Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2014, 21:19   #1
roba
ford::beginner
 
Imię: robert
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: karczew
Model: transit
Silnik: 2,5td
Rocznik: 95
Postów: 21
Domyślnie zwiększenie mocy epic...

czy ktoś wpadł na jakiś genialny sposób zwiększenia mocy w epicu?
szukam od dłuższego czasu sposobu i brak efektu...
w instrukcji doczytałem że za kontrolę obciążenia a co za tym idzie dawki paliwa odpowiedzialne są czujnik temp w dolocie i czujnik ciśnienia doładowania, może jakiś układ oszukujący?ewentualnie myśle nad wtryskami niebieskie lub brązowe powinny wlać więcej paliwa plus regulacja doładowania?

roba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2014, 22:16   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,987
Domyślnie Odp: zwiększenie mocy epic...

Z Epic-em lepiej jakbyś nic nie kombinował.

Żaden z tunerów nie zmienia softu w Epicu, to jest terra incognita - czyli ziemia nierozpoznana. Trzeba by zwiększyć doładowanie na sprężarce (możliwe) i jednocześnie zwiększyć dawkę wtrysku remapując soft (praktycznie niemożliwe). Patrząc na schemat Epic-a można by pokusić się o oszukanie czujnika położenia nastawnika dawki wtrysku, ale byłby to... eksperyment obarczony dużym ryzykiem.
Daj spokój i nie szukaj kłopotów...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-01-2014 o 22:28
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2014, 09:19   #3
roba
ford::beginner
 
Imię: robert
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: karczew
Model: transit
Silnik: 2,5td
Rocznik: 95
Postów: 21
Domyślnie Odp: zwiększenie mocy epic...

mimo wszystko będe eksperymentował i tak wyjmuje pompe bo sie rozszczelniła więc spróbuje .ewentualnie może pokombinować z zupełnie inną pompą mechaniczną ale typową pod turbo np iveco 2,8 bo jakoś zwykła transitowa mnie nie przekonała tym bardziej że silnik raczej ma duży zapas niewykorzystanej mocy może dlatego robią takie przebiegi jak stare mercedesy...
roba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2014, 12:22   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,987
Domyślnie Odp: zwiększenie mocy epic...

Cytat:
Napisał roba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może pokombinować z zupełnie inną pompą mechaniczną ale typową pod turbo np iveco 2,8 bo jakoś zwykła transitowa mnie nie przekonała
No... niektórych przekonała, np:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na angielskim forum Transita jest sporo opisów przeróbek silnika 2,5D - jeżeli znasz angielski, to można przekopać ich materiały, jest sporo praktycznych wskazówek. Angole przodują w przeróbkach Transita 2,5D.

Cytat:
Napisał roba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tym bardziej że silnik raczej ma duży zapas niewykorzystanej mocy może dlatego robią takie przebiegi jak stare mercedesy...
Robią przebiegi, bo jest mało wysilony. Musisz wziąć pod uwagę, że silnik OHV jest silnikiem niewdzięcznym do tuningowania, ten rozrząd sprawdza się w dieslu nisko kręconym, mocno doładowanym. Pytanie - jak długo wtedy wytrzyma układ korbowo-tłokowy...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-01-2014 o 12:29
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 07:34   #5
roba
ford::beginner
 
Imię: robert
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: karczew
Model: transit
Silnik: 2,5td
Rocznik: 95
Postów: 21
Domyślnie Odp: zwiększenie mocy epic...

więc tak szukałem i znalazłem poznałem magika który zrobił mi soft do epica...
różnica jest duża po samej zmianie dawki, dymienienia nadal brak.przypomne transit 85hp waga 2300 na pusto (laweta)+ic dawał rade nawet bez modyfikacji, myśle że niebieskie wtryski i wydajniejsze turbo+wymiana najazdu na alu (-300kg) dopełni moje potrzeby.

ps. jak ktoś jest chętny na program do epica info na pw
roba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 18:55   #6
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: zwiększenie mocy epic...

Cytat:
Napisał roba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc tak szukałem i znalazłem poznałem magika który zrobił mi soft do epica...
różnica jest duża po samej zmianie dawki, dymienienia nadal brak.przypomne transit 85hp waga 2300 na pusto (laweta)+ic dawał rade nawet bez modyfikacji, myśle że niebieskie wtryski i wydajniejsze turbo+wymiana najazdu na alu (-300kg) dopełni moje potrzeby.

ps. jak ktoś jest chętny na program do epica info na pw
Ten magik jest z Twojej okolicy?
tomaszjan31 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 11:06   #7
roba
ford::beginner
 
Imię: robert
Zarejestrowany: 08-10-2011
Skąd: karczew
Model: transit
Silnik: 2,5td
Rocznik: 95
Postów: 21
Domyślnie Odp: zwiększenie mocy epic...

nie jest z mojej okolicy wysłałem mu moją zawartość obrobił wgrałem i lata, zaznaczam że z tematem długo walczyłem i szukałem to jest jedyna osoba która skutecznie mi pomogła
roba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.