Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary Dzisiaj, 08:27   #1
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,621
Domyślnie Cykliczny błąd P2563 w 2.0 TDCi

Witajcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zakładam nowy temat dotyczący mojego auta (tak, wiem że podobne istnieją ale nie przy tym prefixie - w razie czego admin może przenieść temat).

Otóż od pewnego czasu zaczął mnie nękać błąd P2563:21-68 - zakres/jakość sygnału w obwodzie czujnika położenia A łopatek sterujących ciśnieniem doładowania turbosprężarki. Amplituda sygnału mniejsza niż minimum.

Błąd nie pojawia się w postaci "checka", raczej traktowany jako błąd sporadyczny, nie ma też zasadniczo żadnych objawów ze strony pojazdu, po prostu jeździ, nie ogranicza mocy itp.

Co do tej pory zrobiłem to generalnie sprawdzenie odczytów w Forscanie dotyczących zachowania turbiny oraz wysterowania jej przez PCM. I generalnie zdejmując wężyk podciśnienia z gruszki, próbowałem strzykawką ruszać geometrią - parametry odczytane z czujnika kopiowania wyglądają ok. Sama wtyczka do czujnika również ok, brak śniedzi itd. Sprawdzałem również podczas jazdy odczyty parametru boost, czyli doładowania zadanego przez PCM i osiąganego. Tutaj również bez zastrzeżeń - ile zadaje, tyle turbina ustawia. Jedyne co, ale to tak jest już od dawna, wartości boost nie są jakieś powalające, tj około 225%, podczas gdy u innych wychodzi nawet 270%. Co ciekawe wynika z tego że mój sterownik silnika "tak chce" z jakiegoś powodu i tylko tyle boosta osiąga. Czemu? Nie wiem, może jest to też w jakiś sposób powiązane. Samą gruszkę sprawdzałem czy jest szczelna - podciśnienie jest utrzymywane więc ok. Nie bardzo już wiem co jeszcze sprawdzać? Jakiś rok temu wymieniałem osobiście na nowe ori: map, maf, węże podciśnienia, elektrozawór turbo i egr. Więc te elementy raczej odrzucam. Dodam że o ile na początku ten błąd wskoczył mi raz, następnie miesiąc ciszy i znów, tak teraz da się zauważyć że pojawił się szybciej. W sumie dopiero 3x ten błąd mi wyskoczył. Chętnie wysłucham wszelkich wskazówek, może ktoś już borykał się z tym problemem? Nie chciałbym od razu lecieć z grubej rury i wymieniać turbo, bo też sam dostęp do niego w dw10f jest srogi. Zdaję sobie również sprawę, że ciężko coś wróżyć online, ale mimo wszystko liczę na was i waszą pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli będzie trzeba, wywalę turbo, mówi się trudno. Zastanawiam się tylko czy np. słabsze wtryski mogą to powodować? Jeśli chodzi o boost to pewnie tak - mniej spalin, mniej ciśnienia doładowania. Tak czy siak od układu wtryskowego błędów totalnie brak. Autem jak pisałem jeździ się przyjemnie, aktualnie ma już 230kkm. Zapieka się geometria albo czujnik kopiowania walnięty? Sam już nic z tego nie rozumiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez zmulim ; Dzisiaj o 08:30
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.