko sie przygladalem i szczerze mowiac nie znam sie za bardzo na silnikach
jogoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 20:22   #6
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Przegrzewanie sie silnika

Cytat:
Napisał jogoras Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Przegrzewa mi sie silnik dochodzi do max, temp, az zaczyna sie plyn gotowac i musze stanac. Szczerze mowiac nie przejade teraz 10 km. Z tego co wiem to plyn jest goracy na gumowej rurze dochodzacej do chlodnicy jednak cala chlodnica jest zimna i wylot tez. Pompa dziala bo plyn dolatuje do zbiorniczka wyrownawczego. Macie jakies pomysly? Moze chodnica sie zapchala?
Jeśli rura do chłodnicy jest gorąca ta górna najczęściej jest na początku niej przy silniku( założony termostat w obudowie) .
To co napisałeś wygląda na awarie chłodnicy .
Zobacz czy wąż od chłodnicy odpływ ten na dole nie jest zamarzniety lub chociaż miekki , co by znaczyło że nie ma przejścia przez chłodnice. Tak czy siak -Sprubuj poluzować i zdiąć wąż górny przy samej chłodnicy.
Przelewanie płynu do zbiorniczka może być umieszczone przed termostatem i przelewa tylko krótki obieg jak nie ma przepływu przez chłodnicę .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 09:34   #7
jogoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2012
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Galaxy
Silnik: 2.8
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przegrzewanie sie silnika

Piotr
Tak jak napisales gorna rura jest goraca a dolana zimna ale miekka czyli nie zamarznieta, ze dzis niedziela to jutro wyjme ten termostat calkowicie i zobacze jak bedzie dzialalo bez niego, powinno wtedy wogule nie grzac silnika bo obieg powinien byc non stop , moze jest faktycznie uszkodzony ale jesli sie sytuacja powtorzy to chyba cos z chlodnica bedzie nie tak
jogoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 17:51   #8
xmikexpl
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-03-2011
Skąd: Kielce
Model: Ford
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2005
Postów: 40
Domyślnie Odp: Przegrzewanie sie silnika

Słuchaj kolego a masz gaz??? Jeśli masz to spróbowałbym jeszcze sprawdzić przeowdy wodne do parownika. Może są zimne i parownik jest zapowietrzony i to robi robotę. Ja tak miałem w citroenie C5 2005r. Odpowietrzyłem i po kłopocie. Jeśli nie to, to stawiałbym najpierw odkręcić dolną rurę i zobaczyć czy pójdzie w chłodnice ciepły płyn. Jeśli tak to odpowietrz dokładnie układ. Jeśli nie pomoże to trmostat. Ale dziwne troszkę na termostat....
xmikexpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 20:21   #9
radziak
ford::average
 
Avatar radziak
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: świętokrzyskie
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi 130ps
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: Przegrzewanie sie silnika

poprostu podjedż do pierwszego lepszego mechanika i popro s żeby Ci wytargał termostat ,zapłacisz parę groszy i coś się zawsze wyjaśni....
radziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 20:23   #10
radziak
ford::average
 
Avatar radziak
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: świętokrzyskie
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi 130ps
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: Przegrzewanie sie silnika

a może sprawdzić czujnik temperaratury?zacznij od tego !pzdr ze Skarżyska
radziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.