Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2015, 13:59   #71
mkk1
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Krk
Model: mk4
Silnik: 2,0 195@405 , Heko power :)
Rocznik: 2011
Postów: 165
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Z tego co kojarzę to jest uszczelka , ale po jakimś czasie się rozpada . Ja to załatwiłem na silikon
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

M

mkk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2015, 22:52   #72
crazysales
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 02-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 18
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Apropos przeciekającego szyberdachu to mi jeden z mechaników udrożnił przewody i ściągnął wężyk odpływowy z jednego zaczepu, żeby nie zaginał się tak w słupku co dało mniej więcej tyle, że szybciej schodzi woda i jest szansa na to, że nie tak łatwo odpływ będzie się zatykał. Może to info komuś się przyda.
A czy zalewa czy nie zalewa to poczekam na większe deszcze i stwierdzę jednoznacznie.
Na chwilę obecną po próbie na myjni jest sucho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
crazysales jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 12:38   #73
karelgott
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: Lubin
Model: MONDEO IV Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Podobny problem miałem i ja.

zaczęło się od tego, że po ulewnej nocy w czasie ruszania autem z parkingu porządnie mi chlupnęło w twarz z rynienki szyberdachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przedmuchanie przewodów pomogło na chwilę, bo po kilku tygodniach zapchały się znowu. A po kolejnej ulewie miałem kałużę pod nogami kierowcy.

Ostatecznie skończyło się na rozwierceniu zaworków od przednich odpływów i wymiana pozapychanych/pozaginanych przewodów na nowe. Od tego momentu - nie ma tematu.
karelgott jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 12:31   #74
wojciechoslaw
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-11-2014
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

U mnie podobna historia z mokrą podsufitką. Znacie kogoś z Warszawy lub Katowic kto mógłby się tego podjąć i wie już jak sprawnie udrożnić odpływy (oczywiście odpłatnie)?
wojciechoslaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 18:30   #75
ollo222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-09-2015
Model: MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Panowie - metoda dzisiaj opatentowana (a próbowałem większości metod z fora - bez rozkręcania podsufitki)

Potrzeba:
Strzykawka 100ml
węzyk od maseczki do nybulizatora (taki inhalator dla dzieci)
Koszt zestawu 5 zeta

na strzykawke wężyk (idealnie pasuje) - z drugiego końca wężyka odcinamy końcówkę - pakujemy całość ile wlezie w przednie kanaliki, i walimy w środek calą strzykawke wody,

i teraz pompujemy strzykawą, zasysamy - odsysamy, i tak z 2 - 3 razy uzupełniamy na nowo strzykawe - i przewala jak marzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ollo222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 09:11   #76
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

ollo222 - gdzie dokładnie pakujesz te wężyki? gdzieś od strony szyberdachu? czy gdzieś od spodu, przez zakończenia odpływów? no i co z tylnymi kanalikami - tam nie da się tego zastosować?
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 12:54   #77
lofer
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Skąd: Kraków
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.5 T benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 76
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał ollo222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie - metoda dzisiaj opatentowana (a próbowałem większości metod z fora - bez rozkręcania podsufitki)

Potrzeba:
Strzykawka 100ml
węzyk od maseczki do nybulizatora (taki inhalator dla dzieci)
Koszt zestawu 5 zeta

na strzykawke wężyk (idealnie pasuje) - z drugiego końca wężyka odcinamy końcówkę - pakujemy całość ile wlezie w przednie kanaliki, i walimy w środek calą strzykawke wody,

i teraz pompujemy strzykawą, zasysamy - odsysamy, i tak z 2 - 3 razy uzupełniamy na nowo strzykawe - i przewala jak marzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie jest tak różowo, u mnie nie działa, muszę zaatakować od dołu, od tego zaworka pod nadkolem...
lofer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2015, 08:37   #78
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Łatwiej zaatakować odchylając podsufitkę, zdejmując wężyk z króćca i pakując strzykawę bezpośrednio w wężyk.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2015, 10:16   #79
lofer
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Skąd: Kraków
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.5 T benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 76
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Lękam się nieco uszkodzeń/złego spasowania po ponownym montażu podsufitki, osłony przeciwsłonecznej i cykor rączki. Bardziej niż nadkola, nie będzie mnie denerwować bo go nie widzę :-) U mnie akurat stalowa linka przechodzi bez problemu gdzieś do poziomu deski rozdzielczej, więc zator muszę mieć poniżej.
lofer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2015, 16:45   #80
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 167
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Witam.

To i ja dorzucę troszkę nt. moich spostrzeżeń po obchlustaniu mnie wodą z szyberdachu MK4 ;-)
Otóż wziąłem się za naprawę kompleksowo...

Złączam fotkę zaworka i zagiętej rury... bo tak naprawdę to samo "przepchanie" RUR niewiele daje... bo na ich końcu są "zaworki" (które to chyba są po to aby woda nie poszła od dołu do góry...
Należałoby rozebrać te "dolne" części rurek, do których w przedniej części auta można dobrać się od jego wnętrza... wyjąc gumki które zakręcają pod katem 90 stopni... oraz właśnie zaworki - wszystko pod kran z dwóch stron ... wytrzepać błoto i po przepchaniu albo przedmuchaniu rury - poskładać... no i po robocie.

Przy okazji "badania konstrukcji" - jak to jest i czemu blokuje mi się przepychaczką... ale uwaga NIE struną tylko akurat miałem taki sztywny igielit Fi 4 lub 5 mm... okazało się, że ta rura jest "fabrycznie" zagięta w esy/floresy tylko po to aby włożyć ją do zaczepu na słupku (na wysokości łączenia kokpitu z szybą) .. przez co ją zawęziły (te roboty widocznie ;-) i nie dawały wodzie spadziowej swobodnie spływać.

Na zdjęciach widać:
Rurę, zaworek i gumkę.
Powyginaną/pościskaną niepotrzebnie fabrycznie rurę Prawy Przód - już troszeńkę podprostowaną...

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zaworek szyberdachu.JPG (54.9 KB, 632 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg pogięta rura.JPG (75.9 KB, 574 wyświetleń)
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.